Britse regering geeft update over coronamaatregelen
LONDEN (ANP) - De Britse regering geeft donderdag een update over de maatregelen die verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan. Er wordt naar verwachting bekendgemaakt dat de lockdown wordt verlengd tot begin mei.
Minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab, die invalt voor de zieke premier Johnson, maakte eerder deze week al duidelijk dat hij niet verwacht dat het beleid wordt aangepast. Dat is sinds eind vorige maand van kracht en moest deze week worden geëvalueerd.
Johnson gaf zijn landgenoten op 23 maart opdracht thuis te blijven om verdere verspreiding van het virus te voorkomen. Het Verenigd Koninkrijk ging daarmee later in lockdown dan andere grote Europese landen.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/DPA/AFP) - Arabische landen zijn blij dat Iran en de Verenigde Staten hebben afgesproken om elkaar twee weken niet aan te vallen. Het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een "eerste stap richting de-escalatie". Saudi-Arabië hoopt dat er een deal komt te liggen die de regio weer stabiliteit brengt. Ook Oman, Egypte en Irak hebben zich voorzichtig positief uitgelaten. De Verenigde Arabische Emiraten hebben volgens een functionaris reden om blij te zijn.
36 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - Griekenland gaat vanaf 1 januari 2027 sociale media verbieden voor alle kinderen onder de 15 jaar, meldt premier Kyriakos Mitsotakis. Hij spreekt in een video op TikTok van een "moeilijke, maar noodzakelijke maatregel".
41 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij dat er een staakt-het-vuren is gekomen tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël, en hoopt iets vergelijkbaars te bereiken met Rusland. Het onderbreken van gevechten maakt ruimte voor diplomatieke gesprekken, schrijft hij op X.
53 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne stelt dat het, na het sluiten van een staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, ook tijd wordt voor Rusland om akkoord te gaan met een bestand. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha prijst op X de Amerikaanse "daadkracht" en schrijft dat dit het moment is om met die daadkracht ook Moskou te forceren akkoord te gaan met een wapenstilstand.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt de aanvallen op Iran gestaakt te hebben. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn er nog doelen aangevallen, maar dat was volgens de IDF om Iraanse aanvallen te voorkomen. De aanvallen op Libanon gaan door, benadrukt de IDF op Telegram.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ursula von der Leyen verwelkomt het tijdelijke staakt-het-vuren dat de VS en Iran hebben afgesproken. De voorzitter van de Europese Commissie schrijft op X dat de overeenkomst zorgt voor "de broodnodige de-escalatie".
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten in zijn ogen ook moet gelden in Libanon. Hij heeft het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten wel verwelkomd en "een zeer goede zaak" genoemd.
2 uur geleden