Britse regering geeft update over coronamaatregelen
LONDEN (ANP) - De Britse regering geeft donderdag een update over de maatregelen die verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan. Er wordt naar verwachting bekendgemaakt dat de lockdown wordt verlengd tot begin mei.
Minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab, die invalt voor de zieke premier Johnson, maakte eerder deze week al duidelijk dat hij niet verwacht dat het beleid wordt aangepast. Dat is sinds eind vorige maand van kracht en moest deze week worden geëvalueerd.
Johnson gaf zijn landgenoten op 23 maart opdracht thuis te blijven om verdere verspreiding van het virus te voorkomen. Het Verenigd Koninkrijk ging daarmee later in lockdown dan andere grote Europese landen.
Meer uit Buitenland
SIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.
24 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
2 uur geledenQUITO (ANP/RTR) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de verdachten geïdentificeerd van de explosie bij een synagoge in Luik. De politie maakte dat via X bekend nadat zeven arrestaties waren verricht.
2 uur geleden