Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse regering geeft toestemming voor omstreden gasproject

Britse regering geeft toestemming voor omstreden gasproject

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft toestemming gegeven voor een omstreden gasproject ten zuiden van Londen. Energiebedrijf UK Oil & Gas krijgt een vergunning voor boorwerkzaamheden in het graafschap Surrey die moeten uitwijzen hoe groot een gasveld in het gebied is. De regering van het Verenigd Koninkrijk zoekt al langer naar mogelijkheden om zelf meer energie te produceren om minder afhankelijk te worden van Rusland.

UK Gas & Oil wil al sinds 2020 boren bij het dorp Dunsfold, maar lokale bestuurders in Surrey slaagden er tweemaal in dit project te blokkeren. Activisten vrezen milieuschade in het heuvelachtige gebied. Ook de Conservatieve oud-gezondheidsminister Jeremy Hunt, die namens een plaatselijk kiesdistrict in het Lagerhuis zit, was fel gekant tegen het project.

Groot-Brittannië maakt vaart met meer gasprojecten die voorheen omstreden waren. Vorige week kreeg olie- en gasconcern Shell toestemming voor de ontwikkeling van het Jackdaw-gasveld in het Britse gedeelte van de Noordzee. Acht maanden geleden blokkeerde de Britse toezichthouder deze activiteiten nog uit milieuoverwegingen.

De Britse regering kondigde vorige maand ook een nieuwe belasting van 25 procent aan op hoge winsten die energieconcerns dankzij de gestegen prijzen boeken. Tegelijkertijd kunnen olie- en gasmaatschappijen rekenen op belastingvoordelen als ze veel investeren in extra productie in het Verenigd Koninkrijk.

Meer uit Financieel

Werkloosheid in Nederland daalt licht naar 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in maart licht gedaald naar 4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In februari zat nog 4,1 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat was het hoogste niveau in vier jaar.

37 minuten geleden
Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

3 uur geleden
Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

8 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

9 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

10 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

10 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

10 uur geleden