Britse regering geeft toestemming voor omstreden gasproject
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft toestemming gegeven voor een omstreden gasproject ten zuiden van Londen. Energiebedrijf UK Oil & Gas krijgt een vergunning voor boorwerkzaamheden in het graafschap Surrey die moeten uitwijzen hoe groot een gasveld in het gebied is. De regering van het Verenigd Koninkrijk zoekt al langer naar mogelijkheden om zelf meer energie te produceren om minder afhankelijk te worden van Rusland.
UK Gas & Oil wil al sinds 2020 boren bij het dorp Dunsfold, maar lokale bestuurders in Surrey slaagden er tweemaal in dit project te blokkeren. Activisten vrezen milieuschade in het heuvelachtige gebied. Ook de Conservatieve oud-gezondheidsminister Jeremy Hunt, die namens een plaatselijk kiesdistrict in het Lagerhuis zit, was fel gekant tegen het project.
Groot-Brittannië maakt vaart met meer gasprojecten die voorheen omstreden waren. Vorige week kreeg olie- en gasconcern Shell toestemming voor de ontwikkeling van het Jackdaw-gasveld in het Britse gedeelte van de Noordzee. Acht maanden geleden blokkeerde de Britse toezichthouder deze activiteiten nog uit milieuoverwegingen.
De Britse regering kondigde vorige maand ook een nieuwe belasting van 25 procent aan op hoge winsten die energieconcerns dankzij de gestegen prijzen boeken. Tegelijkertijd kunnen olie- en gasmaatschappijen rekenen op belastingvoordelen als ze veel investeren in extra productie in het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.
23 minuten geledenALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.
37 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein wist dinsdag op zijn eerste beursdag in Hongkong beleggers niet te overtuigen. Daarmee is de langverwachte beursgang van Shein, bekend van goedkope kleding en andere producten, uitgemond in een kleine domper.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De export van chips en chipapparatuur van Zuid-Korea is in augustus naar een nieuw record gestegen dankzij de enorme vraag door de AI-hausse. Volgens het handelsministerie steeg die export met 209 procent op jaarbasis tot een waarde van 46,7 miljard dollar. Daarmee is de chipsector goed voor bijna de helft van de totale export van Zuid-Korea.
3 uur geleden