Britse regering geeft toestemming voor omstreden gasproject
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft toestemming gegeven voor een omstreden gasproject ten zuiden van Londen. Energiebedrijf UK Oil & Gas krijgt een vergunning voor boorwerkzaamheden in het graafschap Surrey die moeten uitwijzen hoe groot een gasveld in het gebied is. De regering van het Verenigd Koninkrijk zoekt al langer naar mogelijkheden om zelf meer energie te produceren om minder afhankelijk te worden van Rusland.
UK Gas & Oil wil al sinds 2020 boren bij het dorp Dunsfold, maar lokale bestuurders in Surrey slaagden er tweemaal in dit project te blokkeren. Activisten vrezen milieuschade in het heuvelachtige gebied. Ook de Conservatieve oud-gezondheidsminister Jeremy Hunt, die namens een plaatselijk kiesdistrict in het Lagerhuis zit, was fel gekant tegen het project.
Groot-Brittanniƫ maakt vaart met meer gasprojecten die voorheen omstreden waren. Vorige week kreeg olie- en gasconcern Shell toestemming voor de ontwikkeling van het Jackdaw-gasveld in het Britse gedeelte van de Noordzee. Acht maanden geleden blokkeerde de Britse toezichthouder deze activiteiten nog uit milieuoverwegingen.
De Britse regering kondigde vorige maand ook een nieuwe belasting van 25 procent aan op hoge winsten die energieconcerns dankzij de gestegen prijzen boeken. Tegelijkertijd kunnen olie- en gasmaatschappijen rekenen op belastingvoordelen als ze veel investeren in extra productie in het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.
11 minuten geledenWHITLEY (ANP) - Autofabrikant Jaguar Land Rover is in het afgelopen kwartaal diep in de rode cijfers beland. Het bedrijf legde dit najaar veel fabrieken stil na een cyberaanval, waardoor het ook veel minder auto's kon verkopen. Daarnaast had de Britse automaker last van een kwakkelende markt voor luxeauto's in China en hogere importheffingen in de Verenigde Staten.
12 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiƫle markten. Het belangrijkste rentetarief blijft daarmee na de eerste rentevergadering van dit jaar op 2 procent. Het is de vijfde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt. Ook de Britse centrale bank hield donderdag de rente ongewijzigd op 3,75 procent, na vier verlagingen op rij.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, is donderdag tot onder de 70.000 dollar gezakt. Dat is het laagste niveau in ongeveer vijftien maanden. De cryptomunt is inmiddels meer dan 44 procent gedaald ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar.
56 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP) - Klimaatactivisten van Greenpeace hebben donderdag geprotesteerd tegen de sponsoring van de Olympische Spelen door het grote Italiaanse olie- en gasbedrijf Eni. De demonstranten beschuldigen Eni ervan met zijn uitstoot bij te dragen aan klimaatverandering, wat leidt tot het smelten van sneeuw en ijs.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Brussel moet strengere regels invoeren om de groeiende veiligheidsrisico's van slimme elektrische auto's te beheersen, stelt de denktank Center for Eastern Studies (OSW) in Warschau. Volgens de organisatie vormt vooral het groeiende aantal Chinese auto's een probleem.
2 uur geleden