
Britse regering bezorgd over overname Telegraph, start onderzoek
LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft een onderzoek ingesteld naar de voorgenomen overname van de Telegraph Media Group door een investeringsfonds dat banden heeft met de Verenigde Arabische Emiraten. De Britse minister van Cultuur Lucy Frazer stelt in een verklaring dat ingrijpen nodig is vanwege zorgen over de juiste weergave van nieuws en de vrijheid van meningsuiting.
Telegraph Media Group is eigenaar van krantentitels als The Daily Telegraph, Sunday Telegraph en het tijdschrift The Spectator. Het concern is nu nog in handen van de familie Barclay, maar werd eerder dit jaar te koop gezet vanwege onbetaalde schulden.
Investeringsfonds RedBird IMI, een joint venture van het Amerikaanse RedBird Capital en International Media Investments (IMI) uit Abu Dhabi, meldde maandag op het punt te staan een deal te sluiten. IMI wordt gesteund door sjeik Mansour bin Zayed Al Nahyan, die ook eigenaar is van de Engelse voetbalclub Manchester City.
Onderzoek
Door het instellen van het onderzoek zijn nu Britse toezichthouders aan zet. Zo gaat mediawaakhond Ofcom onderzoeken in hoeverre de presentatie van nieuws en de vrijheid van meningsuiting gewaarborgd blijven. Markttoezichthouder CMA gaat kijken naar de mededingings- en concurrentiekant van de deal. Beide toezichthouders zijn door Frazer gevraagd hun bevindingen te presenteren op 26 januari.
Frazer kan dan besluiten de deal te blokkeren, voorwaarden te stellen of de overeenkomst door te laten gaan.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van de leverancier van alarmsystemen Verisure in Stockholm moet 3,1 miljard euro opleveren. Dat zou dan de grootste beursgang in Europa sinds 2022 worden.
42 minuten geledenBLEISWIJK (ANP) - Bunnik Group, dat onder de namen Bunnik Plants en Bunnik Creations planten en decoratiematerialen levert, houdt op te bestaan. Dat heeft de onderneming uit het Zuid-Hollandse Bleiswijk woensdag laten weten. Bij Bunnik Group werken ongeveer 160 mensen. Naar eigen zeggen is het bedrijf er niet in geslaagd "uit de rode cijfers" te komen, onder meer door tegenvallende verkoopresultaten na de coronaperiode.
43 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo heeft de Deen Jesper Højer tot nieuwe topman benoemd. Hij volgt per 1 januari interim-topman Tom Heidman op. Volgens president-commissaris Colette Cloosterman-van Eerd wordt met de 47-jarige Højer "een leider in huis gehaald die niet alleen ruime (retail) expertise meebrengt, maar ook een persoonlijkheid die past bij Jumbo als familiebedrijf".
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft tijdens de zomermaanden juli en augustus 13,2 miljoen reizigers verwelkomd op de luchthaven. Dat waren 3,6 procent meer dan in diezelfde maanden een jaar eerder. De meeste passagiers vertrokken naar Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Griekenland, Italië en de Verenigde Staten.
2 uur geledenCHANGCHUN (ANP/BLOOMBERG) - Twee vliegende auto's van de Chinese fabrikant van elektrische voertuigen Xpeng zijn tijdens een repetitie voor een luchtshow in de Chinese stad Changchun met elkaar in botsing gekomen. Bij de landing vatte een van de zogeheten eVTOL's vlam, terwijl de andere veilig de grond bereikte. Dit maakte Xpeng Aeroht, een dochterbedrijf van de elektrische autofabrikant, bekend.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft de grootste technologiebedrijven van het land opgedragen te stoppen met de aankoop van AI-chips van het Amerikaanse Nvidia en bestaande bestellingen te annuleren. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus uitgekomen op 2 procent, meldt Eurostat. Dat is iets lager dan de 2,1 procent in een voorlopige schatting van het Europese statistiekbureau begin deze maand. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied blijft daarmee op het niveau van de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB).
3 uur geleden