Britse regering bezorgd over overname Telegraph, start onderzoek
LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft een onderzoek ingesteld naar de voorgenomen overname van de Telegraph Media Group door een investeringsfonds dat banden heeft met de Verenigde Arabische Emiraten. De Britse minister van Cultuur Lucy Frazer stelt in een verklaring dat ingrijpen nodig is vanwege zorgen over de juiste weergave van nieuws en de vrijheid van meningsuiting.
Telegraph Media Group is eigenaar van krantentitels als The Daily Telegraph, Sunday Telegraph en het tijdschrift The Spectator. Het concern is nu nog in handen van de familie Barclay, maar werd eerder dit jaar te koop gezet vanwege onbetaalde schulden.
Investeringsfonds RedBird IMI, een joint venture van het Amerikaanse RedBird Capital en International Media Investments (IMI) uit Abu Dhabi, meldde maandag op het punt te staan een deal te sluiten. IMI wordt gesteund door sjeik Mansour bin Zayed Al Nahyan, die ook eigenaar is van de Engelse voetbalclub Manchester City.
Onderzoek
Door het instellen van het onderzoek zijn nu Britse toezichthouders aan zet. Zo gaat mediawaakhond Ofcom onderzoeken in hoeverre de presentatie van nieuws en de vrijheid van meningsuiting gewaarborgd blijven. Markttoezichthouder CMA gaat kijken naar de mededingings- en concurrentiekant van de deal. Beide toezichthouders zijn door Frazer gevraagd hun bevindingen te presenteren op 26 januari.
Frazer kan dan besluiten de deal te blokkeren, voorwaarden te stellen of de overeenkomst door te laten gaan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Voormalig minister van Financiën en oud-president van Harvard Larry Summers is ook opgestapt uit het bestuur van OpenAI vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit meldt nieuwssite Axios.
5 minuten geledenDUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Stichting Privacy First is bezorgd over "de haast automatische uitrol van de digitale euro, zonder dat sprake is van democratische legitimatie". De belangenorganisatie voor meer privacy roept de Nederlandse politiek op een "fundamentele democratische discussie" te voeren over de plannen van Brussel.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van de Nijmeegse chipmaker Nexperia, verwacht meer stappen van de Nederlandse overheid om de problemen rond het bedrijf op te lossen. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf laten weten, nu demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) zijn ingreep bij Nexperia heeft opgeschort "als een blijk van goede wil" richting China.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bloemenbestelbedrijf Fleurop neemt zijn branchegenoot WY Bloemisten over om schaalvergroting te creëren en beter te kunnen concurreren. WY en Fleurop blijven wel twee zelfstandige organisaties, maakte Fleurop bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Veiligheid) is blij dat Nederland de beperkende maatregelen bij chipfabrikant Nexperia opschort. Hij spreekt op X van "een belangrijke stap in het stabiliseren van onze strategische toeleveringsketen voor chips".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de Nederlandse winkelstraten zijn dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht. Makelaarsorganisatie NVM Business ziet dat in de eerste negen maanden van dit jaar vooral minder panden groter dan 2000 vierkante meter in gebruik zijn genomen. Wel zijn in de eerste helft van 2025 meer winkelruimten tussen de 500 en 1000 vierkante meter verkocht vanwege het faillissement van Blokker een jaar geleden.
3 uur geleden