Britse regering bevriest financiering BBC
LONDEN (ANP/RTR/DPA) - De Britse conservatieve regering wil de verplichte bijdrage voor de publieke omroep BBC de komende twee jaar bevriezen en die tijd gebruiken om een debat te voeren over de 159 pond (190 euro) kijk- en luistergeld die Britten jaarlijks moeten betalen. Bij de oppositie wordt gesproken over "cultureel vandalisme".
De regering van premier Boris Johnson is de afgelopen jaren herhaaldelijk in botsing gekomen met de BBC, die het verwijt krijgt partijdig te zijn in de nieuwsvoorziening. Lucy Powell van oppositiepartij Labour noemde de bevriezing een aanval op een van de belangrijkste publieke voorzieningen. De regering zou de aandacht willen afleiden van de vele schandalen, waaronder de feestjes in de ambtswoning van Johnson die het nieuws de laatste tijd domineren. Verscheidene partijgenoten van de premier hebben de BBC ervan beschuldigd opzettelijk negatief over hem en ‘partygate’ te berichten.
De BBC moet simpeler en kleinschaliger worden, zei cultuurminister Nadine Dorries in het parlement, verwijzend naar de stijgende belastingen en energiekosten. De bijdrage wordt tot 2024 bevroren, en pas daarna kan die weer worden verhoogd in lijn met het stijgende prijspeil, aldus de bewindsvrouw. Dat zou de omroep miljarden aan inkomsten kunnen schelen.
Zware beslissingen
De BBC krijgt ondanks de veranderde regeling jaarlijks zo’n 3,7 miljard pond (4,4 miljard euro), waarvan het leeuwendeel wordt opgebracht door televisiebezitters. De omroepbijdrage zou in 2027 weleens helemaal kunnen worden afgeschaft, zei de bewindsvrouw. Als rechtvaardiging wees zij op de opkomst van onder meer Netflix en YouTube.
De lagere inkomsten zullen de omroep ertoe dwingen bepaalde zenders, programma’s of diensten te schrappen en mensen te ontslaan, zeggen analisten. BBC-bestuurders hebben het besluit van de regering "teleurstellend" genoemd, waardoor de omroep "zware beslissingen" moet nemen,
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel zegt dat de Verenigde Staten zich schuldig maken aan "staatsterrorisme tegen het moedige Venezolaanse volk". Het land onderhoudt goede banden met Venezuela, dat onder vuur lijkt te liggen van de VS.
8 minuten geledenBOGOTA (ANP) - Colombia is "diep bezorgd" over de berichten over aanvallen op buurland Venezuela, schrijft president Gustavo Petro van dat land op X. Die leiden volgens hem tot "escalatie van de spanningen in de regio". Internationale conflicten moeten vreedzaam worden opgelost, zegt Petro.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten voeren militaire aanvallen uit op Venezuela, melden Amerikaanse media op basis van een anonieme functionaris. Het Witte Huis en het Pentagon hebben nog niets laten weten over eventuele acties. Venezuela meldt Amerikaanse agressie tegen doelen in en om de hoofdstad Caracas.
29 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse regering heeft melding gemaakt van Amerikaanse aanvallen op het land. Washington zou uit zijn op de rijkdommen van Venezuela en daarom agressie plegen, zegt de regering. President Nicolás Maduro heeft de noodtoestand uitgeroepen en tot een algehele mobilisatie opgeroepen. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CBS heeft president Donald Trump tot aanvallen op Venezuela besloten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben volgens media gezegd dat de regering op de hoogte is van explosies in de Venezolaanse hoofdstad Caracas. Het Witte Huis en het Pentagon hebben nog niets gemeld. De regering van president Donald Trump heeft de Venezolaanse leider Nicolás Maduro herhaaldelijk gedreigd met acties.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - In de Venezolaanse hoofdstad Caracas zijn luide explosies gehoord, evenals het geluid van vliegtuigen of helikopters. De ontploffingen lijken volgens onbevestigde berichten vooral te komen van een groot militair complex ten zuiden van de stad, Fuerte Tiuna. Onder meer in de omgeving van het grote militaire complex is de stroom uitgevallen.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Een militie die gelinkt is aan Islamitische Staat (IS) heeft bij meerdere aanvallen op dorpen in de Democratische Republiek Congo 15 mensen om het leven gebracht.
6 uur geleden