Britse rechtbank: uitzetting asielzoekers naar Rwanda is legaal
LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse plan om asielzoekers naar Rwanda uit te zetten is legaal, oordeelt een rechtbank in Londen. Ook is besloten dat de dossiers van acht asielzoekers, die eerder dit jaar bijna naar Rwanda werden gestuurd, opnieuw moeten worden beoordeeld.
De gedwongen uitzettingen worden door onder meer liefdadigheidsorganisaties, mensenrechtenactivisten en oppositiepartijen als onmenselijk beschreven. Maar volgens de rechtbank is het Rwandaplan in overeenstemming met het Vluchtelingenverdrag en andere wettelijke verplichtingen van de regering.
De Britse regering wil tienduizenden illegale migranten en asielzoekers naar Rwanda sturen en heeft daarover met het Afrikaanse land een deal ter waarde van ruim 140 miljoen euro gesloten. Het plan werd in april aangekondigd, maar is door juridische tegenslagen nog niet van de grond gekomen. De eerste vlucht in juni ging op het laatste moment niet door, nadat het Europees Hof voor de Rechten van de Mens de uitzettingen had verhinderd.
Met het omstreden Rwandaplan wil de regering van premier Rishi Sunak de toegenomen migrantenstroom terugdringen. Dit jaar stak een recordaantal migranten vanuit Frankrijk het Kanaal naar Engeland over. Deze overtocht is levensgevaarlijk en eiste vorige week nog minstens vier levens.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - 60 van de 90 miljard euro van de EU-lening voor Oekraïne voor 2026 en 2027 is bedoeld voor aankoop van militair materiaal, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt. Dat moet vooral in Europa worden gekocht. Alleen als het benodigde materiaal niet in Europa te koop is of niet op tijd kan worden geleverd, kan het buiten Europa worden aangeschaft.
2 uur geleden