Britse rechtbank: uitzetting asielzoekers naar Rwanda is legaal
LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse plan om asielzoekers naar Rwanda uit te zetten is legaal, oordeelt een rechtbank in Londen. Ook is besloten dat de dossiers van acht asielzoekers, die eerder dit jaar bijna naar Rwanda werden gestuurd, opnieuw moeten worden beoordeeld.
De gedwongen uitzettingen worden door onder meer liefdadigheidsorganisaties, mensenrechtenactivisten en oppositiepartijen als onmenselijk beschreven. Maar volgens de rechtbank is het Rwandaplan in overeenstemming met het Vluchtelingenverdrag en andere wettelijke verplichtingen van de regering.
De Britse regering wil tienduizenden illegale migranten en asielzoekers naar Rwanda sturen en heeft daarover met het Afrikaanse land een deal ter waarde van ruim 140 miljoen euro gesloten. Het plan werd in april aangekondigd, maar is door juridische tegenslagen nog niet van de grond gekomen. De eerste vlucht in juni ging op het laatste moment niet door, nadat het Europees Hof voor de Rechten van de Mens de uitzettingen had verhinderd.
Met het omstreden Rwandaplan wil de regering van premier Rishi Sunak de toegenomen migrantenstroom terugdringen. Dit jaar stak een recordaantal migranten vanuit Frankrijk het Kanaal naar Engeland over. Deze overtocht is levensgevaarlijk en eiste vorige week nog minstens vier levens.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
5 minuten geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
9 minuten geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
1 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Afgevaardigden van de VS, Oekraïne, Duitsland en andere landen spreken elkaar zondag in Berlijn over een vredesplan voor Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van overheidsbronnen. Eerder werd gezegd dat de partijen elkaar "dit weekend" zouden treffen in de Duitse hoofdstad. Aanvankelijk was ook onduidelijk of de Oekraïense delegatie zou deelnemen aan de gesprekken. Waar en wanneer er zondag wordt gesproken, is niet bekendgemaakt.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
4 uur geleden