Britse rechercheurs zetten nep-ddos-sites op als lokaas
LONDEN (ANP) - Britse cyberrechercheurs hebben meerdere sites opgezet waar criminelen zogenaamd ddos-aanvallen konden bestellen. Duizenden digitale vandalen trapten in de val en maakten accounts aan, waardoor hun gegevens in handen van de politie kwamen. Zij kunnen binnenkort een bezoekje verwachten, maakte de Britse recherche vrijdag bekend. Het is niet bekend of onder de gebruikers ook Nederlanders zijn.
Bij een ddos-aanval wordt een computersysteem overspoeld met bezoekers, die allemaal tegelijk op het doelwit worden afgestuurd. Vaak gebeurt dat met gekaapte apparaten. Door de aanval wordt de site of de server onbereikbaar. Online zijn zulke aanvallen eenvoudig te bestellen.
De National Crime Agency meldt niet hoeveel loksites zijn aangemaakt en hoelang ze actief waren. "Mensen die zulke diensten willen gebruiken kunnen niet zeker zijn wie er achter zitten. Waarom zou je het risico nemen?", legt de recherche het doel van de actie uit.
Eind vorig jaar haalde de Amerikaanse recherche FBI met hulp van Nederland ongeveer vijftig sites waar ddos-aanvallen konden worden besteld uit de lucht. Een van de ontmantelde platforms zou zijn gebruikt voor 30 miljoen aanvallen.
Meer uit Buitenland
KOUROU (ANP/AFP/DPA) - Vanuit Frans-Guyana is opnieuw een raket gelanceerd van het Europese type Ariane 6. Die moet wederom 32 internetsatellieten van het bedrijf Amazon in een baan om de aarde brengen.
19 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Een lading graan die vermoedelijk afkomstig is uit bezet Oekraïens gebied wordt niet gelost in Israël. The Jerusalem Post bericht dat een organisatie van Israëlische graanimporteurs dat meldt. The Times of Israel brengt hetzelfde nieuws op gezag van een anonieme bron bij de Israëlische overheid. De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha noemt de weigering op X een "welkome ontwikkeling".
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky heeft opdracht gegeven om vooruitgeschoven soldaten aan het front nog hooguit twee maanden achter elkaar op hun post te laten. Hij probeert daarmee een antwoord te bieden op zorgen over het welzijn van de militairen, die soms maandenlang onafgebroken onder vuur liggen in de oorlog met Rusland.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Een vrouw heeft in Thailand geprobeerd met dertig schildpadden onder haar kleding een vlucht naar Taiwan te pakken. Ze werd op een luchthaven opgepakt, nadat de autoriteiten hadden geconstateerd dat de 19-jarige Taiwanese vreemd bewoog. Ze bleek de dieren in stoffen zakken met tape aan haar lichaam te hebben geplakt.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil graag meer weten over het Russische voorstel om een tijdelijke wapenstilstand af te kondigen. Het Kremlin zei zo'n bestand te overwegen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft daar naar eigen zeggen ook over gebeld met Vladimir Poetin.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering gaat 25 miljoen pond (bijna 28,9 miljoen euro) extra uitgeven aan de veiligheid van de Joodse gemeenschap. De aankondiging volgt een dag na een steekpartij in Londen met twee Joodse slachtoffers, die beiden met steekwonden naar het ziekenhuis moesten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering wil zeven kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie. Er wordt momenteel onderhandeld met het Franse bedrijf over een volledige overname van de kernreactoren in Doel (Oost-Vlaanderen) en Tihange (Luik), schrijft premier Bart De Wever op X.
2 uur geleden