Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse rechercheurs zetten nep-ddos-sites op als lokaas

Britse rechercheurs zetten nep-ddos-sites op als lokaas

LONDEN (ANP) - Britse cyberrechercheurs hebben meerdere sites opgezet waar criminelen zogenaamd ddos-aanvallen konden bestellen. Duizenden digitale vandalen trapten in de val en maakten accounts aan, waardoor hun gegevens in handen van de politie kwamen. Zij kunnen binnenkort een bezoekje verwachten, maakte de Britse recherche vrijdag bekend. Het is niet bekend of onder de gebruikers ook Nederlanders zijn.

Bij een ddos-aanval wordt een computersysteem overspoeld met bezoekers, die allemaal tegelijk op het doelwit worden afgestuurd. Vaak gebeurt dat met gekaapte apparaten. Door de aanval wordt de site of de server onbereikbaar. Online zijn zulke aanvallen eenvoudig te bestellen.

De National Crime Agency meldt niet hoeveel loksites zijn aangemaakt en hoelang ze actief waren. "Mensen die zulke diensten willen gebruiken kunnen niet zeker zijn wie er achter zitten. Waarom zou je het risico nemen?", legt de recherche het doel van de actie uit.

Eind vorig jaar haalde de Amerikaanse recherche FBI met hulp van Nederland ongeveer vijftig sites waar ddos-aanvallen konden worden besteld uit de lucht. Een van de ontmantelde platforms zou zijn gebruikt voor 30 miljoen aanvallen.

Meer uit Buitenland

Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

14 minuten geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

1 uur geleden
Libanese president pleit voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.

2 uur geleden
Iran claimt neerhalen van vliegtoestellen bij reddingsmissie VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse krijgsmacht claimt dat meerdere toestellen zijn neergehaald die deel uitmaakten van de Amerikaanse zoektocht naar een vermiste piloot in Iran. Een woordvoerder meldt dat het gaat om twee transportvliegtuigen van het type C-130 en twee Blackhawk-helikopters.

4 uur geleden
Iran: Amerikaans vliegtuig neergeschoten tijdens reddingsoperatie

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaans vliegtuig te hebben neergeschoten dat betrokken was bij de reddingsactie voor het bemanningslid van een neergehaalde Amerikaanse F-15. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim, dat banden heeft met de garde, zondag.

5 uur geleden
VS redden bemanningslid neergehaalde F-15

TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het bemanningslid gered dat vermist was geraakt nadat een gevechtsvliegtuig vrijdag was neergehaald boven Iran. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump bevestigd. Volgens Trump liep het bemanningslid verwondingen op, maar zijn die niet levensbedreigend.

5 uur geleden
Iraanse media: luchtaanvallen in gebied vermist bemanningslid

TEHERAN (ANP) - In het gebied in Iran waar het vermiste bemanningslid van de neergehaalde F-15 zich vermoedelijk bevindt, worden volgens het Iraanse persbureau Tasnim luchtaanvallen uitgevoerd. Een lokale gouverneur stelt dat er drie mensen zijn omgekomen bij aanvallen door de Verenigde Staten en Israël, aldus Tasnim, dat banden heeft met de Iraanse Revolutionaire Garde.

7 uur geleden