Britse presentator Michael Parkinson (88) overleden
LONDEN (ANP) - De Britse presentator Michael Parkinson is op 88-jarige leeftijd overleden. Parkinson is woensdagavond na een kort ziekbed in het bijzijn van zijn gezin gestorven, laat zijn familie donderdag weten in een verklaring aan de BBC.
De presentator was decennia te zien op de Britse televisie. Zo maakte hij van 1971 tot en met 1982 en van 1998 tot en met 2007 de talkshow Parkinson. De presentator interviewde grote sterren als Muhammad Ali, Elton John en Madonna. Hij schatte ooit in dat hij meer dan 2000 mensen heeft geïnterviewd.
BBC-topman Tim Davie noemt de overleden presentator Michael Parkinson de "koning van de talkshow". Volgens hem was Parkinson een unieke en geweldige presentator en journalist die "enorm gemist zal worden".
Loopbaan
Parkinson begon zijn journalistieke carrière bij de krant en werkte voor onder meer The Guardian en de Daily Express. Later maakte hij de overstap naar televisie en was hij verslaggever en nieuwspresentator bij onder meer de BBC, voordat hij zijn eigen talkshow kreeg.
De presentator maakte ook programma's als Give Us a Clue, One's Going For a Song en een ochtendshow op ITV. Ook presenteerde hij meerdere radioprogramma's voor de BBC.
Geridderd
Parkinson werd in 2008 geridderd.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen, zo blijkt uit drie exitpolls. Zij kan rekenen op 50,7 tot 52,5 procent van de stemmen.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Chris Murphy (53) is opgenomen in het ziekenhuis vanwege een beroerte. Naar verwachting zal hij volledig herstellen, vertellen zijn medewerkers aan de politieke nieuwssite Politico.
52 minuten geledenADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).
2 uur geledenJUNEAU (ANP/RTR) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
5 uur geleden