Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premiers bij begrafenis doodgestoken parlementariër

Britse premiers bij begrafenis doodgestoken parlementariër

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier en drie voormalige premiers waren dinsdag aanwezig bij de begrafenis van de in oktober doodgestoken parlementariër David Amess. Boris Johnson, Theresa May, David Cameron en John Major zaten op de voorste rij in de kerk.

Tijdens de uitvaartmis werd ook een boodschap van paus Franciscus voorgedragen. De paus condoleerde de familie van de 69-jarige Amess en prees de toewijding van de conservatieve parlementariër. "Die was te zien bij zijn zorgen voor de armen en achtergestelde mensen", aldus Franciscus.

De hoogstgeplaatste katholieke geestelijke in Engeland en Wales, kardinaal Vincent Nichols, leidde de dienst in de kathedraal van Westminster. Amess was een toegewijd katholiek. De aanwezigen moesten volgens Sky News lachen toen de priester van het parlement een verhaal vertelde over Amess die een door de paus gezegend snoepje at.

Amess zat sinds 1983 in het Britse parlement namens de Conservatieve Partij. Hij werd op 15 oktober doodgestoken door een 25-jarige man. Volgens de politie gaat het om terrorisme. De man staat volgend jaar terecht.

Meer uit Buitenland

Merz komt terug op uitspraken over Syrische vluchtelingen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.

39 minuten geleden
Bron: VN-vredeshandhaver kwam om het leven door Israëlisch vuur

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Indonesische vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) die zondagavond om het leven kwam in het zuiden van het land, werd gedood door Israëlisch vuur. Dat meldt een VN-veiligheidsbron aan persbureau AFP.

40 minuten geleden
Iran ontkent raketaanvallen op Turkije en biedt onderzoek aan

ANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken dat zijn land raketten afvuurt op Turkije. Bewindsman Abbas Araghchi bood in een telefoongesprek met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan aan incidenten gezamenlijk te onderzoeken.

3 uur geleden
Britse koning Charles eind april op staatsbezoek naar de VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles gaat naar de Verenigde Staten voor een staatsbezoek. Buckingham Palace bevestigt dat het bezoek eind april plaatsvindt, melden Britse media, waaronder de BBC. Het bezoek staat in het teken van het 250-jarig bestaan van de onafhankelijkheid van de VS.

3 uur geleden
Bultrug bij Duitse kust toch weer gestrand

WISMAR (ANP/DPA) - De bultrug die voor de Duitse kust werd gespot, is toch weer gestrand. Maandag werd bericht dat de walvis zichzelf had bevrijd en naar open zee was gezwommen, maar nu melden de lokale autoriteiten dat het dier toch weer vastzit.

3 uur geleden
Costa belt met Iraanse president, roept op aanvallen te staken

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van EU-leiders António Costa heeft Iran opgeroepen zijn "onaanvaardbare aanvallen op landen in de regio" te staken. Op X schrijft het EU-kopstuk dat hij met president Masoud Pezeshkian heeft gebeld en heeft gevraagd om de-escalatie en terughoudendheid.

4 uur geleden
Trump boos op Frankrijk om weigeren vliegtuigen voor Israël

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is boos op Frankrijk, omdat dat land volgens hem heeft geweigerd om vliegtuigen met militaire voorraden voor Israël door het luchtruim te laten vliegen. "Frankrijk is heel onbehulpzaam geweest", schrijft Trump op Truth Social. "De Verenigde Staten zullen dit onthouden!"

4 uur geleden