Britse premier wil van Verenigd Koninkrijk 'AI-supermacht' maken
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil van het Verenigd Koninkrijk een "supermacht" maken op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Dat zei hij maandag tijdens een toespraak op University College London.
"We gaan de doorbraken realiseren, we gaan de welvaart creëren, en we gaan ervoor zorgen dat AI voor iedereen in ons land werkt", zei Starmer. "Ik weet dat er verschillende benaderingen zijn in de wereld, maar we hebben nu de controle over onze eigen regelgeving, dus we zullen hierin onze eigen weg gaan," zei hij verder, verwijzend naar het vertrek van het land uit de Europese Unie in 2020.
Starmer wil onder andere innovatie aanjagen en locaties creëren voor datacentra. Voor dat laatste wordt onder meer het proces voor het verlenen van vergunningen versneld. Ook wil de regering publieke data, zoals informatie van de nationale gezondheidsdienst, in een "nationale databibliotheek" plaatsen die toegankelijk is voor AI-onderzoekers.
De Britse regering schat dat AI jaarlijks 47 miljard pond (zo'n 56 miljard euro) aan extra inkomsten kan opleveren, over een periode van tien jaar.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
4 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
23 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
1 dag geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
1 dag geleden