Britse premier wil van Verenigd Koninkrijk 'AI-supermacht' maken
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil van het Verenigd Koninkrijk een "supermacht" maken op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Dat zei hij maandag tijdens een toespraak op University College London.
"We gaan de doorbraken realiseren, we gaan de welvaart creëren, en we gaan ervoor zorgen dat AI voor iedereen in ons land werkt", zei Starmer. "Ik weet dat er verschillende benaderingen zijn in de wereld, maar we hebben nu de controle over onze eigen regelgeving, dus we zullen hierin onze eigen weg gaan," zei hij verder, verwijzend naar het vertrek van het land uit de Europese Unie in 2020.
Starmer wil onder andere innovatie aanjagen en locaties creëren voor datacentra. Voor dat laatste wordt onder meer het proces voor het verlenen van vergunningen versneld. Ook wil de regering publieke data, zoals informatie van de nationale gezondheidsdienst, in een "nationale databibliotheek" plaatsen die toegankelijk is voor AI-onderzoekers.
De Britse regering schat dat AI jaarlijks 47 miljard pond (zo'n 56 miljard euro) aan extra inkomsten kan opleveren, over een periode van tien jaar.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich is van een Amerikaans onderzoek naar mogelijke kartelvorming af. Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft het gezondheids- en voedingsbedrijf onlangs gemeld dit onderzoek te sluiten, schrijft het Zwitsers-Nederlandse bedrijf in zijn jaarverslag.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verhoogde importheffingen raken de staalindustrie in de Europese Unie hard. De export van staal vanuit de EU naar de Verenigde Staten is in de tweede helft van vorig jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt Europese belangenvereniging voor de staalindustrie Eurofer op basis van gegevens van Eurostat.
14 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari sterker toegenomen dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral door een versnelling van de groei in Duitsland, de grootste economie van het eurogebied. Zo liet de omvangrijke Duitse industrie voor het eerst in meer dan 3,5 jaar weer groei zien door de hogere overheidsuitgaven aan defensie en infrastructuur.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op het Amerikaanse platform Polymarket. Daarmee lijkt de goksite gehoor te geven aan de oproep van de Kansspelautoriteit (Ksa), die had geëist dat het bedrijf de "illegale activiteit" zou staken.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."
4 uur geleden