Britse premier wil van Verenigd Koninkrijk 'AI-supermacht' maken
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil van het Verenigd Koninkrijk een "supermacht" maken op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Dat zei hij maandag tijdens een toespraak op University College London.
"We gaan de doorbraken realiseren, we gaan de welvaart creëren, en we gaan ervoor zorgen dat AI voor iedereen in ons land werkt", zei Starmer. "Ik weet dat er verschillende benaderingen zijn in de wereld, maar we hebben nu de controle over onze eigen regelgeving, dus we zullen hierin onze eigen weg gaan," zei hij verder, verwijzend naar het vertrek van het land uit de Europese Unie in 2020.
Starmer wil onder andere innovatie aanjagen en locaties creëren voor datacentra. Voor dat laatste wordt onder meer het proces voor het verlenen van vergunningen versneld. Ook wil de regering publieke data, zoals informatie van de nationale gezondheidsdienst, in een "nationale databibliotheek" plaatsen die toegankelijk is voor AI-onderzoekers.
De Britse regering schat dat AI jaarlijks 47 miljard pond (zo'n 56 miljard euro) aan extra inkomsten kan opleveren, over een periode van tien jaar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
7 uur geleden