Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier wil van Verenigd Koninkrijk 'AI-supermacht' maken

Britse premier wil van Verenigd Koninkrijk 'AI-supermacht' maken

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil van het Verenigd Koninkrijk een "supermacht" maken op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Dat zei hij maandag tijdens een toespraak op University College London.

"We gaan de doorbraken realiseren, we gaan de welvaart creëren, en we gaan ervoor zorgen dat AI voor iedereen in ons land werkt", zei Starmer. "Ik weet dat er verschillende benaderingen zijn in de wereld, maar we hebben nu de controle over onze eigen regelgeving, dus we zullen hierin onze eigen weg gaan," zei hij verder, verwijzend naar het vertrek van het land uit de Europese Unie in 2020.

Starmer wil onder andere innovatie aanjagen en locaties creëren voor datacentra. Voor dat laatste wordt onder meer het proces voor het verlenen van vergunningen versneld. Ook wil de regering publieke data, zoals informatie van de nationale gezondheidsdienst, in een "nationale databibliotheek" plaatsen die toegankelijk is voor AI-onderzoekers.

De Britse regering schat dat AI jaarlijks 47 miljard pond (zo'n 56 miljard euro) aan extra inkomsten kan opleveren, over een periode van tien jaar.

Meer uit Financieel

Techaandelen stuwen Amerikaanse beurzen opnieuw omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.

3 uur geleden
Beleggers duiken massaal op Alphabet-obligaties om AI-plannen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.

5 uur geleden
Spoorstaking in Spanje vroegtijdig beëindigd

MADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.

6 uur geleden
President Franse centrale bank treedt ruim voor einde termijn af

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.

7 uur geleden
Overnamebod zet InPost in de schijnwerpers op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.

7 uur geleden
Geen tekort aan babyvoeding in winkels na terugroepactie

ZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.

9 uur geleden
Schiphol voorziet drukte bij bagagehallen dinsdag om actie douane

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.

9 uur geleden