Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier wil 'onomkeerbaar' pad uit lockdown

Britse premier wil 'onomkeerbaar' pad uit lockdown

LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson heeft zijn landgenoten "onomkeerbare" stappen in het vooruitzicht gesteld om de lockdown te beëindigen. Hij maakt volgende week maandag bekend hoe hij dat wil aanpakken.

Johnson staat binnen zijn Conservatieve Partij onder druk om lockdownmaatregelen op te heffen. Tientallen conservatieve politici eisen in een brief dat de beperkingen voor mei worden beëindigd.

Garanties dat dit de laatste lockdown is, kan Johnson niet geven, zei hij op een persconferentie. Wel is hij optimistisch door de vele vaccinaties die inmiddels zijn toegediend. "Ik ben heel hoopvol."

Veel vaccineren

Het circa 66 miljoen inwoners tellende Verenigd Koninkrijk gaat in Europa aan kop met het vaccineren van burgers. Ruim 15 miljoen Britten hebben al een prik gehad.

Maar er zijn nog onvoldoende gegevens over het effect van vaccins op de verspreiding van het virus, zei Johnson. Over een week denkt hij daarover meer duidelijkheid te hebben. De voornaamste medische adviseur van de regering, Chris Whitty, zei daarover dat er varianten van het coronavirus rondwaren die de effectiviteit van vaccins mogelijk verminderen.

Er wordt veel gespeculeerd over wanneer horecazaken en andere bedrijven de deuren weer kunnen openen. Bronnen binnen de regering zeggen volgens de BBC dat scholieren in Engeland waarschijnlijk op 8 maart weer naar school kunnen. "We willen een tijdschema dat realistisch is, en zijn dus voorzichtig", temperde de premier de verwachtingen.

Paspoorten

Hij verwacht dat er op termijn een soort vaccinpaspoorten komen. In combinatie met een sneltest zou dat bezoek aan een theater of nachtclub in de toekomst weer mogelijk maken.

Johnson en zijn ministers overleggen deze week nog over de versoepelingsplannen. "We willen op een voorzichtige, maar onomkeerbare manier vooruitgang boeken", aldus de premier.

Het plan van de regering neemt waarschijnlijk de vorm aan van een soort routekaart. Daar kunnen dan data instaan waarop maatregelen ingetrokken kunnen worden.

Meer uit Buitenland

Schade door waterlek in Louvre, Mona Lisa blijft gespaard

PARIJS (ANP/RTR) - De Denon-vleugel van het Louvre heeft door een waterlek schade opgelopen, meldt een vakbondsvertegenwoordiger. De wereldberoemde Mona Lisa hangt in dit deel van het Parijse museum, maar is gespaard gebleven.

11 minuten geleden
Kremlin: nieuw overleg Oekraïne, Rusland en VS in Genève

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.

1 uur geleden
Høiby: ik had niet door dat vermeend slachtoffer sliep

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.

1 uur geleden
Nieuwe astronauten onderweg naar ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.

1 uur geleden
Minister: getril rond vulkaan Tenerife wijst niet op uitbarsting

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.

2 uur geleden
Britse rechter: verbod op Palestine Action onwettig

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.

2 uur geleden
Noors hof nodigt organisaties uit voor gesprek over Epstein

OSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.

3 uur geleden