Britse premier wil honderden miljoenen steken in kernindustrie
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Rishi Sunak wil de komende jaren honderden miljoenen investeren in de nucleaire industrie. De plannen moeten tegen 2030 circa 40.000 nieuwe banen opleveren.
Ten minste 200 miljoen pond (172 miljoen euro) zal worden geïnvesteerd in Barrow-in-Furness, een stad in het noordwesten van Engeland waar nucleaire onderzeeërs worden gebouwd. Nog eens 353 miljoen pond (303 miljoen euro) zal worden besteed aan nieuwe banen en opleidingen in zowel de militaire als civiele nucleaire sector.
De Britse regering gaat hiervoor samenwerken met defensiebedrijven BAE Systems, Rolls-Royce, Babcock en energieconcern EDF. Volgens Sunak zijn de investeringen nodig om "de toekomst van onze nucleaire afschrikking en kernenergie veilig te stellen".
Steun
De Labour-oppositie heeft al laten weten dat ze "de plannen volledig steunt". Barrow-in-Furness speelt een sleutelrol bij de bouw van de volgende generatie nucleair aangedreven onderzeeërs, die naar verwachting rond 2040 zullen worden ingezet als onderdeel van het Aukus-veiligheidspact met Australië en de Verenigde Staten.
Ook in Nederland is steeds bredere politieke steun te vinden voor extra investeringen in kernenergie. De directeur van uraniumverrijker Urenco in Almelo zei vorige recent in een interview met het ANP dat Nederland vier nieuwe kerncentrales nodig heeft om de klimaatdoelstellingen te halen, in plaats van de geplande twee.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
9 uur geleden