Britse premier wil honderden miljoenen steken in kernindustrie
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Rishi Sunak wil de komende jaren honderden miljoenen investeren in de nucleaire industrie. De plannen moeten tegen 2030 circa 40.000 nieuwe banen opleveren.
Ten minste 200 miljoen pond (172 miljoen euro) zal worden geïnvesteerd in Barrow-in-Furness, een stad in het noordwesten van Engeland waar nucleaire onderzeeërs worden gebouwd. Nog eens 353 miljoen pond (303 miljoen euro) zal worden besteed aan nieuwe banen en opleidingen in zowel de militaire als civiele nucleaire sector.
De Britse regering gaat hiervoor samenwerken met defensiebedrijven BAE Systems, Rolls-Royce, Babcock en energieconcern EDF. Volgens Sunak zijn de investeringen nodig om "de toekomst van onze nucleaire afschrikking en kernenergie veilig te stellen".
Steun
De Labour-oppositie heeft al laten weten dat ze "de plannen volledig steunt". Barrow-in-Furness speelt een sleutelrol bij de bouw van de volgende generatie nucleair aangedreven onderzeeërs, die naar verwachting rond 2040 zullen worden ingezet als onderdeel van het Aukus-veiligheidspact met Australië en de Verenigde Staten.
Ook in Nederland is steeds bredere politieke steun te vinden voor extra investeringen in kernenergie. De directeur van uraniumverrijker Urenco in Almelo zei vorige recent in een interview met het ANP dat Nederland vier nieuwe kerncentrales nodig heeft om de klimaatdoelstellingen te halen, in plaats van de geplande twee.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
1 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
21 uur geleden