Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier: we kunnen omikrongolf zonder lockdown uitzitten

Britse premier: we kunnen omikrongolf zonder lockdown uitzitten

LONDEN (ANP) - "We hebben kans de omikrongolf uit te zitten zonder het land weer op slot te zetten, maar de komende weken zullen uitdagend zijn", zegt de Britse premier Boris Johnson over het grote aantal landgenoten dat dagelijks een coronabesmetting oploopt. "Voorzichtigheid is geboden, de strijd tegen Covid is niet voorbij."

Omikron is milder dan eerdere varianten, maar desondanks neemt het aantal coronapatiënten in ziekenhuizen snel toe, stelde de conservatieve regeringsleider vast. Alleen al in Engeland zijn het er meer dan 15.000, waarmee de piek van vorig jaar wordt benaderd. In het Verenigd Koninkrijk werden het afgelopen etmaal 218.724 coronabesmettingen geregistreerd, een record.

Johnson wees op de bescherming die boosterprikken geven en pronkte ermee dat er in het Verenigd Koninkrijk relatief meer zijn toegediend dan in andere Europese landen. Ruim 34 miljoen Britten hebben zo’n extra inenting gehad, maar er zijn nog altijd 9 miljoen Britten die hem moeten halen. Hij riep iedereen op dat snel te doen.

Ziekenhuizen

Meerdere ziekenhuizen hebben moeite de stroom aan patiënten te bolwerken. De ziekenhuizen kunnen zich het aantal afwezige medewerkers die in isolatie verblijven vanwege een besmetting nauwelijks veroorloven. Gezondheidsminister Sajid Javid gaf aan dat het aantal opnames weliswaar toeneemt, maar dat de bezetting van de intensive cares stabiel is. Veel mensen op de ic zijn niet gevaccineerd, zei premier Johnson. "Mensen sterven terwijl het niet nodig is." Waar nodig krijgen ziekenhuizen extra hulp van het leger.

De regering heeft daarnaast 100.000 werknemers in onder meer de transportsector als "kritiek" gelabeld. Zij worden geacht zich dagelijks te laten testen. De overheid heeft testkits naar de betreffende bedrijven gestuurd.

Meer uit Buitenland

Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

13 minuten geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

41 minuten geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

1 uur geleden
Poetin spreekt met leiders Israël en Iran, biedt bemiddeling aan

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.

1 uur geleden
Ook andere buitenlanders uit Venezolaanse gevangenis vrijgekomen

CARACAS (ANP/RTR) - Naast de drie Nederlanders die zijn vrijgelaten uit Venezolaanse gevangenissen, heeft dat land ook andere buitenlanders laten gaan. Het gaat volgens de Tsjechische minister Petr Macinka om mensen uit Tsjechië, Ierland, Roemenië, Duitsland, Albanië en Oekraïne.

1 uur geleden
Commissie: EU-variant NAVO-artikel 5 geldt ook voor Groenland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft vrijdag bevestigd dat Groenland valt onder de beschermingsgarantie van het Europees Verdrag. Dagenlang weigerde de Commissie antwoord te geven op de vraag of artikel 42.7, dat die garantie aan EU-lidstaten biedt, ook op Groenland van toepassing is, omdat het een overzees gebiedsdeel is.

2 uur geleden
Geen energiecentrales Oekraïne meer die niet zijn aangevallen

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement dat de situatie van de energievoorzieningen "heel moeilijk" is en dat Oekraïne nog maar genoeg brandstof heeft voor ruim twintig dagen.

2 uur geleden