Britse premier: we kunnen omikrongolf zonder lockdown uitzitten
LONDEN (ANP) - "We hebben kans de omikrongolf uit te zitten zonder het land weer op slot te zetten, maar de komende weken zullen uitdagend zijn", zegt de Britse premier Boris Johnson over het grote aantal landgenoten dat dagelijks een coronabesmetting oploopt. "Voorzichtigheid is geboden, de strijd tegen Covid is niet voorbij."
Omikron is milder dan eerdere varianten, maar desondanks neemt het aantal coronapatiënten in ziekenhuizen snel toe, stelde de conservatieve regeringsleider vast. Alleen al in Engeland zijn het er meer dan 15.000, waarmee de piek van vorig jaar wordt benaderd. In het Verenigd Koninkrijk werden het afgelopen etmaal 218.724 coronabesmettingen geregistreerd, een record.
Johnson wees op de bescherming die boosterprikken geven en pronkte ermee dat er in het Verenigd Koninkrijk relatief meer zijn toegediend dan in andere Europese landen. Ruim 34 miljoen Britten hebben zo’n extra inenting gehad, maar er zijn nog altijd 9 miljoen Britten die hem moeten halen. Hij riep iedereen op dat snel te doen.
Ziekenhuizen
Meerdere ziekenhuizen hebben moeite de stroom aan patiënten te bolwerken. De ziekenhuizen kunnen zich het aantal afwezige medewerkers die in isolatie verblijven vanwege een besmetting nauwelijks veroorloven. Gezondheidsminister Sajid Javid gaf aan dat het aantal opnames weliswaar toeneemt, maar dat de bezetting van de intensive cares stabiel is. Veel mensen op de ic zijn niet gevaccineerd, zei premier Johnson. "Mensen sterven terwijl het niet nodig is." Waar nodig krijgen ziekenhuizen extra hulp van het leger.
De regering heeft daarnaast 100.000 werknemers in onder meer de transportsector als "kritiek" gelabeld. Zij worden geacht zich dagelijks te laten testen. De overheid heeft testkits naar de betreffende bedrijven gestuurd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft tijdens zijn toespraak voor de Verenigde Naties gezegd dat zijn land de afgelopen zeven maanden "slachtoffer van terrorisme" is geweest. De Amerikaanse president Donald Trump sprak dinsdag over Iraanse "terreur", maar volgens Pezeshkian is het juist andersom.
6 uur geleden