Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier vraagt steun voor omstreden 'brexitwet'

Britse premier vraagt steun voor omstreden 'brexitwet'

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson heeft parlementariërs van zijn Conservatieve Partij gevraagd een omstreden brexitwet te steunen. Het wetsvoorstel heeft de Britse regering op een ramkoers geplaatst met Brussel en ook binnen de partij van Johnson klinkt kritiek.

Johnson sprak zijn partijgenoten vrijdag toe via videochat. Hij legde volgens twee ingewijden uit dat de wetgeving nodig is om de politieke en economische integriteit van het Verenigd Koninkrijk te beschermen. De premier riep de parlementariërs op niet terug te keren naar "het ellendige geruzie van afgelopen herfst", toen onenigheid over de brexit de partij verdeelde.

De nieuwe Internal Market Bill (Interne Markt Wet) is bedoeld om de handel tussen verschillende delen van het land in goede banen te leiden als EU-wetgeving straks niet meer van kracht is. De regering komt in het voorstel terug op afspraken die vorig jaar zijn gemaakt met de Europese Unie over het handelsregime in Noord-Ierland.

Opgetrokken wenkbrauwen

Minister voor Noord-Ierland Brandon Lewis gaf onlangs in het parlement toe dat het voorstel "internationale wetgeving schendt", al gebeurt dit volgens hem slechts op een "erg specifieke en beperkte manier". Toch zorgde dat voor opgetrokken wenkbrauwen in de Conservatieve Partij, waar critici vrezen dat de reputatie van hun land wordt geschaad als de eerdere deal met de EU niet wordt gehonoreerd.

Het Lagerhuis buigt zich maandag over het wetsvoorstel, waarvan de behandeling meerdere dagen in beslag kan nemen. Britse media berichten dat zich mogelijk tientallen conservatieve parlementariërs zullen verzetten tegen de plannen van de regering. Die kan onder meer te maken krijgen met amendementen die zijn bedoeld om de wet af te zwakken.

Meer uit Buitenland

Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

1 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

7 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

7 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

10 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

16 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

17 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

18 uur geleden