Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier vraagt of Frankrijk migranten terug kan nemen

Britse premier vraagt of Frankrijk migranten terug kan nemen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Boris Johnson heeft de Franse president Emmanuel Macron gevraagd of Frankrijk de migranten terug kan nemen die per boot arriveren in Groot-Brittannië. Zo kan het aantal migranten dat de gevaarlijke oversteek waagt "significant of zelfs volledig worden teruggebracht", verwacht Johnson.

De brief aan de Franse president, die Johnson ook op Twitter heeft geplaatst, behandelt vijf aandachtspunten om de migratieproblematiek mee aan te pakken. De Franse en Britse leider en ministers van beide landen hebben al meerdere voorstellen gedaan om een herhaling te voorkomen van het drama in het Kanaal waarbij woensdag zeker 27 mensen om het leven kwamen.

Johnson stelt in zijn brief gezamenlijke patrouilles op zee voor, daarnaast wil hij Britse agenten en grenswachten naar Frankrijk sturen om daar te helpen bij de bewaking van de kust. Ook moderne technologieën, zoals radars, kunnen volgens de Britse premier effectiever ingezet worden op het Kanaal, een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld.

Als Frankrijk migranten die naar Groot-Brittannië reizen terug zou willen nemen, heeft dat volgens Johnson een enorm effect omdat het bedrijfsmodel van mensensmokkelaars erdoor aangetast wordt. De Franse autoriteiten hebben nog niet op het voorstel gereageerd, de ministers van Binnenlandse Zaken ontmoeten elkaar op zondag.

De Franse president Macron zei donderdag nog dat een hechtere samenwerking met Nederland, België, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Commissie nodig is om de problematiek aan te passen. Op een persconferentie zei Macron dat Frankrijk een doorvoerland is en dat als migranten eenmaal aan de Kanaalkust staan, "het al te laat is".

Meer uit Buitenland

Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

16 minuten geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

1 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

7 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

7 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

7 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

7 uur geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

8 uur geleden