
Britse premier vraagt of Frankrijk migranten terug kan nemen
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Boris Johnson heeft de Franse president Emmanuel Macron gevraagd of Frankrijk de migranten terug kan nemen die per boot arriveren in Groot-Brittannië. Zo kan het aantal migranten dat de gevaarlijke oversteek waagt "significant of zelfs volledig worden teruggebracht", verwacht Johnson.
De brief aan de Franse president, die Johnson ook op Twitter heeft geplaatst, behandelt vijf aandachtspunten om de migratieproblematiek mee aan te pakken. De Franse en Britse leider en ministers van beide landen hebben al meerdere voorstellen gedaan om een herhaling te voorkomen van het drama in het Kanaal waarbij woensdag zeker 27 mensen om het leven kwamen.
Johnson stelt in zijn brief gezamenlijke patrouilles op zee voor, daarnaast wil hij Britse agenten en grenswachten naar Frankrijk sturen om daar te helpen bij de bewaking van de kust. Ook moderne technologieën, zoals radars, kunnen volgens de Britse premier effectiever ingezet worden op het Kanaal, een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld.
Als Frankrijk migranten die naar Groot-Brittannië reizen terug zou willen nemen, heeft dat volgens Johnson een enorm effect omdat het bedrijfsmodel van mensensmokkelaars erdoor aangetast wordt. De Franse autoriteiten hebben nog niet op het voorstel gereageerd, de ministers van Binnenlandse Zaken ontmoeten elkaar op zondag.
De Franse president Macron zei donderdag nog dat een hechtere samenwerking met Nederland, België, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Commissie nodig is om de problematiek aan te passen. Op een persconferentie zei Macron dat Frankrijk een doorvoerland is en dat als migranten eenmaal aan de Kanaalkust staan, "het al te laat is".
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Sean 'Diddy' Combs zal niet getuigen in de strafzaak tegen hem. Dat vertelde de van onder meer mensenhandel verdachte muziekmagnaat dinsdag in de rechtbank in New York, schrijven verschillende Amerikaanse media.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op de NAVO-top een ontmoeting gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Ze spraken onder meer over het uitbreiden van de Oekraïense luchtmacht met Franse gevechtsvliegtuigen en het samen produceren van drones, meldt Zelensky op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft koning Willem-Alexander op X bedankt voor de ontvangst op Paleis Huis ten Bosch. Hij schrijft dat hij het koninklijk paar ook dankbaar is voor hun steun aan Oekraïne en aan de Oekraïners die naar Nederland zijn gevlucht na de Russische invasie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op drie Iraanse atoominstallaties afgelopen weekend hebben de belangrijkste componenten van het nucleaire programma van het land niet vernietigd, in tegenstelling tot wat president Donald Trump beweert. Waarschijnlijk is slechts een maandenlange vertraging veroorzaakt, volgens een eerste beoordeling van Amerikaanse inlichtingendiensten. Dat stellen ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwszender CNN en The New York Times.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het aantal mensen dat in Oekraïne is omgekomen door Russische raketaanvallen op de stad Dnipro en omgeving is opgelopen tot zeventien. De gouverneur van de regio heeft dat meegedeeld. Ook zijn 279 mensen, onder wie kinderen, gewond geraakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministers van Defensie en Buitenlandse Zaken van de NAVO-landen houden afzonderlijke werkdiners bij de NAVO-top. Terwijl de regeringsleiders een diner hebben met koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Paleis Huis ten Bosch, eten de ministers op het terrein van het World Forum in Den Haag, waar deze dagen de top plaatsvindt.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft "een belangrijk hoofdstuk afgerond, maar de campagne tegen Iran is nog niet voorbij". Dat zei de Israëlische legerleider Emal Zamir dinsdagavond in een verklaring. De campagne gaat "een nieuwe fase in", aldus de legerleider.
4 uur geleden