Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier Truss gaat bedrijfsbelasting toch verhogen

Britse premier Truss gaat bedrijfsbelasting toch verhogen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Liz Truss gaat de belasting voor bedrijven in het Verenigd Koninkrijk toch verhogen. Eerder had Truss gezegd die belastingen juist niet te zullen verhogen als onderdeel van een breed pakket aan belastingmaatregelen om de economie te stimuleren. Er kwam echter grote kritiek op die plannen en op de financiële markten ontstond enorme onrust door zorgen over schade aan de Britse overheidsfinanciën.

In een speech zei Truss dat delen van die begrotingsplannen "verder en sneller gingen dan de markten hadden verwacht". "We moeten nu optreden om de markten gerust te stellen over onze fiscale discipline. Ik heb daarom besloten vast te houden aan de verhoging van de bedrijfsbelasting die was gepland door de vorige regering." Daardoor zal die belasting volgend jaar stijgen van 19 naar 25 procent.

Eerder op de dag werd de minister van Financiën Kwasi Kwarteng al ontslagen door Truss. Hij was medeopsteller van de omstreden belastingplannen. Kwarteng wordt opgevolgd door Jeremy Hunt, die eerder onder meer minister van Buitenlandse Zaken en Volksgezondheid was.

Truss heeft eerder ook al een ommezwaai gemaakt door een geplande verlaging van de belastingen voor mensen met hoge inkomens te schrappen. Ze beloofde vrijdag wel door te gaan met andere belastingplannen om de groei aan te jagen. Ze zei "absoluut vastberaden" te zijn om zich aan haar belofte te houden van een sterkere groei en meer welvaart voor het Verenigd Koninkrijk. Truss gaf aan dat dit haar missie is en de reden waarom ze is gekozen als leider van de Conservatieve Partij.

Truss zei verder dat ze vrijdag "daadkrachtig" heeft opgetreden omdat haar prioriteit de economische stabiliteit van het Verenigd Koninkrijk is. "Als premier handel ik altijd in het nationale belang. Dit is altijd mijn eerste afweging." Ze erkende wel dat het een moeilijke periode is. "Maar we zullen door deze storm heen komen."

De premier gaf verder aan veel vertrouwen te hebben in Hunt als nieuwe minister van Financiën. "Hij is een van de meest ervaren en gerespecteerde ministers en hij deelt mijn overtuigingen en ambities voor ons land", aldus Truss.

Meer uit Financieel

Handbak verdwijnt langzaam uit het Nederlandse wagenpark

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van alle auto's in Nederland is inmiddels een automaat, een verdubbeling vergeleken met bijna tien jaar geleden. Die verschuiving komt vooral door de sterke opmars van elektrische en hybride auto's. Deze auto's zijn standaard uitgerust met een automatisch versnellingssysteem.

1 uur geleden
Olieprijzen dalen flink door gevechtspauze tussen de VS en Iran

LONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.

4 uur geleden
Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

15 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

16 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

18 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

20 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

21 uur geleden