Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier Truss benoemt nieuwe ministersploeg

Britse premier Truss benoemt nieuwe ministersploeg

LONDEN (ANP) - De nieuwe premier Liz Truss van Groot-Brittannië heeft de nieuwe ministersploeg bekendgemaakt. Kwasi Kwarteng wordt minister van Financiën, in het kabinet van Boris Johnson was hij minister van Economische Zaken. James Cleverly is verantwoordelijk voor Buitenlandse Zaken en Thérèse Coffey wordt vicepremier en minister van Volksgezondheid.

Ben Wallace is en blijft de minister voor Defensie. Suella Braverman wordt de nieuwe bewindspersoon op het ministerie van Binnenlandse Zaken en neemt het stokje over van Priti Patel, die maandag aankondigde op te stappen. Ze hield daarmee vermoedelijk de eer aan zichzelf. Britse media berichten dat Truss naar verluidt niet van plan was om Patel te handhaven op haar post.

Truss volgde haar partijgenoot Johnson op als premier omdat hij tussentijds opstapte na een serie schandalen. Hun Conservatieve Partij koos intern de nieuwe leider. Truss versloeg bij die verkiezing voormalig minister van Financiën Rishi Sunak. Zijn nederlaag heeft niet alleen gevolgen voor hem, maar ook voor zijn aanhangers.

Bondgenoten

Omroep BBC schrijft dat Truss haar belangrijkste bondgenoten heeft beloond met topposities. Prominente aanhangers van de verslagen Sunak worden juist opzij geschoven binnen de regering. Dominic Raab, Grant Shapps, George Eustice en Steve Barclay keren onder Truss niet terug als ministers.

Het is ook voor het eerst in de geschiedenis dat geen van de vier belangrijkste functies binnen de regering naar een witte man gaat, bericht de BBC. Die zogenoemde 'great offices of state' zijn de premier, minister van Binnenlandse Zaken, minister van Buitenlandse Zaken en minister van Financiën.

Energierekeningen

De nieuwe ministers kunnen woensdag al aan de bak, dan staat het eerste parlementaire vragenuurtje op het programma. De oppositie wil weten hoe het nieuwe kabinet de stijgende kosten van energie en levensonderhoud gaat aanpakken.

Volgens persbureau Bloomberg is Truss van plan 130 miljard pond (151 miljard euro) uit te trekken om huishoudens te behoeden voor hoge energierekeningen. Daarnaast zou er een pakket van 40 miljard pond (ruim 46 miljard euro) klaarliggen om bedrijven te ondersteunen.

Meer uit Buitenland

Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

1 uur geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

1 uur geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.

2 uur geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.

2 uur geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

3 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

3 uur geleden
Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

4 uur geleden