Britse premier Sunak zwakt klimaatplannen af: nieuwe aanpak nodig
LONDEN (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak heeft aangekondigd dat het Britse klimaatbeleid gaat veranderen. Een verbod op de verkoop van auto's met benzine- en dieselmotoren wordt uitgesteld van 2030 naar 2035. Sunak houdt wel vast aan het voornemen om in 2050 energieneutraal te zijn, maar dat doel moet volgens hem op een "pragmatische" manier worden bereikt.
De conservatieve premier noemde klimaatverandering een van de grootste uitdagingen van onze tijd, maar vindt ook dat een nieuwe aanpak nodig is. Hij wil naar eigen zeggen voorkomen dat Britse burgers in een tijd van hoge inflatie te maken krijgen met nog meer lastenverhogingen.
Sunak zegt dat niemand in de politiek "de moed heeft gehad" om burgers uit te leggen welke prijs betaald moet worden om de uitstoot van broeikasgassen ingrijpend terug te brengen. Nieuwe belastingen om vliegen en vlees eten te ontmoedigen komen er wat hem betreft niet. Ook worden plannen afgezwakt om cv-ketels uit te faseren.
Plannen uitgelekt
Sommige plannen van Sunak waren al uitgelekt via de BBC. Oud-premier Boris Johnson had zijn partijgenoot opgeroepen niet te morrelen aan de toezeggingen die zijn land heeft gedaan op klimaatgebied. Het verkoopverbod op benzineauto's vanaf 2030 was een van de klimaatplannen van Johnson.
De Britse regering benadrukt dat ze vasthoudt aan de klimaattoezeggingen die ze heeft gedaan. Het Britse klimaatbeleid zou echter zo succesvol zijn dat sommige geplande maatregelen geschrapt kunnen worden. Die zouden niet meer nodig zijn om de geplande reductie van de uitstoot in 2030 en 2035 te halen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
7 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
8 uur geleden