Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier Sunak zwakt klimaatplannen af: nieuwe aanpak nodig

Britse premier Sunak zwakt klimaatplannen af: nieuwe aanpak nodig

LONDEN (ANP) - De Britse premier Rishi Sunak heeft aangekondigd dat het Britse klimaatbeleid gaat veranderen. Een verbod op de verkoop van auto's met benzine- en dieselmotoren wordt uitgesteld van 2030 naar 2035. Sunak houdt wel vast aan het voornemen om in 2050 energieneutraal te zijn, maar dat doel moet volgens hem op een "pragmatische" manier worden bereikt.

De conservatieve premier noemde klimaatverandering een van de grootste uitdagingen van onze tijd, maar vindt ook dat een nieuwe aanpak nodig is. Hij wil naar eigen zeggen voorkomen dat Britse burgers in een tijd van hoge inflatie te maken krijgen met nog meer lastenverhogingen.

Sunak zegt dat niemand in de politiek "de moed heeft gehad" om burgers uit te leggen welke prijs betaald moet worden om de uitstoot van broeikasgassen ingrijpend terug te brengen. Nieuwe belastingen om vliegen en vlees eten te ontmoedigen komen er wat hem betreft niet. Ook worden plannen afgezwakt om cv-ketels uit te faseren.

Plannen uitgelekt

Sommige plannen van Sunak waren al uitgelekt via de BBC. Oud-premier Boris Johnson had zijn partijgenoot opgeroepen niet te morrelen aan de toezeggingen die zijn land heeft gedaan op klimaatgebied. Het verkoopverbod op benzineauto's vanaf 2030 was een van de klimaatplannen van Johnson.

De Britse regering benadrukt dat ze vasthoudt aan de klimaattoezeggingen die ze heeft gedaan. Het Britse klimaatbeleid zou echter zo succesvol zijn dat sommige geplande maatregelen geschrapt kunnen worden. Die zouden niet meer nodig zijn om de geplande reductie van de uitstoot in 2030 en 2035 te halen.

Meer uit Buitenland

Israëlische president noemt oorlog tegen Iran historisch keerpunt

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."

2 uur geleden
VS melden 200 gewonde Amerikaanse militairen in oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.

2 uur geleden
Westerse landen roepen gezamenlijk op tot de-escalatie in Libanon

BERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".

3 uur geleden
Zuid-Europese landen waarschuwen voor milieuramp stuurloze tanker

BRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.

4 uur geleden
Afghanistan meldt nieuwe Pakistaanse luchtaanvallen op Kabul

KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.

4 uur geleden
Kallas: EU legt focus op de-escalatie en vrije scheepvaart

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."

5 uur geleden
Trump roept landen opnieuw op te helpen in de Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw bondgenoten opgeroepen zich te melden voor de bescherming van de Straat van Hormuz. De aan Iran grenzende zeestraat is door dat land grotendeels afgesloten, wat al leidde tot aanvallen op containerschepen. Dat heeft grote gevolgen voor de wereldwijde oliemarkt, de Straat van Hormuz is goed voor circa een vijfde van het wereldwijde olietransport.

6 uur geleden