Britse premier Sunak ziet eerste minister vertrekken
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Rishi Sunak heeft afscheid moeten nemen van zijn minister en politieke bondgenoot Gavin Williamson. Die besloot na beschuldigingen van pesterijen en bedreigend gedrag als eerste bewindsman op te stappen uit de twee weken geleden aangetreden regeringsploeg van de opvolger van Liz Truss.
Sunaks besluit om de in Londen omstreden Williamson tot minister zonder speciale portefeuille te benoemen had al kritiek opgeleverd, omdat hij bij eerdere regeringen twee keer eerder ontslag moest nemen na onder meer een lekschandaal. De benoeming van de invloedrijke partijman zou een beloning zijn geweest voor diensten tijdens de verkiezingscampagne.
De 46-jarige Williamson kreeg de afgelopen tijd te maken met beschuldigingen van pestgedrag, het versturen van dreigende sms’jes en pogingen ongepaste druk uit te oefenen op leden van de Conservatieve Partij. In zijn op Twitter gepubliceerde ontslagbrief zegt Williamson het niet eens te zijn met de aantijgingen, hoewel hij wel een collega excuses heeft aangeboden.
Om zijn naam te zuiveren stapt hij uit de regering, maar blijft wel in het parlement. Sunak liet weten zijn ontslag met verdriet te accepteren en bedankte Williamson voor zijn loyaliteit.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.
35 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Als de Russische president naar de komende G20-top in de Verenigde Staten komt, moet ook de Oekraïense president een uitnodiging krijgen, suggereert Duitsland. Over Oekraïne praten kan volgens bondskanselier Friedrich Merz immers niet zonder dat land zelf.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Volgens de Poolse premier Donald Tusk is in de nacht van maandag op dinsdag mogelijk een Russische "provocatie" aan de oostgrens met de Russische exclave Kaliningrad afgeslagen. Hij zou kort na middernacht zijn ingelicht dat personen met zaklampen in het grensgebied waren gezien.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Het Zweedse parlement heeft de leider van de Centrumpartij, Elisabeth Thand Ringqvist, afgewezen als premierskandidaat. De regeringsformatie zit sinds de verkiezingen van afgelopen september in een patstelling. De leider van de Gematigde Uniepartij, Ulf Kristersson, en sinds 2022 premier van het land, mag als volgende proberen een kabinet te vormen volgens de parlementsvoorzitter.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten stoppen met structureel geld geven aan Israël, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een televisie-interview. Hij heeft daar naar eigen zeggen afspraken over gemaakt met de Israëlische premier Benjamin Netanjahu. Het geld was voor defensie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De eerste twee van de vijf partijvoorzitters van de Belgische coalitie zijn dinsdag bij koning Filip langs geweest. Partijvoorzitter Yvan Verougstraete van Les Engagés heeft daar aangedrongen op het belang van eerlijke verdeling van de lasten en bijdragen naar vermogen, aldus de partijvoorzitter op X. CD&V-voorzitter Sammy Mahdi vindt vooral dat er snel een oplossing moet komen, zei hij na afloop van het gesprek tegen de pers.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische oppositiepartijen onder leiding van Gadi Eisenkot hebben afgesproken zo snel mogelijk een regering te vormen. De partijleiders spraken hierover tijdens hun eerste overleg sinds de parlementsverkiezingen.
2 uur geleden