Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier Sunak ziet eerste minister vertrekken

Britse premier Sunak ziet eerste minister vertrekken

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Rishi Sunak heeft afscheid moeten nemen van zijn minister en politieke bondgenoot Gavin Williamson. Die besloot na beschuldigingen van pesterijen en bedreigend gedrag als eerste bewindsman op te stappen uit de twee weken geleden aangetreden regeringsploeg van de opvolger van Liz Truss.

Sunaks besluit om de in Londen omstreden Williamson tot minister zonder speciale portefeuille te benoemen had al kritiek opgeleverd, omdat hij bij eerdere regeringen twee keer eerder ontslag moest nemen na onder meer een lekschandaal. De benoeming van de invloedrijke partijman zou een beloning zijn geweest voor diensten tijdens de verkiezingscampagne.

De 46-jarige Williamson kreeg de afgelopen tijd te maken met beschuldigingen van pestgedrag, het versturen van dreigende sms’jes en pogingen ongepaste druk uit te oefenen op leden van de Conservatieve Partij. In zijn op Twitter gepubliceerde ontslagbrief zegt Williamson het niet eens te zijn met de aantijgingen, hoewel hij wel een collega excuses heeft aangeboden.

Om zijn naam te zuiveren stapt hij uit de regering, maar blijft wel in het parlement. Sunak liet weten zijn ontslag met verdriet te accepteren en bedankte Williamson voor zijn loyaliteit.

Meer uit Buitenland

Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

1 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

4 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

8 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

9 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

9 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

10 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

11 uur geleden