Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier Sunak: we moeten meer doen voor het klimaat

Britse premier Sunak: we moeten meer doen voor het klimaat

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Rishi Sunak vindt dat er meer gedaan moet worden om de opwarming van de aarde tegen te gaan dan op de klimaattop in Egypte is afgesproken. "Ik verwelkom de vooruitgang die is geboekt tijdens COP27, maar er is geen tijd voor zelfgenoegzaamheid", schrijft hij op Twitter. "Er moet meer gedaan worden."

Op de klimaattop in Sharm-el-Sheikh sloten de bijeengekomen landen onder meer een akkoord over een fonds waaruit ontwikkelingslanden compensatie kunnen krijgen voor de consequenties van klimaatverandering, zoals extreem weer en droogte. Tot onvrede van regeringsleiders en milieugroepen werden er geen harde afspraken gemaakt over het verder terugbrengen van de uitstoot van broeikasgassen.

Sunak stelt dat "het cruciaal is voor de toekomst van onze planeet" om de temperatuur op aarde niet verder te laten stijgen dan 1,5 graad. Dat doel is vastgelegd in een eerdere klimaattop in Parijs (2015).

Meer uit Buitenland

Vliegverkeer luchthaven Luik weer stilgelegd om dronemelding

LUIK (ANP/BELGA) - Het vliegverkeer bij de luchthaven van Luik is zondagavond opnieuw stilgelegd om een melding van een drone. Dat meldt luchtverkeersleider Skeyes.

2 minuten geleden
BBC-baas Davie stapt op om rel over Trump-beelden

LONDEN (ANP) - Directeur-generaal van de BBC Tim Davie stapt op ​​na kritiek dat een documentaire van de Britse omroep kijkers zou hebben misleid door een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump te bewerken. Dat meldt de omroep. Ook topvrouw Deborah Turness stapt op.

1 uur geleden
Israël beklemtoont dat Turkije niet kan meedoen aan macht in Gaza

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft beklemtoond dat Turkije niet mag deelnemen aan een eventuele internationale troepenmacht in de Gazastrook. "Er komen geen Turkse laarzen op de grond", aldus een regeringswoordvoerder. Turkije en Israël staan al tijden vijandig tegenover elkaar naar aanleiding van de bloedige Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Turkije heeft onder meer arrestatiebevelen tegen Israëlische topfiguren uitgevaardigd over wat het ziet als volkerenmoord in Gaza.

4 uur geleden
Supertyfoon Fung-wong komt aan land op Filipijnen

MANILLA/BALER (ANP/AFP/DPA/RTR) - De gevreesde supertyfoon Fung-wong is aan de oostkust van het Filipijnse hoofdeiland Luzon aan land gekomen. De orkaan is met windsnelheden van 185 kilometer per uur geland in de provincie Aurora, ongeveer 155 kilometer ten noordoosten van de hoofdstad Manilla.

5 uur geleden
Axios: shutdown treft ook wapenexport naar NAVO-bondgenoten VS

WASHINGTON (ANP) - De shutdown van de Amerikaanse overheid heeft ook gevolgen voor wapenleveranties aan NAVO-bondgenoten van de Verenigde Staten. Nieuwssite Axios bericht op basis van gegevens van het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de export van ruim 5 miljard dollar (4,3 miljard euro) aan militair materieel vertraging heeft opgelopen.

5 uur geleden
BBC verwikkeld in rel over Trump-beelden

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk is ophef ontstaan over de wijze waarop omroep BBC beelden bewerkt zou hebben van de Amerikaanse president Donald Trump. Minister van Cultuur Lisa Nandy noemde de kwestie "zeer ernstig" en ook het Witte Huis heeft al boos gereageerd. De BBC liet weten dat de topman van de omroep maandag een parlementscommissie zal informeren.

6 uur geleden
Staatsmedium: Iran staat voor nationale ramp door watertekort

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran staat door droogte en een nijpend watertekort voor een nationale ramp. Dit bericht de staatskrant Ettelaat, die melding maakt van het leegraken van meerdere stuwmeren die voor de watervoorziening zijn aangelegd.

7 uur geleden