Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier Sunak waarschijnlijk niet naar klimaattop COP27

Britse premier Sunak waarschijnlijk niet naar klimaattop COP27

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Britse minister-president Rishi Sunak gaat waarschijnlijk niet naar de internationale klimaattop COP27. Volgens zijn woordvoerder is hij niet in de gelegenheid om deze VN-klimaatconferentie in Egypte bij te wonen vanwege "andere dringende binnenlandse kwesties".

De top begint op 6 november in Sharm el-Sheikh. Sunak heeft gezegd dat hij uiterlijk op 17 november een begroting indient. Dat is volgens zijn woordvoerder een van de redenen dat hij de klimaattop hoogstwaarschijnlijk zal overslaan.

Wie wel namens de Britse regering naar de klimaattop gaat, is nog niet helemaal duidelijk. Volgens de woordvoerder gaan er meerdere prominente ministers naar de top. Voorzitter Alok Sharma van COP27 is een Britse parlementariër.

'Grote fout'

Het besluit van Sunak om verstek te laten gaan op de 27ste Conference of the Parties valt niet bij iedereen goed. "Bij COP26 waren wij de gastheren en nu neemt de minister-president van het VK niet eens de moeite om te komen opdagen", zegt klimaatwoordvoerder van de oppositiepartij Labour Ed Miliband. Hij vindt dat zo'n klimaattop niet alleen draait om "onze reputatie en positie in het buitenland, maar om lagere rekeningen, banen en energiezekerheid" en spreekt van een "grote fout".

Sunak heeft daarnaast besloten om twee ministers die zich bezighouden met klimaat niet langer uit te nodigen voor de ministerraad. Een van hen is Sharma. Greenpeace-activist Rebecca Newsom vreest dat dit kabinet klimaatverandering niet serieus genoeg neemt en vergelijkt Sunak met een atleet die "in een cruciale fase van de estafette niet komt opdagen met het stokje".

Meer uit Buitenland

Nationale herdenkingsdag voor slachtoffers Bondi Beach begonnen

SYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.

4 uur geleden
VS onderscheppen opnieuw olietanker voor Venezolaanse kust

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.

5 uur geleden
Leger Israël doodt twee Palestijnen op Westelijke Jordaanoever

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.

8 uur geleden
Maagdenburg herdenkt slachtoffers aanslag kerstmarkt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.

10 uur geleden
Zelensky wil dat VS vredesgesprekken met Rusland blijven leiden

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.

11 uur geleden
Krant: doden en veel gewonden na massale vergiftiging in Moskou

MOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.

12 uur geleden
Duitse als eerste persoon in rolstoel naar de ruimte

VAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.

13 uur geleden