Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier Starmer waarschuwt tegen 'plunderende bendes'

Britse premier Starmer waarschuwt tegen 'plunderende bendes'

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft de politie aangemoedigd tegen "plunderende bendes" op te treden, na gewelddadige ongeregeldheden in een aantal Engelse steden, inclusief Londen vlak bij zijn ambtswoning. De onrust ontstond nadat een 17-jarige jongen maandag met een mes een bloedbad aanrichtte bij een dansles voor jonge kinderen in Southport. Drie meisjes zijn daarbij om het leven gebracht en meerdere zeer ernstig verwond.

Het leidde dinsdag in Southport, ten noorden van Liverpool, tot een uitbarsting van woede door radicale groepen die kennelijk op basis van internetinformatie ervan uitgingen dat de dader mogelijk een asielzoeker zou zijn uit een islamitisch land. In veel plaatsen in Engeland wordt immigratie, zowel legaal als illegaal, als levensbedreigend gezien door de inheemse, veelal arme bevolking. Een menigte belaagde in Southport een moskee en er braken rellen uit waarbij meer dan vijftig agenten gewond raakten, volgens de politie. Vier mensen werden gearresteerd.

Woensdag trokken radicale Engelse nationalistische betogers naar Downing Street 10 in Londen en riepen onder meer "Geef ons land terug" en "Stop de boten". De boten betreffen de landingen van bootjes met illegale migranten die het Kanaal zijn overgestoken. Er zijn sinds 2018 voor zover bekend zeker 120.000 illegale migranten op de Engelse kust geland. Dit jaar zijn dat er al meer dan 14.000, berichtte de BBC. De politie verrichtte meer dan honderd arrestaties.

Manchester

In Manchester rukte de politie massaal uit om een opvangcentrum van migranten te beschermen. In Hartlepool aan de Noordzee in het noordoosten van Engeland braken woensdag ook plotseling hevige rellen uit naar aanleiding van het bloedbad in Southport.

De Engelse wet staat niet toe dat de identiteit van verdachten onder de 17 jaar openbaar wordt gemaakt. Daar is donderdag een uitzondering op gemaakt. De 17-jarige hoofdverdachte heet Axel Muganwa Rudakubana en is van Rwandese komaf. In het Afrikaanse land wonen nauwelijks moslims. De Britse Moslimraad (MCB) adviseert alle moskeebesturen vrijdag op de gebedsdag extra veiligheidsmaatregelen te nemen.

Meer uit Buitenland

Kustwacht China gebruikt waterkanon tegen Filipijnse vissersboot

MANILLA (ANP/RTR) - De Chinese kustwacht heeft een waterkanon gebruikt tegen een Filipijnse vissersboot op de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnse autoriteiten. Het zou gaan om een vissersboot van de overheid.

34 minuten geleden
Hulporganisatie: financiële hulp Venezuela schiet ernstig tekort

CARACAS (ANP) - Duizenden mensen wonen een maand na de dodelijke aardbevingen in Venezuela nog steeds in tijdelijke opvangcentra. Dat meldt de Norwegian Refugee Council (NRC). De hulporganisatie waarschuwt dat de financiële hulp aan het land ernstig tekortschiet.

53 minuten geleden
Buitenlandministers VS en Rusland treffen elkaar op ASEAN-top

MANILLA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov hebben elkaar donderdag gesproken in de marge van een bijeenkomst van ASEAN in de Filippijnen. Ze zouden er onder meer hebben gesproken over de oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
Tiener schikt in zaak rond mentale problematiek tegen Meta

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Een Amerikaanse tiener die een rechtszaak tegen Meta had aangespannen vanwege de gezondheidseffecten van sociale media op jongeren, heeft de zaak ingetrokken. De zaak had eind deze maand moeten aanvangen, maar is nu geschikt. De exacte voorwaarden van de schikking zijn geheim.

2 uur geleden
Modi belooft strenge straffen voor examenfraude

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi belooft "strenge straffen" voor degenen die betrokken zijn bij examenfraude. Al dagenlang gaan duizenden mensen de straat op in India. Ze hebben zich verenigd in de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP), die ontstond door woede over gelekte examens voor competitieve medische opleidingen of banen voor de overheid.

2 uur geleden
Vierde journalist sinds juni gedood in Mexico

OAXACA (ANP/RTR) - De Mexicaanse journalist Francisco Leyva is woensdag dood aangetroffen in de zuidelijke staat Oaxaca. Dat meldt het Openbaar Ministerie van Oaxaca. Sinds juni zijn er al vier journalisten vermoord in Mexico. Buiten oorlogsgebieden is Mexico een van de gevaarlijkste landen ter wereld voor journalisten.

2 uur geleden
Brand op olietanker door explosie in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij een explosie in de Straat van Hormuz is een olietanker in brand gevlogen. Dat meldt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Drie tankers probeerden volgens de IRG een route te nemen waar zeemijnen liggen. De andere twee tankers zouden omgekeerd zijn.

2 uur geleden