Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier: oorlog tegen Rusland is als strijd tegen Hitler

Britse premier: oorlog tegen Rusland is als strijd tegen Hitler

ELMAU (ANP/DPA) - De Britse premier Boris Johnson heeft de steun aan Oekraïne in de oorlog tegen Rusland vergeleken met de strijd tegen nazi-dictator Adolf Hitler. De prijs voor vrijheid is het waard om te betalen, vertelde Johnson maandag aan de Britse omroep BBC bij de G7-top in het Zuid-Duitse kasteel Elmau.

Democratieën hebben veel tijd nodig gehad een ​​antwoord te vinden op tirannie en agressie in het midden van de twintigste eeuw, en het was erg kostbaar. "Maar de nederlaag van dictaturen, met name nazi-Duitsland, bracht vele decennia van stabiliteit. Ook kwam er een wereldorde die steunt op een op regels gebaseerd internationaal systeem", zei Johnson. "Het is de moeite waard dat te beschermen. Het is de moeite waard dat te verdedigen. Het brengt welvaart op de lange termijn."

Groot-Brittannië moet ongeacht de kosten bereid zijn Oekraïne bij te staan ​​in de strijd tegen de agressie van Kremlin-chef Vladimir Poetin, benadrukte de premier. "Stel je voor dat we Poetin zouden toestaan ​​weg te komen met de gewelddadige overname van grote delen van een ander land, van een soeverein onafhankelijk gebied", zei Johnson. De gevolgen "zouden absoluut angstaanjagend zijn".

De Britten hebben Oekraïne sinds het begin van de oorlog op 24 februari ongeveer 1,7 miljard euro financiële en humanitaire hulp en ongeveer 1,5 miljard euro aan wapenleveringen gegeven.

Meer uit Buitenland

Media: Iraniërs vormen menselijke ketting rond mogelijke doelen

TEHERAN (ANP) - Mensen in Iran zijn naar bruggen en energiecentrales gekomen uit protest tegen mogelijke aanvallen van de Verenigde Staten en Israël, melden internationale media op basis van beelden van de Iraanse staatstelevisie. De Iraniërs vormen een menselijke ketting rond de bouwwerken, die de Amerikaanse president Donald Trump heeft genoemd als doelwitten voor aanvallen na het verstrijken van zijn deadline.

4 minuten geleden
WSJ: Iran verbreekt directe communicatie met VS na dreiging Trump

TEHERAN (ANP) - Iran heeft de directe communicatie met de Verenigde Staten verbroken, meldt The Wall Street Journal. Aanleiding hiervoor zou het dreigement van president Donald Trump zijn om de "hele beschaving" van Iran te vernietigen, als het land niet voor zijn deadline van dinsdag tot een akkoord komt. De gesprekken met onderhandelaars gaan volgens de krant gewoon door.

5 minuten geleden
Macron: Fransen die vastzaten in Iran zijn onderweg naar huis

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Twee Fransen die meer dan drie jaar lang vastzaten in een Iraanse gevangenis zijn onderweg naar huis, zegt de Franse president Emmanuel Macron. Volgens het Iraanse persbureau IRNA is ook een Iraanse burger die werd vastgehouden in Frankrijk vrijgelaten als onderdeel van een gevangenenruil.

32 minuten geleden
NASA publiceert historische foto Artemis II van 'earthset'

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - NASA heeft een historische foto vrijgegeven van een aardondergang, ook wel "earthset" genoemd, waarbij de aarde achter de maan wegzakt. De foto werd maandag gemaakt tijdens de Artemis II-ruimtemissie vanaf de achterzijde van de maan.

51 minuten geleden
Vance beschuldigt EU van inmenging in Hongaarse verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de Europese Unie beschuldigd van "schandalige" inmenging in de Hongaarse parlementsverkiezingen. Vance is vlak voor die spannende verkiezingen op bezoek in Boedapest en zegt zelf premier Viktor Orbán zo veel als hij kan te willen helpen.

2 uur geleden
Verenigd Koninkrijk weigert Ye toegang

LONDEN (ANP) - Ye, ook bekend als Kanye West, mag niet naar het Verenigd Koninkrijk reizen deze zomer, meldt de BBC. De Britse overheid heeft de rapper toegang geweigerd na een controverse over zijn geplande optreden als headliner op het Wireless Festival in Londen deze zomer.

2 uur geleden
Trump waarschuwt Iran: hele beschaving zal sterven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert de druk op Iran steeds verder op in aanloop naar de door hem gestelde deadline. "Een hele beschaving zal vannacht sterven, om nooit meer teruggebracht te worden. Ik wil niet dat dat gebeurt, maar het zal waarschijnlijk wel zo zijn", schrijft hij op zijn platform Truth Social.

3 uur geleden