Britse premier onder vuur van partijgenoten over migratieplan
LONDEN (ANP) - Conservatieve parlementariërs klagen steen en been dat hun premier Rishi Sunak niet in staat lijkt illegale migratie te stoppen. Ze vinden zijn voornaamste plan om dat te doen in samenwerking met Rwanda ook ontoereikend. Dinsdag komt het Lagerhuis bijeen om over Sunaks inmiddels aangepaste plan te debatteren en te stemmen.
Sunak wil illegale immigranten die voornamelijk met bootjes in Engeland landen, ontmoedigen door hen voor altijd een verblijfsstatus te ontzeggen en uit te zetten naar Rwanda. Dat Midden-Afrikaanse land is ze bereid tegen een vergoeding op te nemen. Het plan voor de deportatie naar Rwanda sneuvelde eerder om juridische redenen in rechtszalen, maar het is na een nieuwe overeenkomst met Rwanda aangepast.
Sunak wil dat dinsdagmiddag door het parlement loodsen. Maar dit zou kunnen mislukken, omdat er volgens Britse media in zijn eigen partij "een burgeroorlog" is uitgebroken over de Rwanda-deal en over de vraag of Sunak heeft gefaald en zijn belofte breekt om illegale immigratie te stoppen. De rechtervleugel van de partij vindt Sunak veel te slap optreden in de nijpende kwestie, maar er zijn ook partijgenoten die om andere redenen vraagtekens plaatsen bij het Rwanda-plan.
De leider van Labour en de Britse oppositie, Keir Starmer, heeft gezegd dat de diep verdeelde Conservatieve Partij het land niet langer kan regeren. "De capaciteiten van de partij om dat te doen" zijn volgens Starmer "volkomen ingestort". Indien het parlement in de huidige samenstelling aanblijft, wordt het in december volgend jaar ontbonden en dan volgen uiterlijk in januari 2025 verkiezingen. Er kunnen ook vervroegde verkiezingen gehouden worden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
8 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
9 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
10 uur geleden