Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier onder vuur van partijgenoten over migratieplan

Britse premier onder vuur van partijgenoten over migratieplan

LONDEN (ANP) - Conservatieve parlementariërs klagen steen en been dat hun premier Rishi Sunak niet in staat lijkt illegale migratie te stoppen. Ze vinden zijn voornaamste plan om dat te doen in samenwerking met Rwanda ook ontoereikend. Dinsdag komt het Lagerhuis bijeen om over Sunaks inmiddels aangepaste plan te debatteren en te stemmen.

Sunak wil illegale immigranten die voornamelijk met bootjes in Engeland landen, ontmoedigen door hen voor altijd een verblijfsstatus te ontzeggen en uit te zetten naar Rwanda. Dat Midden-Afrikaanse land is ze bereid tegen een vergoeding op te nemen. Het plan voor de deportatie naar Rwanda sneuvelde eerder om juridische redenen in rechtszalen, maar het is na een nieuwe overeenkomst met Rwanda aangepast.

Sunak wil dat dinsdagmiddag door het parlement loodsen. Maar dit zou kunnen mislukken, omdat er volgens Britse media in zijn eigen partij "een burgeroorlog" is uitgebroken over de Rwanda-deal en over de vraag of Sunak heeft gefaald en zijn belofte breekt om illegale immigratie te stoppen. De rechtervleugel van de partij vindt Sunak veel te slap optreden in de nijpende kwestie, maar er zijn ook partijgenoten die om andere redenen vraagtekens plaatsen bij het Rwanda-plan.

De leider van Labour en de Britse oppositie, Keir Starmer, heeft gezegd dat de diep verdeelde Conservatieve Partij het land niet langer kan regeren. "De capaciteiten van de partij om dat te doen" zijn volgens Starmer "volkomen ingestort". Indien het parlement in de huidige samenstelling aanblijft, wordt het in december volgend jaar ontbonden en dan volgen uiterlijk in januari 2025 verkiezingen. Er kunnen ook vervroegde verkiezingen gehouden worden.

Meer uit Buitenland

Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

3 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

5 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

5 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

6 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

7 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

7 uur geleden