Britse premier noemt rapport IPCC wake-upcall
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson zegt dat het IPCC-rapport over de opwarming van de aarde een "wake-upcall" moet zijn voor de wereld. Hij benadrukt in een verklaring dat het komende decennium cruciaal is voor de toekomst van de planeet.
De premier zegt dat duidelijk is welke maatregelen genomen moeten worden om klimaatverandering tegen te gaan. "Stop met het gebruik van kolen en stap over op schone energiebronnen. Bescherm de natuur." Hij pleitte ook voor financiële steun aan landen die de gevolgen ondervinden van de opwarming van de aarde.
In het Verenigd Koninkrijk wordt dit najaar een grote klimaattop gehouden. Johnson sprak de hoop uit dat landen al voor de aanvang van die "cruciale" conferentie in Glasgow besluiten om in actie te komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker is overgeplaatst die daar niets in zag.
8 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
11 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
17 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.
3 uur geleden