Britse premier noemt rapport IPCC wake-upcall
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson zegt dat het IPCC-rapport over de opwarming van de aarde een "wake-upcall" moet zijn voor de wereld. Hij benadrukt in een verklaring dat het komende decennium cruciaal is voor de toekomst van de planeet.
De premier zegt dat duidelijk is welke maatregelen genomen moeten worden om klimaatverandering tegen te gaan. "Stop met het gebruik van kolen en stap over op schone energiebronnen. Bescherm de natuur." Hij pleitte ook voor financiële steun aan landen die de gevolgen ondervinden van de opwarming van de aarde.
In het Verenigd Koninkrijk wordt dit najaar een grote klimaattop gehouden. Johnson sprak de hoop uit dat landen al voor de aanvang van die "cruciale" conferentie in Glasgow besluiten om in actie te komen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - Reza Pahlavi, de zoon van de verdreven sjah van Iran, heeft zaterdag ondanks protesten een "Vrijheidsprijs" in ontvangst genomen in het Duitse Frankfurt. Hij werd door duizenden aanhangers toegejuicht, terwijl critici de feestelijkheden veroordeelden.
1 uur geledenCHRISTCHURCH (ANP/RTR/AFP) - De parlementsverkiezingen in Nieuw-Zeeland zijn uitgelopen op een nek-aan-nekrace. In voorlopige uitslagen hadden de conservatieve regeringspartij National Party en de linkse oppositiepartij Labour allebei ongeveer 29 procent van de kiezers achter zich. Het verschil bedroeg enkele duizenden stemmen.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - De Maleisische vorst Ibrahim heeft justitie in zijn land gewaarschuwd nadat een koninklijk pardon voor de veroordeelde oud-premier Najib Razak niet was uitgevoerd. Hij mocht de rest van zijn gevangenisstraf onder huisarrest uitzitten na het betalen van een boete, maar zijn vrijlating uit de gevangenis is daarna geblokkeerd.
3 uur geledenROME (ANP) - Privégegevens van de Italiaanse minister en vicepremier Antonio Tajani en van familieleden van de politicus zijn gedeeld op het darkweb. Dat maakt de politicus zelf bekend in een bericht op X.
3 uur geledenPRETORIA (ANP/DPA/AFP) - De partij van de overleden antiapartheidsstrijder Nelson Mandela heeft in Zuid-Afrika flinke verliezen geleden bij lokale verkiezingen. Het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) kreeg volgens bijna volledige uitslagen landelijk ongeveer 31 procent van de stemmen. Dat wordt gezien als een historisch slechte uitslag.
4 uur geleden