Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier noemt eerste uitslagen verkiezingen bemoedigend

Britse premier noemt eerste uitslagen verkiezingen bemoedigend

LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson heeft de eerste uitslagen van regionale verkiezingen bemoedigend genoemd. Zijn Conservatieve Partij won donderdag in ieder geval in een tussentijdse verkiezing een extra parlementszetel in het Lagerhuis. Dat was in een kiesdistrict dat altijd een Noord-Engels bolwerk is geweest van de sociaaldemocratische Labour. Hij zei dat hij naar het betrokken kiesdistrict Hartlepool gaat om het te vieren.

Britse media voorspellen een ontluisterende nederlaag voor de grootste oppositiepartij Labour en binnen de partij zou dit ook al duidelijk worden. De linker- en rechtervleugel verwijten elkaar alvast wie voor het gevreesde debacle verantwoordelijk zou zijn. De linkervleugel verwijt Labour-leider Sir Keir Starmer geen progressief geluid te laten horen en zo de traditionele linkse aanhang te verspelen. Volgens de rechtervleugel worstelt Starmer juist met de erfenis van zijn links-radicale voorganger Jeremy Corbyn die kiezers zou hebben vervreemd van Labour voor hij in april vorig jaar het veld ruimde.

De Schotten hebben donderdag een nieuw parlement gekozen. De uitslagen druppelen binnen vanaf vrijdagmiddag maar de zetelverdeling zal pas in het weekend duidelijk worden. Het parlement in Edinburgh telt 129 zetels en de uitslagen voor de eerste 46 worden vrijdagavond verwacht. Opiniepeilingen zijn nogal tegenstrijdig en bieden derhalve geen uitkomst, volgens Schotse media.

Lokale verkiezingsuitslagen

In de loop van vrijdag komen ook tal van lokale verkiezingsuitslagen binnen. In het graafschap Derbyshire hoopt Labour op een comeback. In Cornwall hoopt de zwaargehavende Liberaal-Democratische Partij op een resultaat dat aangeeft dat de LDP nog steeds meetelt, en de Conservatieven kijken bijvoorbeeld met belangstelling uit naar de uitslagen van Doncaster om te zien hoe diep ze kunnen doordringen in de voormalige Labour-bolwerken.

Vrijdagnamiddag worden ook uitslagen van het parlement in Wales verwacht en mogelijk kan dit deel van het koninkrijk laat in de avond alle uitslagen bekendmaken. Zaterdagmiddag volgen de uitslagen van Engelse lokale verkiezingen en zaterdagavond de uitkomst van de stemming voor de Londense gemeenteraad en wie de burgemeester wordt.

Meer uit Buitenland

Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

1 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

1 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

1 uur geleden
Guterres waarschuwt voor financiële ineenstorting VN

GENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.

1 uur geleden
Duizenden demonstranten bij ICE-protest Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.

4 uur geleden
Blue Origin pauzeert toeristische reizen naar de ruimte

WASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.

4 uur geleden
Amerikaanse journalist aangeklaagd om ICE-protest Minnesota

ST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.

5 uur geleden