Britse premier: nieuwe wetgeving om racisme uit stadion te houden
LONDEN (ANP) - Mensen die zich in Groot-Brittannië schuldig maken aan racisme, zijn binnenkort niet meer welkom in sportstadions. Om dat voor elkaar te krijgen, wil premier Boris Johnson de wetgeving op dat punt aanpassen.
"Als je je schuldig maakt aan racistische onlinemishandeling van voetballers, dan ga je niet naar de wedstrijd. Geen mitsen, geen maren. Geen uitzonderingen en geen excuses", aldus Johnson woensdag in het parlement.
Engeland verloor zondag na strafschoppen de finale van het Europees kampioenschap van Italië. Marcus Rashford, Jadon Sancho en Bukayo Saka misten een strafschop. De drie zwarte voetballers werden na afloop online racistisch bejegend. Johnson had dinsdag een ontmoeting met vertegenwoordigers van Facebook, Twitter, TikTok, Snapchat en Instagram om te overleggen hoe de problemen op te lossen.
Bestorming stadion
In het Britse parlement ging het woensdag ook over de vraag hoe het mogelijk was dat Britse fans die geen kaartje hadden zondag het stadion bestormden en op die manier binnenkwamen. "Ik ben geschokt en ontzet over het geweld dat te zien was op Wembley. Deze belangrijke gebeurtenis zou de volgende generatie moeten inspireren en niet de berichten over kinderen die doodsbang waren", zei politicus Julian Knight, verantwoordelijk voor sportzaken.
"We maken ons zorgen of de voorbereidingen voor het evenement voldoende waren en vragen dringend antwoorden van de Engelse voetbalbond FA. Welk plan was gemaakt voor mensen die het stadion 'bestormden'? Wij en het publiek verdienen het om te weten wat er is misgegaan en hoe de FA van plan is mensen in de toekomst meer te beschermen."
Knight wil uiterlijk 20 juli antwoord van de FA hebben.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
7 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
7 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
19 uur geleden