Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier: nieuwe wetgeving om racisme uit stadion te houden

Britse premier: nieuwe wetgeving om racisme uit stadion te houden

LONDEN (ANP) - Mensen die zich in Groot-Brittannië schuldig maken aan racisme, zijn binnenkort niet meer welkom in sportstadions. Om dat voor elkaar te krijgen, wil premier Boris Johnson de wetgeving op dat punt aanpassen.

"Als je je schuldig maakt aan racistische onlinemishandeling van voetballers, dan ga je niet naar de wedstrijd. Geen mitsen, geen maren. Geen uitzonderingen en geen excuses", aldus Johnson woensdag in het parlement.

Engeland verloor zondag na strafschoppen de finale van het Europees kampioenschap van Italië. Marcus Rashford, Jadon Sancho en Bukayo Saka misten een strafschop. De drie zwarte voetballers werden na afloop online racistisch bejegend. Johnson had dinsdag een ontmoeting met vertegenwoordigers van Facebook, Twitter, TikTok, Snapchat en Instagram om te overleggen hoe de problemen op te lossen.

Bestorming stadion

In het Britse parlement ging het woensdag ook over de vraag hoe het mogelijk was dat Britse fans die geen kaartje hadden zondag het stadion bestormden en op die manier binnenkwamen. "Ik ben geschokt en ontzet over het geweld dat te zien was op Wembley. Deze belangrijke gebeurtenis zou de volgende generatie moeten inspireren en niet de berichten over kinderen die doodsbang waren", zei politicus Julian Knight, verantwoordelijk voor sportzaken.

"We maken ons zorgen of de voorbereidingen voor het evenement voldoende waren en vragen dringend antwoorden van de Engelse voetbalbond FA. Welk plan was gemaakt voor mensen die het stadion 'bestormden'? Wij en het publiek verdienen het om te weten wat er is misgegaan en hoe de FA van plan is mensen in de toekomst meer te beschermen."

Knight wil uiterlijk 20 juli antwoord van de FA hebben.

Meer uit Voetbal

Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

57 minuten geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

58 minuten geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

6 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

1 dag geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

1 dag geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

1 dag geleden