Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier na ontmoeting Zelenski: Oekraïne moet zegevieren

Britse premier na ontmoeting Zelenski: Oekraïne moet zegevieren

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil dit jaar een beslissende militaire overwinning zien op het slagveld in Oekraïne. Premier Rishi Sunak zei na een gesprek met de president Volodimir Zelenski dat zijn land Oekraïne zal blijven steunen om dat doel te halen, melden Britse media.

Zelenski sprak Sunak in Londen gekleed in groen uniform. Later woensdag ontmoet hij koning Charles en ook houdt hij een toespraak in het parlement. Het is pas zijn tweede buitenlandse reis sinds het begin van de oorlog bijna een jaar geleden.

"Het Verenigd Koninkrijk was een van de eersten die Oekraïne te hulp schoot", zei Zelenski op sociale media. Hij voegde daarna toe dat hij het Britse volk "persoonlijk wilde bedanken".

Trainingsprogramma uitgebreid

De Britse regering kondigde aan training aan te gaan bieden aan Oekraïense straaljagerpiloten en mariniers. De uitbreiding van het trainingsprogramma duidt op een verschuiving, nadat Londen eerder had gezegd dat het "niet praktisch" was om vliegtuigen naar Oekraïne te sturen.

"De agressie van Vladimir Poetin mag op geen enkele manier als succesvol worden gezien en daarom hebben we onze militaire steun aan Oekraïne versneld en uitgebreid", zei Sunak. Zijn regering kondigde ook nieuwe sancties aan tegen organisaties waarop het Russische leger leunt.

Zelenski bracht in december een bezoek aan de Verenigde Staten. De Oekraïense president brengt naar verluidt donderdag een bezoek aan Brussel.

Meer uit Buitenland

Ook nieuwste zoekactie naar rampvlucht MH370 leverde niets op

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De grote zoekactie naar vlucht MH370, die eind vorig jaar begon, heeft niets opgeleverd. Er is een gebied van 15.000 vierkante kilometer afgezocht, maar dat resulteerde niet in "bevindingen die de locatie van het wrak bevestigen", melden de Maleisische autoriteiten. Deze zondag is het precies twaalf jaar geleden dat de Boeing 777 van Malaysia Airlines met 239 mensen aan boord vermist raakte. Onder hen was één Nederlander.

1 minuut geleden
Staatsmedia Iran: doden bij aanvallen van Israël en VS op olie

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.

2 uur geleden
Media: overeenstemming over nieuwe hoogste leider Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.

2 uur geleden
Luchtalarm Israël na raketlanceringen, geen slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.

2 uur geleden
Koeweit en Verenigde Arabische Emiraten melden aanvallen Iran

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.

3 uur geleden
President Iran: mijn opmerkingen zijn verkeerd geïnterpreteerd

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.

3 uur geleden
Explosieven bij huis burgemeester New York, twee verdachten vast

NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.

4 uur geleden