Britse premier maakt Rees-Mogg minister voor brexitkansen
LONDEN (ANP/RTR/DPA) - De invloedrijke Britse parlementariër Jacob Rees-Mogg is benoemd tot minister voor brexitkansen en overheidsefficiëntie. Premier Boris Johnson heeft wat geschoven met regeringsposten in een poging de onvrede in zijn Conservatieve Partij tot bedaren te brengen. Afgelopen week werden al enkele medewerkers van Johnson vervangen.
Veel parlementsleden zijn niet te spreken over partygate, de affaire rond talrijke lockdownfeestjes in Johnsons ambtswoning waarbij mogelijk coronaregels zijn geschonden. Een groep binnen de partij had geëist dat Johnson meer werk maakt van het benadrukken van de positieve gevolgen van het Britse vertrek uit de Europese Unie.
De loyale Rees-Mogg mag die klus nu gaan klaren. De 52-jarige staat bekend als een excentriek, maar invloedrijk lid van de uiterst conservatieve vleugel van de Tory-partij. Zo zei hij over visserijbepalingen in het brexitverdrag: "Het is cruciaal dat we onze vis terug hebben. Het zijn nu Britse vissen, en daarmee betere en blijere vissen." Minister van Buitenlandse Zaken Liz Truss blijft de brexitonderhandelingen met de EU leiden.
Rees-Mogg had tot nu toe namens de regering een coördinatierol in het Britse Lagerhuis. Die functie wordt overgenomen door Mark Spencer, die als 'Chief Whip' verantwoordelijk was voor de groepsdiscipline binnen de Conservatieve fractie. Diens baan wordt overgenomen door Johnsons bondgenoot Chris Heaton-Harris, die de afgelopen maanden bezig is geweest op fractieleden in te praten om hun steun voor Johnson in partygate te garanderen.
Meer uit Buitenland
MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.
6 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.
9 uur geleden