Britse premier maakt Rees-Mogg minister voor brexitkansen
LONDEN (ANP/RTR/DPA) - De invloedrijke Britse parlementariër Jacob Rees-Mogg is benoemd tot minister voor brexitkansen en overheidsefficiëntie. Premier Boris Johnson heeft wat geschoven met regeringsposten in een poging de onvrede in zijn Conservatieve Partij tot bedaren te brengen. Afgelopen week werden al enkele medewerkers van Johnson vervangen.
Veel parlementsleden zijn niet te spreken over partygate, de affaire rond talrijke lockdownfeestjes in Johnsons ambtswoning waarbij mogelijk coronaregels zijn geschonden. Een groep binnen de partij had geëist dat Johnson meer werk maakt van het benadrukken van de positieve gevolgen van het Britse vertrek uit de Europese Unie.
De loyale Rees-Mogg mag die klus nu gaan klaren. De 52-jarige staat bekend als een excentriek, maar invloedrijk lid van de uiterst conservatieve vleugel van de Tory-partij. Zo zei hij over visserijbepalingen in het brexitverdrag: "Het is cruciaal dat we onze vis terug hebben. Het zijn nu Britse vissen, en daarmee betere en blijere vissen." Minister van Buitenlandse Zaken Liz Truss blijft de brexitonderhandelingen met de EU leiden.
Rees-Mogg had tot nu toe namens de regering een coördinatierol in het Britse Lagerhuis. Die functie wordt overgenomen door Mark Spencer, die als 'Chief Whip' verantwoordelijk was voor de groepsdiscipline binnen de Conservatieve fractie. Diens baan wordt overgenomen door Johnsons bondgenoot Chris Heaton-Harris, die de afgelopen maanden bezig is geweest op fractieleden in te praten om hun steun voor Johnson in partygate te garanderen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
1 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
3 uur geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
6 uur geleden