Britse premier krijgt onderzoeksrapport over 'partygate' snel
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson krijgt het officiële onderzoeksrapport over mogelijke schendingen van coronaregels tijdens bijeenkomsten van hem en/of zijn medewerkers snel, melden Britse media. Media en politiek zijn in de ban van 'partygate'. Het is een schandaal waarbij net als elders bewindslieden de strenge coronaregels die ze afkondigden zelf niet zo nauw zouden hebben opgevolgd.
Johnson ligt onder vuur door een reeks borrels feestjes en bijeenkomsten tijdens lockdowns in de regeringscentra in Londen, met name in en rond de ambtswoning aan Downing Street 10.
Er is een naar verluidt onafhankelijk onderzoek naar gestart door een topambtenaar en het resultaat zou elk moment aan de premier kunnen worden overhandigd. De politie in Londen onderzoekt zeker acht schendingen van de lockdownregels ondertussen ook. Die zou op beperking van de gepubliceerde inhoud of uitstel van de publicatie hebben aangedrongen, maar de politie heeft dit laat op vrijdag tegengesproken. Ze heeft naar eigen zeggen om informatie uit het rapport gevraagd en niet gevraagd het rapport te wijzigen of uit te stellen.
De publicatie van het rapport van topambtenaar Sue Gray over de al of niet gerechtvaardigde borrels en feestjes van de premier wordt nu komende week verwacht. Maar Britse media blijven ervan overtuigd dat informatie die het politieonderzoek zou schaden, vooralsnog niet in het rapport voor iedereen te lezen zal zijn. De oppositie en een deel van Johnson eigen conservatieve partij vinden al dat hij moet aftreden. Johnson zelf zegt dat de regels zijn nageleefd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.
1 uur geledenANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van twee zware aardbevingen die kort na elkaar plaatsvonden in Venezuela is verder opgelopen naar 188, meldt voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Zo'n tweehonderd mensen zouden nog vastzitten onder het puin en er zijn minstens 1520 gewonden, aldus Rodriguez.
3 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP) - De gekozen president van Colombia, Abelardo de la Espriella, geeft gewapende groepen in het land een maand om zich over te geven. Hij zei daarbij geen enkele concessie te zullen doen.
4 uur geledenCATIA LA MAR (ANP/AFP) - In de zwaar door de aardbevingen getroffen Venezolaanse kustprovincie La Guaira zijn plunderingen. In de badplaats Catia La Mar zouden zwaar beschadigde winkels worden geplunderd.
4 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in Boston heeft bepaald dat de Amerikaanse president Donald Trump niet mag doorgaan met het invoeren van een decreet dat regels rond stemmen per brief strenger moet maken. De zaak werd aangespannen door ruim twintig door Democraten geleide staten die het daar niet mee eens zijn.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Door de hoge temperaturen in Europa geldt nu voor 17 van de 27 grootste steden in Italië code rood wegens de hitte, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. De hoogste waarschuwing geldt voor onder meer Rome, Milaan, Turijn, Venetië en Verona.
8 uur geleden