Britse premier krijgt onderzoeksrapport over 'partygate' snel
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson krijgt het officiële onderzoeksrapport over mogelijke schendingen van coronaregels tijdens bijeenkomsten van hem en/of zijn medewerkers snel, melden Britse media. Media en politiek zijn in de ban van 'partygate'. Het is een schandaal waarbij net als elders bewindslieden de strenge coronaregels die ze afkondigden zelf niet zo nauw zouden hebben opgevolgd.
Johnson ligt onder vuur door een reeks borrels feestjes en bijeenkomsten tijdens lockdowns in de regeringscentra in Londen, met name in en rond de ambtswoning aan Downing Street 10.
Er is een naar verluidt onafhankelijk onderzoek naar gestart door een topambtenaar en het resultaat zou elk moment aan de premier kunnen worden overhandigd. De politie in Londen onderzoekt zeker acht schendingen van de lockdownregels ondertussen ook. Die zou op beperking van de gepubliceerde inhoud of uitstel van de publicatie hebben aangedrongen, maar de politie heeft dit laat op vrijdag tegengesproken. Ze heeft naar eigen zeggen om informatie uit het rapport gevraagd en niet gevraagd het rapport te wijzigen of uit te stellen.
De publicatie van het rapport van topambtenaar Sue Gray over de al of niet gerechtvaardigde borrels en feestjes van de premier wordt nu komende week verwacht. Maar Britse media blijven ervan overtuigd dat informatie die het politieonderzoek zou schaden, vooralsnog niet in het rapport voor iedereen te lezen zal zijn. De oppositie en een deel van Johnson eigen conservatieve partij vinden al dat hij moet aftreden. Johnson zelf zegt dat de regels zijn nageleefd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.
1 uur geledenTROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."
1 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse gastoevoer naar Irak is volledig stilgelegd na een aanval op een groot Iraans-Qatarees gasveld in het zuiden van Iran, het zogenoemde Pars-veld. Iran voorziet Irak voor 30 procent in zijn totale gasbehoefte en circa 40 procent in zijn totale energiebehoefte. Het Pars-veld is goed voor 70 procent van de Iraanse gaswinning en geldt als 's werelds grootste aardgasveld.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft boos gereageerd op een incident bij de kerncentrale in het Iraanse Bushehr. Een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van een "onverantwoordelijke en volstrekt onaanvaardbare raketaanval" vlak bij een werkende reactor. Ze riep Israël en de Verenigde Staten op levens van Russen die in de centrale werken niet in gevaar te brengen.
2 uur geledenENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied bij Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Daarbij is een vrouw om het leven gekomen. Volgens de plaatselijke politie raakte ze "dodelijk gewond" en zat ze als enige in de cabine die neerstortte.
2 uur geleden