Britse premier Johnson: zwaarste sancties ooit tegen Rusland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse premier Boris Johnson heeft nieuwe sancties tegen Rusland aangekondigd. In het parlement noemde hij de Russische president Vladimir Poetin een "met bloed besmeurde agressor". Hij zei dat Rusland te maken krijgt met "het grootste en zwaarste" pakket sancties ooit. Ook tegen Belarus worden nieuwe maatregelen genomen.
De tegoeden van de grootste Russische banken in het Verenigd Koninkrijk worden bevroren, net als die van honderd steenrijke Russen, onder wie de ex-schoonzoon van Poetin, Kiril Sjamalov. De banken worden ook uitgesloten van het Britse financiële systeem, wat betekent dat ze geen transacties meer kunnen doen in Britse ponden. Johnson zei dat Rusland ook kan worden uitgesloten van het internationale betalingssysteem SWIFT. "Niets is van tafel", aldus de premier.
Niet alleen de rijkste Russen worden door de sancties getroffen. Het Verenigd Koninkrijk komt met wetgeving die het onmogelijk maakt voor Russische staatsburgers om meer dan 50.000 pond (bijna 60.000 euro) op een Britse bankrekening te hebben.
Aeroflot
Luchtvaartmaatschappij Aeroflot mag niet meer op het Verenigd Koninkrijk vliegen. Van andere Russische luchtvaartmaatschappijen worden alle geplande vluchten geannuleerd. Ook stoppen de Britten de export van hi-tech en materialen voor de olie-industrie. Een speciale afdeling van de politie gaat onderzoek doen naar overtreders van de sancties.
De financiële sancties gelden ook voor Belarus wegens de rol die dat land speelt bij de Russische aanval, zei Johnson. Russische troepen zijn vanuit Belarus Oekraïne binnengevallen en bezig met een opmars naar hoofdstad Kiev.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
8 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
9 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
11 uur geleden