Britse premier Johnson zegt India-reis af vanwege corona
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Britse premier Johnson heeft zijn Indiase collega Modi gebeld om een belangrijk bezoek later deze maand aan India af te zeggen. Johnson betreurt het dat hij vanwege de verspreiding van het gevreesde coronavirus zijn bezoek aan de India moet uitstellen.
Het had de eerste grote buitenlandse reis van de in juli 2019 aangetreden eerste minister moeten worden en ook de eerste na het feitelijke Britse vertrek uit de Europese Unie.
Johnson zou ook de parade op de nationale feestdag van India bijwonen op 26 januari, de Dag van de Republiek. Het is dan 70 jaar geleden dat de grondwet van India van kracht werd en het land een republiek werd. De grondwet verving de Britse Wet op de Regering van India die uit 1935 stamde. Het land werd in 1947 al onafhankelijk van het Britse Rijk, maar had toen nog geen grondwet en geen eigen staatshoofd. Tot nu toe heeft slechts één Britse premier de nationale feestdag in New Delhi bijgewoond, dat was John Major in 1993.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
10 minuten geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
2 uur geledenGENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
10 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
12 uur geleden