Britse premier Johnson uit ziekenhuis ontslagen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson is ontslagen uit het ziekenhuis in Londen waar hij een week lang onder meer op intensive care werd verpleegd aan de longaandoening die het nieuwe coronavirus veroorzaakt. Hij trekt zich terug op het officiële buitenverblijf van de premier, Chequers, om verder te herstellen. Hij gaat niet onmiddellijk weer werken. De premier heeft zijn taken overgedragen aan minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab.
Johnson had eerder op de dag artsen en verpleegkundigen geprezen voor de "voorbeeldige" zorg die hij tijdens zijn coronavirusbehandeling kreeg, melden Britse media. "Ik heb mijn leven aan hen te danken. Ik kan ze niet genoeg bedanken", aldus Johnson.
Vrienden van de premier onthulden in de MailOnline dat hij dicht bij de dood was toen hij in het ziekenhuis vocht tegen het coronavirus. Op een gegeven moment was de toestand zo ernstig dat ministers, ambtenaren en zijn vrienden voor hem baden.
De premier bracht zijn zevende nacht door in het St Thomas' ziekenhuis in Londen nadat hij afgelopen zondag was opgenomen, tien dagen nadat hij positief was getest op het coronavirus.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Sinds de eerste maanden van de oorlog met Rusland zijn er niet zoveel Oekraïense burgers omgekomen als afgelopen juni. Vooral "Russische luchtaanvallen op steden ver van het front" zijn de schuldige, zegt de VN-mensenrechtenmissie in Oekraïne.
30 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby lijkt dinsdag na vijf maanden gevangenis weer thuis te zijn aangekomen. Rond 13.30 uur arriveerde een politiebusje op de kroonprinselijke residentie Skaugum, is te zien op beelden van Noorse media.
49 minuten geledenGAZA (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op een bureau van de politie in de noordelijke Gazastrook zijn volgens de Palestijnse autoriteiten acht doden gevallen. De Palestijnse beweging Hamas, die de politie controleert, heeft de aanval veroordeeld en zegt dat de chef van het bureau onder de doden is.
54 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt veel te weinig geld te hebben ontvangen voor de aanpak van ebola in de Democratische Republiek Congo. Een topbestuurder van de WHO roept geldschieters in de internationale gemeenschap op het Afrikaanse land niet in de steek te laten in een kritieke fase van de uitbraak.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - In Rome is een nieuwe onderhandelingsronde tussen Libanon en Israël begonnen. De twee landen spreken elkaar in de ambassade van de Verenigde Staten, die optreden als bemiddelaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Een 68-jarige man uit Berlijn wordt vervolgd voor het verdoven en verkrachten van veertien vrouwen, die hij in totaal 22 keer zou hebben verkracht. Ook zou hij hen gevaarlijk hebben verwond. Dat meldt het Duitse OM. Geen van de vermeende slachtoffers herinnert zich de daden. Ook wordt nog onderzoek gedaan naar mogelijke andere gevallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Door een brand in een gebouw in het Brusselse centrum zijn meerdere doden gevallen, melden Belgische media De Morgen en Het Laatste Nieuws op basis van de lokale autoriteiten. Ook zijn er nog zes mensen vermist.
2 uur geleden