Britse premier Johnson: tweede coronagolf onvermijdelijk
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson zegt dat het onvermijdelijk is dat een tweede coronagolf het land overspoelt. Hij is geen voorstander van een nieuwe nationale lockdown, maar sluit niet uit dat de regering toch weer strengere beperkende maatregelen moet nemen om de verspreiding van het virus in te dammen.
In Groot-Brittannië neemt het aantal nieuwe besmettingsgevallen de laatste tijd weer verontrustend toe, na een relatief rustige zomerperiode. Vrijdag kwamen er volgens de gezondheidsautoriteiten 4322 bevestigde infecties bij, voor het eerst in maanden meer dan 4000 per dag. Een sterke groei is geconstateerd in Londen en het noorden van Engeland. Bovendien belanden weer meer patiënten in het ziekenhuis.
"We zien momenteel een tweede golf komen aanrollen. Het is absoluut onvermijdbaar, vrees ik, dat we die gaan meemaken in dit land", aldus Johnson, die zelf in het begin van de uitbraak besmet raakte. "Ik wil helemaal niet in een tweede lockdown terechtkomen. Maar als je ziet wat er gaande is, moet je je echt afvragen of geen verdergaande maatregelen nodig zijn". Maandag werden al bijeenkomsten met meer dan zes personen verboden.
Hancock
In het Verenigd Koninkrijk hebben tot dusver ruim 385.000 mensen het coronavirus opgelopen, 41.732 patiënten bezweken aan Covid-19. Het reproductiegetal (R) schommelde deze week tussen de 1,1 en 1,4. Dat was de week ervoor nog 1,0 à 1,2. Een R van 1,4 betekent dat tien personen die het virus onder de leden hebben samen gemiddeld veertien anderen aansteken.
De minister van Volksgezondheid Matt Hancock zei vrijdag dat een nationale lockdown mogelijk het laatste redmiddel wordt. De medisch directeur van de gezondheidsdienst in Engeland viel hem bij. "We krijgen momenteel duidelijke signalen dat het virus zich verspreidt onder alle leeftijdsgroepen. Ik maak me met name zorgen over het stijgend aantal ouderen dat in een ziekenhuis moet worden opgenomen en op de intensive care komt te liggen. Dat kan een waarschuwing zijn voor iets nog veel ernstigers dat ons te wachten staat".
Meer uit Buitenland
ASKER (ANP) - Ongeveer vijfhonderd mensen konden niet naar binnen bij de herdenkingsdienst voor de Noorse koning Harald in Asker. In heel Noorwegen zijn zondag gelijktijdig om 11.00 uur herdenkingen voor de overleden koning. "De politie moest een grote groep mensen wegsturen bij de kerk", schrijft de Noorse krant VG.
8 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland maakt zich op om massale aanvallen uit te voeren op de Oekraïense energievoorziening. Dat meldt het Russische ministerie van Defensie, dat zegt daarmee Oekraïense aanvallen op doelen in Rusland te vergelden.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft moslimlanden opgeroepen zich te verenigen tegen hun "echte vijand", doelend op de Verenigde Staten en Israël. Van verdeeldheid tussen moslims profiteren alleen de vijanden van de islam, betoogde hij.
1 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - Het nee-kamp stevent in IJsland af op de overwinning bij het referendum over het hervatten van toetredingsgesprekken met de Europese Unie, schrijft omroep RÚV. Hoewel nog niet alle stemmen binnen zijn, is het niet de verwachting dat de voorsprong van de tegenstanders nog kan worden ingelopen.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal en Tibet is gestegen naar 750. De Nepalese autoriteiten maken melding van 734 overleden slachtoffers; in China kwamen volgens staatsmedia zeker 16 personen om het leven.
2 uur geledenAARAU (ANP/AFP) - Een schietincident heeft in het noorden van Zwitserland aan zeker een persoon het leven gekost. Ook raakten vijf personen gewond, meldt de politie. Sommige slachtoffers liepen ernstige verwondingen op.
2 uur geledenAARAU (ANP/DPA) - Bij een rave in het Zwitserse Aargau zijn volgens de autoriteiten schoten gelost en worden meerdere slachtoffers gemeld, schrijft de krant Blick. Onduidelijk is nog wat precies is voorgevallen en wat de toestand is van slachtoffers. Mensen worden opgeroepen om uit de buurt te blijven.
3 uur geleden