Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier Johnson: onderhandelingen Glasgow in taaie fase

Britse premier Johnson: onderhandelingen Glasgow in taaie fase

GLASGOW (ANP) - De onderhandelingen op de klimaattop van de Verenigde Naties in Glasgow zijn in een taaie fase beland, zei de Britse premier Boris Johnson woensdagmiddag in een toespraak daar. De eerste dagen zijn er veel mooie initiatieven genomen om klimaatverandering tegen te houden, maar de onderhandelingen worden nu moeilijk en er is nog heel veel te doen, aldus Johnson, die sprak als premier van het gastland waar de top wordt gehouden.

Het gat tussen waar de landen staan in de plannen en waar ze naartoe moeten om de klimaatambities te bereiken moet gedicht worden, aldus Johnson. Toch is het doel van "1,5 graden" volgens hem nog steeds te halen. De top in Glasgow duurt officieel nog tot en met vrijdag, maar Johnson liet vallen dat er ook meer tijd genomen kan worden als dat nodig is.

De politicus, die deze keer per trein naar de top reisde, noemde het wel "erg frustrerend" om te zien dat sommige landen die zichzelf zes jaar geleden "op de schouders sloegen" voor het ondertekenen van het Klimaatakkoord van Parijs, nu niet genoeg doen om te doelen te halen. "Je kunt niet op je handen zitten als de wereld je vraagt om te handelen", aldus Johnson.

De wereld is dichter dan ooit bij een einde van klimaatverandering veroorzaakt door de mens. "Het is nu binnen handbereik", aldus de premier. "We moeten gewoon reiken en het pakken." Als de top in Glasgow mislukt, zal dat leiden tot een "gigantische" en langdurende terugslag voor de wereld, meent Johnson.

Meer uit Buitenland

Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

2 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

2 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

3 uur geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

4 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

4 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

5 uur geleden
Man opgepakt in verband met aanslag op synagoge in Manchester

MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.

5 uur geleden