Britse premier Johnson: onderhandelingen Glasgow in taaie fase
GLASGOW (ANP) - De onderhandelingen op de klimaattop van de Verenigde Naties in Glasgow zijn in een taaie fase beland, zei de Britse premier Boris Johnson woensdagmiddag in een toespraak daar. De eerste dagen zijn er veel mooie initiatieven genomen om klimaatverandering tegen te houden, maar de onderhandelingen worden nu moeilijk en er is nog heel veel te doen, aldus Johnson, die sprak als premier van het gastland waar de top wordt gehouden.
Het gat tussen waar de landen staan in de plannen en waar ze naartoe moeten om de klimaatambities te bereiken moet gedicht worden, aldus Johnson. Toch is het doel van "1,5 graden" volgens hem nog steeds te halen. De top in Glasgow duurt officieel nog tot en met vrijdag, maar Johnson liet vallen dat er ook meer tijd genomen kan worden als dat nodig is.
De politicus, die deze keer per trein naar de top reisde, noemde het wel "erg frustrerend" om te zien dat sommige landen die zichzelf zes jaar geleden "op de schouders sloegen" voor het ondertekenen van het Klimaatakkoord van Parijs, nu niet genoeg doen om te doelen te halen. "Je kunt niet op je handen zitten als de wereld je vraagt om te handelen", aldus Johnson.
De wereld is dichter dan ooit bij een einde van klimaatverandering veroorzaakt door de mens. "Het is nu binnen handbereik", aldus de premier. "We moeten gewoon reiken en het pakken." Als de top in Glasgow mislukt, zal dat leiden tot een "gigantische" en langdurende terugslag voor de wereld, meent Johnson.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
3 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
4 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
4 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
5 uur geleden