Britse premier Johnson niet meer op intensive care
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson heeft de intensive care verlaten. Hij wordt tijdens de volgende fase van zijn herstel nauwlettend in de gaten gehouden, meldt de woordvoerder van Johnson.
De 55-jarige premier testte vorige maand al positief op het coronavirus. Hij ging aanvankelijk in thuisisolatie, maar moest zondag alsnog worden opgenomen in het ziekenhuis. Hij had hoge koorts, moest hoesten en belandde maandag op de intensive care.
Johnson lijkt inmiddels aan de beterende hand te zijn. Hij is volgens zijn woordvoerder in een "bijzonder goed humeur". Johnson is voor zover bekend de eerste wereldleider met Covid-19, de ziekte die het virus veroorzaakt.
Trump
De Amerikaanse president Donald Trump reageerde opgetogen op het "fantastische nieuws" over zijn Britse collega. "Veel beterschap Boris", schreef Trump op Twitter.
De zieke Johnson wordt momenteel vervangen door zijn minister van Buitenlandse Zaken, Dominic Raab. Die waarschuwde eerder op de dag dat het nog te vroeg is om de strenge lockdown-maatregelen te versoepelen die op 23 maart zijn afgekondigd.
Raab
Minister Raab belde donderdag met leiders van oppositiepartijen over de coronacrisis. Aan dat groepsgesprek deden ook medische en wetenschappelijke topadviseurs van de overheid mee.
De regering omschreef het gesprek met Labourleider Kier Starmer en andere oppositiefiguren als constructief. "Alle partijleiders wensten de premier veel beterschap."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inlichtingendiensten denken dat de Iraanse krijgsmacht zich sneller weet te herpakken dan verwacht, meldt CNN op basis van vier bronnen. Twee bronnen die bekend zijn met de verslagen, zeggen dat het land een deel van de droneproductie alweer heeft hervat. Het land zou daarvoor het staakt-het-vuren dat zes weken geleden werd afgekondigd hebben benut.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.
1 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
7 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
9 uur geleden