Britse premier Johnson is nog ziek en blijft in isolatie
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson blijft voorlopig in thuisisolatie. Hij testte eind vorige maand positief op het coronavirus en is nog niet helemaal hersteld.
"Hoewel ik me beter voel en zeven dagen in isolatie heb gezeten, heb ik nog steeds verhoging", vertelt Johnson in een videoboodschap. Hij zegt dat hij zich ook aan overheidsrichtlijnen moet houden en daarom thuis blijft tot "ook dat symptoom is geweken".
De 55-jarige premier roept zijn landgenoten op de verleiding te weerstaan om bij mooi weer naar buiten te gaan. "Ik kan me indenken dat veel mensen denken dat het nu wel lang genoeg heeft geduurd en dat ze liever naar buiten gaan", zegt Johnson. "Vooral als ze kinderen in huis hebben en iedereen een beetje gek aan het worden is."
Johnson is niet de enige Europese leider die thuis in quarantaine moest vanwege het virus. De Duitse regering maakte vrijdag bekend dat bondskanselier Angela Merkel haar thuisisolatie heeft beëindigd. Zij is overigens niet positief getest op het virus, maar ging uit voorzorg in isolatie omdat ze contact had gehad met een besmette arts.
Meer uit Buitenland
MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
4 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
6 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
7 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
7 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
8 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
9 uur geleden