Britse premier Johnson is nog ziek en blijft in isolatie
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson blijft voorlopig in thuisisolatie. Hij testte eind vorige maand positief op het coronavirus en is nog niet helemaal hersteld.
"Hoewel ik me beter voel en zeven dagen in isolatie heb gezeten, heb ik nog steeds verhoging", vertelt Johnson in een videoboodschap. Hij zegt dat hij zich ook aan overheidsrichtlijnen moet houden en daarom thuis blijft tot "ook dat symptoom is geweken".
De 55-jarige premier roept zijn landgenoten op de verleiding te weerstaan om bij mooi weer naar buiten te gaan. "Ik kan me indenken dat veel mensen denken dat het nu wel lang genoeg heeft geduurd en dat ze liever naar buiten gaan", zegt Johnson. "Vooral als ze kinderen in huis hebben en iedereen een beetje gek aan het worden is."
Johnson is niet de enige Europese leider die thuis in quarantaine moest vanwege het virus. De Duitse regering maakte vrijdag bekend dat bondskanselier Angela Merkel haar thuisisolatie heeft beëindigd. Zij is overigens niet positief getest op het virus, maar ging uit voorzorg in isolatie omdat ze contact had gehad met een besmette arts.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
9 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
10 uur geleden