Britse premier Johnson beëindigt zelfisolatie
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson beëindigt donderdag zijn zelfisolatie in verband met het coronavirus. Hij zal tijdens een persconferentie uit de doeken doen in welke regio's in Engeland de beperkende maatregelen van kracht blijven om de verspreiding van het virus in te dammen.
"De premier zal later op de dag een persconferentie geven", kondigde minister van Financiën Rishi Sunak aan.
Johnson kreeg op 15 november te horen dat hij in quarantaine moest omdat uit een volgsysteem bleek dat hij in contact was geweest met een besmet persoon. Het ging om zijn partijgenoot Lee Anderson. Johnson werkte vanaf dat moment vanuit zijn ambtswoning en nam via een videoverbinding deel aan de debatten in het Lagerhuis.
Eind maart maakte Johnson bekend dat hij besmet was geraakt met het virus. Hij werd in april opgenomen in het ziekenhuis en werd drie dagen op de afdeling intensieve zorg behandeld. Half april werd hij uit het ziekenhuis ontslagen en herstelde hij thuis.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
1 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Poolse Grondwettelijke Hof heeft de fundamentele principes van het Europees recht geschonden, oordeelt het Europees Hof van Justitie. Het Poolse hof besloot namelijk dat de eigen grondwet voorrang heeft op de wetten van de Europese Unie. Dat gaat volgens het EU-hof in Luxemburg in tegen de basisprincipes van de EU.
4 uur geleden