Britse premier Johnson beëindigt zelfisolatie
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson beëindigt donderdag zijn zelfisolatie in verband met het coronavirus. Hij zal tijdens een persconferentie uit de doeken doen in welke regio's in Engeland de beperkende maatregelen van kracht blijven om de verspreiding van het virus in te dammen.
"De premier zal later op de dag een persconferentie geven", kondigde minister van Financiën Rishi Sunak aan.
Johnson kreeg op 15 november te horen dat hij in quarantaine moest omdat uit een volgsysteem bleek dat hij in contact was geweest met een besmet persoon. Het ging om zijn partijgenoot Lee Anderson. Johnson werkte vanaf dat moment vanuit zijn ambtswoning en nam via een videoverbinding deel aan de debatten in het Lagerhuis.
Eind maart maakte Johnson bekend dat hij besmet was geraakt met het virus. Hij werd in april opgenomen in het ziekenhuis en werd drie dagen op de afdeling intensieve zorg behandeld. Half april werd hij uit het ziekenhuis ontslagen en herstelde hij thuis.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft de Franse ambassadeur in Teheran, Pierre Cochard, om opheldering gevraagd over het optreden van de oproerpolitie tegen demonstrerende middelbare scholieren.
28 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische Nationale Veiligheidsraad (NSC) heeft gewaarschuwd voor aanslagen op Israëliërs en Joden over de hele wereld komende woensdag. Het is dan drie jaar sinds de Hamas-aanslagen van 7 oktober op Israël. "Terroristische organisaties, aangevoerd door Iran en zijn bondgenoten, Hamas en wereldwijde jihadistische groeperingen, zien de datum als een belangrijke mijlpaal", aldus de raad.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft in het parlement gezegd dat de lessen op middelbare scholen deze week worden geschrapt om tijd te maken voor intern overleg in de onderwijsinstellingen. Hij sprak van "een periode voor interne democratie" waar de minister van Onderwijs Édouard Geffray tijd voor wil.
2 uur geledenBAMAKO (ANP/RTR) - Separatisten in Mali hebben hun terugtrekking gemeld uit de strategisch belangrijke plaats Kidal. Dat is volgens het Azawad Liberation Front (FLA) een reactie op luchtaanvallen van de strijdkrachten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen hebben sinds 1 september meer dan 700 miljoen dollar (622 miljoen euro) uitgegeven aan extra advertenties rond de midterms, de tussentijdse verkiezingen in de VS. Volgens NBC News is het geld bedoeld om te voorkomen dat Democraten er op onverwachte plekken met de winst vandoor gaan.
2 uur geledenLYON (ANP) - Bij de middelbare scholierenbetoging in Lyon zijn volgens Franse media de betogers vergezeld van leraren, ouders en vakbondsmensen. Ouders zijn niet alleen verontwaardigd over misstanden in het onderwijs, maar ook bezorgd over de veiligheid van hun kinderen tijdens de demonstraties.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Een Russische zakenman die betaalde voor feesten rond de bruiloft van de zoon van Donald Trump, heeft zijn geld teruggekregen. "Hij heeft het terugbetaald, maar ik begreep niet waarom, want ik zie het niet als een bijzonder cadeau", zei Oemar Kremljov in Istanbul tegen de pers.
2 uur geleden