Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier ingenomen met telefoontje van Biden

Britse premier ingenomen met telefoontje van Biden

LONDEN/WASHINGTON (ANP) - De Britse premier Boris Johnson is opgetogen dat hij de kersverse Amerikaanse president Joe Biden aan de telefoon heeft gehad. Het is voor zover bekend het eerste telefoongesprek van Biden met een Europese regeringsleider sinds zijn aantreden. De woensdag ingezworen Biden belde eerder al met de leiders van buurlanden Canada en Mexico.

"Ik kijk uit naar het verdiepen van de langlopende alliantie tussen onze twee landen terwijl we koersen op een beginnend, duurzaam herstel van Covid-19", twitterde de Britse premier na het gesprek van zaterdagavond. Hij vond het "geweldig" zijn Angelsaksische collega te spreken.

Johnson is blij dat de VS terugkeren naar het klimaatakkoord van Parijs en de Wereldgezondheidsorganisatie. "Bouwend op de lange samenwerkingsgeschiedenis van het VK en de VS rond veiligheid en defensie, committeerden de leiders zich opnieuw aan de NAVO-alliantie en onze gedeelde waarden als het gaat om het bevorderen van mensenrechten en bescherming van de democratie", staat in een verklaring van Downing Street.

De twee spraken ook over de voordelen van een mogelijke vrijhandelsdeal tussen beide landen. Johnson herhaalde dat hij obstakels op handelsgebied uit de weg wil ruimen.

Biden en Trudeau spraken vrijdag af elkaar volgende maand te ontmoeten. Wanneer de opvolger van Donald Trump naar Europa komt is nog niet bekend.

Meer uit Buitenland

Weer protest in Madrid na uithuiszetting van 87-jarige vrouw

MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.

8 minuten geleden
Cubaanse minister haalt uit naar VS bij debat VN

NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.

3 uur geleden
Eerste treffen Russische en Duitse ministers sinds Oekraïneoorlog

NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.

4 uur geleden
China hamert bij VN op soevereiniteit landen, specifiek Cuba

NEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Dodental na zinken veerboot Indonesië stijgt naar 64

JAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.

4 uur geleden
Trump bevestigt afwijzing voorstel Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.

5 uur geleden
Paus Leo spreekt zo'n 700.000 mensen toe in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.

5 uur geleden