Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier in kleurrijke toespraak VN: klimaat op keerpunt

Britse premier in kleurrijke toespraak VN: klimaat op keerpunt

WASHINGTON (ANP) - De Britse premier Boris Johnson heeft woensdagavond (lokale tijd) in een kleurrijke toespraak tot de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties (VN) gezegd dat de geplande klimaattop in Glasgow over 40 dagen "een keerpunt voor de mensheid" moet worden. Het is tijd voor de wereld om "op te groeien" en klimaatverandering serieus te nemen, zei Johnson.

"We moeten gehoor geven aan de waarschuwingen van de wetenschap. Neem Covid-19 als een voorbeeld: alle sombere voorspellingen bleken uit te komen", aldus de Britse premier, die de aandacht probeerde te trekken door Kermit de Kikker in zijn toespraak te verwerken. "Die muppet had het niet bij het rechte eind toen hij zei dat het niet eenvoudig is om groen te zijn", vertelde Johnson. "Het is eenvoudig, lucratief en de juiste keuze."

"Deze wereld - een kostbare blauwe bol met het oppervlakte van een eierschaal en een vleugje atmosfeer - is geen onverwoestbaar stuk speelgoed, we kunnen ons er niet naar hartenlust tegenaan blijven werpen", vertelde de premier. "We maken deze prachtige planeet feitelijk onbewoonbaar, niet alleen voor ons maar ook voor vele andere soorten."

De klimaattop van de Verenigde Naties, de zogenoemde COP26 die later dit jaar in de Schotse stad Glasgow wordt gehouden, zal volgens Johnson "een keerpunt" worden. Wereldleiders zijn in staat tot "geweldige verandering" en de Britse premier noemde een aantal actiepunten die hij ondersteunt, zoals het volledig links laten liggen van kolencentrales in de komende decennia.

Meer uit Buitenland

Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

11 minuten geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

20 minuten geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

50 minuten geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

1 uur geleden
Iran bedreigt scheepvaart in regio als blokkade VS voortduurt

TEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.

1 uur geleden
Onderzoek Spanje wijst schuldigen aan voor grote stroomstoring

MADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.

1 uur geleden
Magyar verwacht half mei inauguratie nieuwe Hongaarse regering

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Péter Magyar, de winnaar van de Hongaarse verkiezingen, verwacht dat zijn nieuwe regering halverwege mei geïnaugureerd wordt. "Mogelijk nog iets eerder", zei hij na een gesprek met president Tamás Sulyok. Begin mei moet het parlement voor het eerst bijeenkomen.

3 uur geleden