Britse premier hekelt antisemitisme bij pro-Palestijnse betogers
LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft zich krachtig uitgesproken tegen antisemitische uitlatingen van mensen die in Londen steun betuigden aan de Palestijnen. "Er is geen plaats voor antisemitisme in onze samenleving", liet premier Boris Johnson weten via Twitter. Hij zei aan de kant te staan van de Britse joden "die het soort schandelijke racisme dat we vandaag hebben gezien niet te verduren zouden moeten krijgen".
"Walgelijk en schandelijk", reageerde minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab op een filmpje op Twitter waarin mannen met Palestijnse vlaggen op hun auto’s in het noorden van Londen met een megafoon onder meer oproepen "dochters van joden te verkrachten".
Net als in veel andere Europese steden wordt in Londen geprotesteerd tegen de lucht- en artillerie-aanvallen waarmee Israël reageert op raketaanvallen van vooral Hamas in de Gazastrook. Alleen zondag al zouden in de Gazastrook zeker 33 Palestijnen zijn omgekomen, onder wie 13 kinderen, waarmee het totaal in een kleine week boven de 180 uitkomt. Aan Israëlische zijde zijn tien doden gevallen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
7 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
9 uur geleden