Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier hekelt antisemitisme bij pro-Palestijnse betogers

Britse premier hekelt antisemitisme bij pro-Palestijnse betogers

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft zich krachtig uitgesproken tegen antisemitische uitlatingen van mensen die in Londen steun betuigden aan de Palestijnen. "Er is geen plaats voor antisemitisme in onze samenleving", liet premier Boris Johnson weten via Twitter. Hij zei aan de kant te staan van de Britse joden "die het soort schandelijke racisme dat we vandaag hebben gezien niet te verduren zouden moeten krijgen".

"Walgelijk en schandelijk", reageerde minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab op een filmpje op Twitter waarin mannen met Palestijnse vlaggen op hun auto’s in het noorden van Londen met een megafoon onder meer oproepen "dochters van joden te verkrachten".

Net als in veel andere Europese steden wordt in Londen geprotesteerd tegen de lucht- en artillerie-aanvallen waarmee Israël reageert op raketaanvallen van vooral Hamas in de Gazastrook. Alleen zondag al zouden in de Gazastrook zeker 33 Palestijnen zijn omgekomen, onder wie 13 kinderen, waarmee het totaal in een kleine week boven de 180 uitkomt. Aan Israëlische zijde zijn tien doden gevallen.

Meer uit Buitenland

Trump en Xi spreken bij staatsbanket van hoop op goede contacten

BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.

5 minuten geleden
Letse premier stapt op na crisis rond Oekraïense drones

RIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.

1 uur geleden
Dodental Kyiv loopt op na massale Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.

1 uur geleden
Witte Huis na ontmoeting Trump en Xi: goed overleg

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.

1 uur geleden
Voorzitter Filipijnse senaat: door ICC gezochte senator is weg

MANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.

2 uur geleden
Xi waarschuwt Trump voor conflict over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.

5 uur geleden
Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

6 uur geleden