Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier: duidelijk dat Poetin gaat falen in Oekraïne

Britse premier: duidelijk dat Poetin gaat falen in Oekraïne

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson denkt dat het nu al duidelijk is dat de Russische president Vladimir Poetin gaat falen in Oekraïne. Johnson zegt dat het de beste oplossing zou zijn als Poetin zijn leger beveelt zich terug te trekken naar Rusland.

De premier is in Polen voor overleg over de situatie in Oekraïne. Tijdens een persconferentie noemde hij het onwaarschijnlijk dat Poetin nog een gesprekspartner kan blijven bij eventuele vredesoverleggen tussen Rusland en Oekraïne. "Wat iedereen in de internationale gemeenschap moet beseffen, is dat de uitkomst van de onderhandelingen aan de Oekraïners is. Het gaat erom wat zij willen, zij beslissen over de toekomst van hun land", aldus Johnson.

De Britse premier zegt dat hij klaar is om de druk op Rusland lang hoog te houden. "De sancties werken nu al", constateert hij. Het is volgens Johnson belangrijk dat Europa snel stopt met het gebruiken van Russische olie en gas.

Brits militair ingrijpen is niet de oplossing, volgens Johnson. Het Verenigd Koninkrijk gaat wel meer wapens en militair materieel naar Oekraïne sturen, om het land te steunen.

Volgens Johnson moet er worden gerekend op nog veel meer vluchtelingen en een grotere humanitaire crisis in Oekraïne. "Het aantal vluchtelingen kan oplopen tot miljoenen." Het Verenigd Koninkrijk trekt 220 miljoen pond (263 miljoen euro) uit voor humanitaire hulp. Ook worden de nareisregels verruimd, waardoor ongeveer 200.000 Oekraïners zich bij familie in het Verenigd Koninkrijk kunnen voegen.

Meer uit Buitenland

Leger VS meldt voltooiing van laatste reeks aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.

2 uur geleden
NYT beschermt journalisten die over Air Force One schreven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse krant The New York Times heeft een rechter verzocht om dagvaardingen van drie van zijn journalisten te blokkeren. De dagvaardingen hadden betrekking op hun berichtgeving over veiligheidskwesties rond een door Qatar aan president Donald Trump geschonken vliegtuig. Dat toestel moet het nieuwe presidentiële vliegtuig Air Force One worden.

2 uur geleden
Trump wil dat ICE verkeersstops hervat ondanks schietincidenten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft agenten van immigratiedienst ICE woensdag opgedragen verkeersstops als arrestatiemethode te hervatten. "We moeten sterk, hard en slim zijn en we mogen absoluut niet afzien van een van de belangrijkste en meest effectieve middelen van ICE in de strijd tegen criminaliteit: de verkeersstop!", schreef Trump onder meer op Truth Social.

2 uur geleden
Rook van bosbranden Canada verstikt Toronto en bedreigt New York

TORONTO/NEW YORK (ANP) - Rook van bosbranden in het noordwesten van de Canadese deelstaat Ontario heeft Toronto bereikt. Volgens IQAir, een Zwitsers bedrijf gespecialiseerd in luchtkwaliteitstechnologie, is de luchtkwaliteit in Toronto daardoor momenteel de slechtste van alle grote steden ter wereld.

3 uur geleden
Groeiend aantal Democraten in Huis VS stemt tegen hulp aan Israël

WASHINGTON (ANP) - Meer dan honderd Democraten, onder wie voormalig voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi, hebben een voorstel gesteund om alle militaire hulp aan Israël te blokkeren. Na de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 steunden de Democraten deze Amerikaanse bondgenoot nog massaal.

5 uur geleden
Spelers Argentinië tonen vlag over Falklandeilanden na WK-duel

ATLANTA (ANP) - Argentijnse spelers hielden na hun 2-1 overwinning op Engeland in de halve finale van het WK voetbal een politiek spandoek omhoog met de tekst "Las Malvinas Son Argentinas" (de Falklandeilanden zijn Argentijns). De Argentijnen noemen de bewuste eilanden in de Zuid-Atlantische Oceaan de Malvinas.

6 uur geleden
VS: tanker onder Curaçaose vlag aangevallen die blokkade negeerde

TAMPA (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft een tanker aangevallen die onder Curaçaose vlag onderweg geweest zou zijn naar een haven in Iran. Het schip heeft de Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz geschonden, meldt het Amerikaanse commando in de regio op X. Er zijn raketten afgevuurd op de schoorsteen van de M/T Belma, aldus CENTCOM.

8 uur geleden