Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier Boris Johnson blijft het land besturen

Britse premier Boris Johnson blijft het land besturen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson, die zondag met aanhoudende symptomen van het coronavirus in een ziekenhuis is opgenomen, blijft het land besturen.

Dat zei minister van Huisvesting Robert Jenrick maandag nadat de Britse leider de nacht in het ziekenhuis had doorgebracht voor tests.

"Hij heeft buitengewoon hard gewerkt, de regering geleid en hij wordt voortdurend op de hoogte gehouden, dat zal doorgaan", vertelde Jenrick aan de BBC.

Aanvullende tests

"Vandaag ligt hij in het ziekenhuis, maar hij zal op de hoogte blijven van wat er gebeurt en de leiding over de regering behouden."

Johnson, die in isolatie ging in zijn kantoor op Downing Street, nadat hij tien dagen geleden positief op het virus had getest, werd zondagavond naar het ziekenhuis gebracht. Hij had nog steeds koorts en zijn artsen vonden dat hij aanvullende tests nodig had.

In een verklaring sprak Downing Street van "een voorzorgsmaatregel".

Meer uit Buitenland

President Somalië ziet Israëlische erkenning als bedreiging

MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.

1 uur geleden
Zelensky: vrede met Rusland hangt af van onze bondgenoten

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.

1 uur geleden
Doden en stroomuitval door storm in Noord-Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.

3 uur geleden
Honderdduizenden huishoudens in Kyiv hebben weer stroom

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.

4 uur geleden
Franse actrice Brigitte Bardot (91) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.

5 uur geleden
VN: Myanmar heeft vrije en geloofwaardige verkiezingen nodig

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.

7 uur geleden
Lavrov: legitiem om Europese troepen in Oekraïne aan te vallen

MOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.

8 uur geleden