Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier Boris Johnson blijft het land besturen

Britse premier Boris Johnson blijft het land besturen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson, die zondag met aanhoudende symptomen van het coronavirus in een ziekenhuis is opgenomen, blijft het land besturen.

Dat zei minister van Huisvesting Robert Jenrick maandag nadat de Britse leider de nacht in het ziekenhuis had doorgebracht voor tests.

"Hij heeft buitengewoon hard gewerkt, de regering geleid en hij wordt voortdurend op de hoogte gehouden, dat zal doorgaan", vertelde Jenrick aan de BBC.

Aanvullende tests

"Vandaag ligt hij in het ziekenhuis, maar hij zal op de hoogte blijven van wat er gebeurt en de leiding over de regering behouden."

Johnson, die in isolatie ging in zijn kantoor op Downing Street, nadat hij tien dagen geleden positief op het virus had getest, werd zondagavond naar het ziekenhuis gebracht. Hij had nog steeds koorts en zijn artsen vonden dat hij aanvullende tests nodig had.

In een verklaring sprak Downing Street van "een voorzorgsmaatregel".

Meer uit Buitenland

NAVO-topmilitair overlegt met Polen over raketcrash

BRUSSEL (ANP) - De NAVO staat in nauw contact met de Poolse autoriteiten na de raketcrash van afgelopen nacht, meldt een woordvoerder van het militaire hoofdkantoor van de NAVO. De hoogste commandant van de NAVO, Alexus Grynkewich, heeft na het incident al gesproken met de Poolse legerleiding.

35 minuten geleden
Ebola eist meer dan 1500 levens in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/DPA) - Het dodental na de uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 1521. In het land zijn 3442 infecties vastgesteld sinds het eerste bekende ebolageval in april.

1 uur geleden
EU keert ruim 3 miljard uit voor verdediging luchtruim Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag nog eens 3,47 miljard euro aan Oekraïne uitgekeerd. Daarmee kan Oekraïne drones, raketten, straaljagers en luchtverdediging aanschaffen. Het is een deel van de 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne voor 2026 en 2027.

1 uur geleden
Vier migranten omgekomen voor kust noordwesten Frankrijk

DUINKERKEN (ANP) - Bij pogingen vanaf de Franse kust naar Engeland te gaan met een 'taxi-boat' zijn volgens de Franse autoriteiten drie vrouwen en een man om het leven gekomen. Op een strand even ten westen van Duinkerken werden vroeg in de ochtend drie vrouwen aangetroffen die een poging met een dergelijk bootje naar Engeland te varen niet hebben overleefd.

1 uur geleden
Technoparade in Berlijn geannuleerd na aanslag bij Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - De technoparade Zug der Liebe (Liefdestrein) in Berlijn gaat dit jaar niet door. De organisatie annuleerde het voor eind augustus geplande evenement na de recente aanslag bij de Pride in de hoofdstad.

1 uur geleden
Premier Tusk: vermoedelijk raket uit Rusland gecrasht in Polen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Het object dat 's nachts crashte in het oosten van Polen, was vermoedelijk een Russische raket. Dat zei premier Donald Tusk tijdens spoedoverleg. Het ziet er volgens hem niet naar uit dat Polen doelwit was.

3 uur geleden
Costa: schending Pools luchtruim gevaar voor heel Europa

BRUSSEL (ANP) - De schending van het Poolse luchtruim "onderstreept eens te meer dat de Russische agressie een bedreiging vormt voor de veiligheid van heel Europa", zegt voorzitter van de EU-leiders António Costa donderdag. Het Poolse luchtruim werd volgens hem geschonden door de massale Russische aanval op Oekraïne.

3 uur geleden