Britse premier Boris Johnson blijft het land besturen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson, die zondag met aanhoudende symptomen van het coronavirus in een ziekenhuis is opgenomen, blijft het land besturen.
Dat zei minister van Huisvesting Robert Jenrick maandag nadat de Britse leider de nacht in het ziekenhuis had doorgebracht voor tests.
"Hij heeft buitengewoon hard gewerkt, de regering geleid en hij wordt voortdurend op de hoogte gehouden, dat zal doorgaan", vertelde Jenrick aan de BBC.
Aanvullende tests
"Vandaag ligt hij in het ziekenhuis, maar hij zal op de hoogte blijven van wat er gebeurt en de leiding over de regering behouden."
Johnson, die in isolatie ging in zijn kantoor op Downing Street, nadat hij tien dagen geleden positief op het virus had getest, werd zondagavond naar het ziekenhuis gebracht. Hij had nog steeds koorts en zijn artsen vonden dat hij aanvullende tests nodig had.
In een verklaring sprak Downing Street van "een voorzorgsmaatregel".
Meer uit Buitenland
KRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.
9 minuten geledenPARIJS (ANP) - In verschillende Franse steden wordt voor het vierde weekend op rij gedemonstreerd tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Bronnen bij het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zeggen tegen de zender BFMTV dat het aantal demonstranten "aanzienlijk is afgenomen", vergeleken met eerdere zaterdagen.
11 minuten geledenSANAA (ANP/AFP/DPA) - Luchtaanvallen van de door Saudi-Arabië geleide coalitie in de Jemenitische hoofdstad Sanaa hebben zaterdag opnieuw aan meerdere burgers het leven gekost. Dat melden media die gelieerd zijn aan de door Iran gesteunde Houthi's.
1 uur geledenVALVERDE (ANP/AFP) - Het Canarische eiland El Hierro heeft zaterdag de noodtoestand uitgeroepen door de sterke toename van het aantal migranten dat per boot aankomt. De lokale autoriteiten vragen om overheidssteun om de instroom het hoofd te kunnen bieden.
1 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker vijf doden en ruim tien gewonden gevallen, meldt de Poolse politie.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.
4 uur geleden