'Britse premier: blijf waakzaam, niet thuis'
LONDEN (ANP) - Premier Boris Johnson roept zondagavond de Britten op waakzaam te blijven in de strijd tegen het gevreesde coronavirus en dringt niet meer aan op thuisblijven. Britse media melden dat hij om 20.00 uur (onze tijd) de bevolking toespreekt over maatregelen die heel geleidelijk een einde moeten maken aan de lockdown. Hij zou dan de huidige opdracht van de regering, 'blijf thuis', laten vallen en oproepen 'waakzaam' te blijven, om zo het virus onder controle te houden en te voorkomen dat er mensen aan sterven.
Johnson overlegt overdag met zijn ministers over een handleiding die is opgesteld voor het verloop van het afbouwen van de genomen coronamaatregelen. Die zou vijftig pagina's beslaan en een half jaar vooruit kijken.
De premier wil dat de economie weer op gang komt en stelt voorwaarden om ondernemingen weer te openen. Ook lanceert hij volgens de BBC een nieuw waarschuwingssysteem waarmee de ontwikkeling van besmettingen in Engeland snel in kaart moet worden gebracht. Dit alarmsysteem zou helpen plaatselijk maatregelen te treffen tegen de verspreiding van het virus. Het systeem zou draaien om vijf fasen, die elk een eigen kleur hebben. De rode vijfde alarmfase is dan de gevaarlijkste. Het land zou zich nu in fase 4 bevinden. Het systeem is gebaseerd op alarmfases die eerder zijn ingevoerd om tegen terrorisme te waarschuwen.
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.
22 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
3 uur geledenROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
5 uur geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.
7 uur geleden