Britse premier belooft politie extra ondersteuning bij rellen
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft de politie extra ondersteuning toegezegd bij de aanpak van rellen. Hij beloofde op televisie een "staand leger van gespecialiseerde agenten" dat flexibel ingezet kan worden.
Starmer deed de uitspraak na crisisoverleg over de rellen van de afgelopen dagen. Die vonden plaats nadat meerdere kinderen waren doodgestoken en online onjuiste informatie begon te circuleren over de herkomst van de verdachte.
De premier zei dat gezorgd wordt dat er steeds voldoende agenten zijn om op te treden bij onlusten. Hij stelde dat ook de strafvervolging van verdachten wordt opgevoerd. "Er verschenen vanochtend al mensen voor de rechter."
Elon Musk
De Labourleider trad vorige maand aan als premier en krijgt nu te maken met de zwaarste rellen in jaren. "Dit zijn geen protesten meer, het is louter geweld", benadrukte hij maandag. "We tolereren geen aanvallen op moskeeën of onze moslimgemeenschappen."
De Britse regering heeft ook uitgehaald naar miljardair Elon Musk, die op zijn berichtenplatform X concludeerde dat "burgeroorlog onvermijdelijk is". Een woordvoerder van Starmer zei volgens Sky News dat er geen rechtvaardiging is voor dergelijke opmerkingen.
Onlineplatformen
De zegsman beklemtoonde dat onlineplatformen ook een verantwoordelijkheid hebben en waarschuwde gebruikers: mensen die online aanzetten tot geweld kunnen daarvoor vervolgd worden.
De woordvoerder maakte ook duidelijk dat wordt gekeken naar berichten over buitenlandse betrokkenheid bij de verspreiding van desinformatie, zonder specifieke landen te noemen. The Telegraph schrijft dat Russische media daar een rol in hadden.
Desinformatie
Zo is de onjuiste bewering verspreid dat een bootvluchteling verantwoordelijk zou zijn voor het neersteken van kinderen in Southport. Die informatie is later verder verspreid door rechtse figuren in het VK.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
5 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
6 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
11 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
16 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
17 uur geleden