Britse premier belooft politie extra ondersteuning bij rellen
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft de politie extra ondersteuning toegezegd bij de aanpak van rellen. Hij beloofde op televisie een "staand leger van gespecialiseerde agenten" dat flexibel ingezet kan worden.
Starmer deed de uitspraak na crisisoverleg over de rellen van de afgelopen dagen. Die vonden plaats nadat meerdere kinderen waren doodgestoken en online onjuiste informatie begon te circuleren over de herkomst van de verdachte.
De premier zei dat gezorgd wordt dat er steeds voldoende agenten zijn om op te treden bij onlusten. Hij stelde dat ook de strafvervolging van verdachten wordt opgevoerd. "Er verschenen vanochtend al mensen voor de rechter."
Elon Musk
De Labourleider trad vorige maand aan als premier en krijgt nu te maken met de zwaarste rellen in jaren. "Dit zijn geen protesten meer, het is louter geweld", benadrukte hij maandag. "We tolereren geen aanvallen op moskeeën of onze moslimgemeenschappen."
De Britse regering heeft ook uitgehaald naar miljardair Elon Musk, die op zijn berichtenplatform X concludeerde dat "burgeroorlog onvermijdelijk is". Een woordvoerder van Starmer zei volgens Sky News dat er geen rechtvaardiging is voor dergelijke opmerkingen.
Onlineplatformen
De zegsman beklemtoonde dat onlineplatformen ook een verantwoordelijkheid hebben en waarschuwde gebruikers: mensen die online aanzetten tot geweld kunnen daarvoor vervolgd worden.
De woordvoerder maakte ook duidelijk dat wordt gekeken naar berichten over buitenlandse betrokkenheid bij de verspreiding van desinformatie, zonder specifieke landen te noemen. The Telegraph schrijft dat Russische media daar een rol in hadden.
Desinformatie
Zo is de onjuiste bewering verspreid dat een bootvluchteling verantwoordelijk zou zijn voor het neersteken van kinderen in Southport. Die informatie is later verder verspreid door rechtse figuren in het VK.
Meer uit Buitenland
TRÉVILLACH (ANP) - Door de zaterdag uitgebroken natuurbrand in het zuiden van Frankrijk is inmiddels circa 1500 hectare afgebrand. Dat meldt BFMTV op gezag van het departement Pyrénées-Orientales. Eerder op zaterdag werd nog gemeld dat het ging om circa 930 hectare.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse regering overweegt informatie achter te houden voor ministers van deelstaatregeringen, als deze worden geleid door de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD). Dat zegt de minister van Defensie, Boris Pistorius. Geheime informatie kan niet in verkeerde handen vallen, benadrukte hij tegen Bild.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Drie zoons van Ali Khamenei hebben in Teheran afscheid genomen van de overleden ayatollah. Khamenei kwam aan het begin van de oorlog tegen Iran om bij een Israëlisch bombardement op diens complex.
3 uur geledenCALOGNE (ANP) - De grote brand in het natuurgebied Les Gavarres, niet ver van de Spaanse Costa Brava, is volgens autoriteiten onder controle. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite El Diario. De lockdown die in de omgeving werd afgekondigd, is opgeheven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij een schietincident in Coney Island, in New York City, zijn zeker acht mensen gewond geraakt. Volgens ABC News zijn onder de gewonden vier kinderen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Er woedt een nieuwe grote natuurbrand in het zuiden van Frankrijk. Volgens het departement Pyrénées-Orientales is sinds zaterdagavond al meer dan 930 hectare door de vlammen verwoest. Honderden brandweerlieden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De viering van het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten is zaterdagavond lokale tijd afgesloten met een speech van president Donald Trump en een grote vuurwerkshow in hoofdstad Washington. De speech werd eerder op de avond uitgesteld vanwege zware onweersbuien.
8 uur geleden