Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier belooft politie extra ondersteuning bij rellen

Britse premier belooft politie extra ondersteuning bij rellen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft de politie extra ondersteuning toegezegd bij de aanpak van rellen. Hij beloofde op televisie een "staand leger van gespecialiseerde agenten" dat flexibel ingezet kan worden.

Starmer deed de uitspraak na crisisoverleg over de rellen van de afgelopen dagen. Die vonden plaats nadat meerdere kinderen waren doodgestoken en online onjuiste informatie begon te circuleren over de herkomst van de verdachte.

De premier zei dat gezorgd wordt dat er steeds voldoende agenten zijn om op te treden bij onlusten. Hij stelde dat ook de strafvervolging van verdachten wordt opgevoerd. "Er verschenen vanochtend al mensen voor de rechter."

Elon Musk

De Labourleider trad vorige maand aan als premier en krijgt nu te maken met de zwaarste rellen in jaren. "Dit zijn geen protesten meer, het is louter geweld", benadrukte hij maandag. "We tolereren geen aanvallen op moskeeën of onze moslimgemeenschappen."

De Britse regering heeft ook uitgehaald naar miljardair Elon Musk, die op zijn berichtenplatform X concludeerde dat "burgeroorlog onvermijdelijk is". Een woordvoerder van Starmer zei volgens Sky News dat er geen rechtvaardiging is voor dergelijke opmerkingen.

Onlineplatformen

De zegsman beklemtoonde dat onlineplatformen ook een verantwoordelijkheid hebben en waarschuwde gebruikers: mensen die online aanzetten tot geweld kunnen daarvoor vervolgd worden.

De woordvoerder maakte ook duidelijk dat wordt gekeken naar berichten over buitenlandse betrokkenheid bij de verspreiding van desinformatie, zonder specifieke landen te noemen. The Telegraph schrijft dat Russische media daar een rol in hadden.

Desinformatie

Zo is de onjuiste bewering verspreid dat een bootvluchteling verantwoordelijk zou zijn voor het neersteken van kinderen in Southport. Die informatie is later verder verspreid door rechtse figuren in het VK.

Meer uit Buitenland

Israël ontzegt Palestijnse vicepresident toegang tot kerstmis

BETLEHEM (ANP/AFP) - De Israëlische autoriteiten hebben de Palestijnse vicepresident Hussein al-Sheikh de toegang tot de kerstavondmis in Bethlehem ontzegd, meldt het Palestijnse persbureau Wafa. Zijn konvooi werd tegengehouden voordat het de stad kon binnenrijden.

4 minuten geleden
Israëlisch parlement stemt voor omstreden 7 oktober-onderzoek

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische parlement is in een eerste stemming akkoord gegaan met het opzetten van een commissie die onderzoek gaat doen naar wat er gebeurde op en voorafgaand aan 7 oktober 2023, de dag dat Hamas Israël aanviel en de Gaza-oorlog begon. Maar die commissie is omstreden, omdat die alleen zal bestaan uit politici. Oppositiepartijen vrezen dat het onderzoek gebruikt zal worden om de echte schuldvraag te verhullen en willen liever een onafhankelijk onderzoek.

1 uur geleden
VN-experts veroordelen agressie VS tegen Venezuela

GENÈVE (ANP) - VN-experts veroordelen de militaire opbouw rond Venezuela en zeggen dat de VS hiermee het internationaal recht schenden. Het geweld "brengt het mensenrecht op leven en andere rechten in Venezuela en de regio ernstig in gevaar", zeggen zij in een verklaring.

2 uur geleden
Brussel veroordeelt visumverbod VS voor oud-EU-commissaris Breton

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie veroordeelt de beslissing van de VS om een visumverbod op te leggen aan vijf Europese personen, onder wie voormalig EU-commissaris Thierry Breton. Brussel heeft opheldering gevraagd aan de Amerikaanse autoriteiten.

4 uur geleden
Russische gezant heeft vredesvoorstellen overgebracht aan Poetin

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische gezant Kirill Dmitriev heeft bij president Vladimir Poetin verslag gedaan van zijn gesprekken met de Amerikanen van afgelopen weekend. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky presenteerde woensdag details uit een nieuw 20-puntenplan van de Amerikanen en de Oekraïners en zei dat hij dezelfde dag nog een antwoord uit Moskou verwacht. Het Kremlin zegt nog bezig te zijn met het formuleren van een reactie.

4 uur geleden
Zelensky presenteert details uit Amerikaans 20-puntenplan

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.

6 uur geleden
Turkije vindt zwarte doos van vliegtuig Libische legerleider

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.

7 uur geleden