Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier accepteert geen kleedgeld meer van donateurs

Britse premier accepteert geen kleedgeld meer van donateurs

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft besloten geen donaties meer te accepteren die bedoeld zijn om kleding van te kopen. Volgens de Britse pers heeft hij die beslissing genomen na kritiek in de media over de betalingen.

Onlangs kwam naar buiten dat de steenrijke Waheed Alli als donateur van Starmers Labour-partij de premier omgerekend zo'n 20.000 euro heeft betaald voor zijn werkpakken en brillen. Ook de vrouw van de premier, Victoria, kreeg van hem donaties voor kleding. Door die niet tijdig op te geven, heeft Starmer mogelijk de gedragscode van het parlement geschonden. Naast Starmer stoppen ook vicepremier Angela Rayner en minister Rachel Reeves van Financiën met het ontvangen van donaties voor hun kledij.

Hoewel Starmer zelf zegt dat hij de regels niet heeft overtreden, ligt hij onder vuur om zijn verkregen donaties. Sky News meldde eerder deze week dat Starmer sinds eind 2019 meer dan 100.000 pond aan onder meer geschenken en giften heeft opgegeven. Dat is het grootste bedrag van alle Britse parlementsleden.

Meer uit Buitenland

Filipijnse minister: we gaan gehoor geven aan arrestatiebevel ICC

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.

26 minuten geleden
Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

5 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

6 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

7 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

9 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

10 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

10 uur geleden