Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier accepteert geen kleedgeld meer van donateurs

Britse premier accepteert geen kleedgeld meer van donateurs

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft besloten geen donaties meer te accepteren die bedoeld zijn om kleding van te kopen. Volgens de Britse pers heeft hij die beslissing genomen na kritiek in de media over de betalingen.

Onlangs kwam naar buiten dat de steenrijke Waheed Alli als donateur van Starmers Labour-partij de premier omgerekend zo'n 20.000 euro heeft betaald voor zijn werkpakken en brillen. Ook de vrouw van de premier, Victoria, kreeg van hem donaties voor kleding. Door die niet tijdig op te geven, heeft Starmer mogelijk de gedragscode van het parlement geschonden. Naast Starmer stoppen ook vicepremier Angela Rayner en minister Rachel Reeves van Financiën met het ontvangen van donaties voor hun kledij.

Hoewel Starmer zelf zegt dat hij de regels niet heeft overtreden, ligt hij onder vuur om zijn verkregen donaties. Sky News meldde eerder deze week dat Starmer sinds eind 2019 meer dan 100.000 pond aan onder meer geschenken en giften heeft opgegeven. Dat is het grootste bedrag van alle Britse parlementsleden.

Meer uit Buitenland

Rusland ontbiedt Britse gezant om wapenleveringen aan Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Britse zaakgelastigde in Moskou ontboden. Rusland is boos over nieuwe Britse wapenleveringen aan Oekraïne.

10 minuten geleden
Ruim 100.000 mensen op de vlucht binnen Jemen, melden VN

SANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.

53 minuten geleden
Raad van Europa: parlementsverkiezingen in Rusland zijn nep

STRAATSBURG (ANP) - De parlementsverkiezingen in Rusland zijn "neppe verkiezingen die tot een nepparlement leiden", zegt de Raad van Europa in een verklaring op de eerste dag waarop de Russen kunnen stemmen voor de Doema, het Russische lagerhuis.

2 uur geleden
EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne voor defensie

BRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.

2 uur geleden
Zwemmer overleden door haaienbeet voor westkust Australië

PERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.

2 uur geleden
Chinees en Filipijns schip botsen op betwiste Zuid-Chinese Zee

MANILA (ANP/AFP) - Een schip van de Chinese kustwacht heeft vrijdag een aanvaring gehad met een schip van de Filipijnse visserijdienst in de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnen. De Chinese kustwacht gaf het Filipijnse vaartuig de schuld van het incident.

3 uur geleden
Politie Ceuta brengt migranten over naar nieuwe opvangplek

CEUTA (ANP) - De Spaanse politie in de exclave Ceuta is begonnen met de overplaatsing van honderden migranten naar een nieuwe opvanglocatie in de haven van Ceuta, schrijven Spaanse media als RTVE en El País. Zij sliepen nog steeds op het strand, anderhalve maand nadat ze Ceuta waren binnengekomen.

4 uur geleden