Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier accepteert geen kleedgeld meer van donateurs

Britse premier accepteert geen kleedgeld meer van donateurs

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft besloten geen donaties meer te accepteren die bedoeld zijn om kleding van te kopen. Volgens de Britse pers heeft hij die beslissing genomen na kritiek in de media over de betalingen.

Onlangs kwam naar buiten dat de steenrijke Waheed Alli als donateur van Starmers Labour-partij de premier omgerekend zo'n 20.000 euro heeft betaald voor zijn werkpakken en brillen. Ook de vrouw van de premier, Victoria, kreeg van hem donaties voor kleding. Door die niet tijdig op te geven, heeft Starmer mogelijk de gedragscode van het parlement geschonden. Naast Starmer stoppen ook vicepremier Angela Rayner en minister Rachel Reeves van Financiën met het ontvangen van donaties voor hun kledij.

Hoewel Starmer zelf zegt dat hij de regels niet heeft overtreden, ligt hij onder vuur om zijn verkregen donaties. Sky News meldde eerder deze week dat Starmer sinds eind 2019 meer dan 100.000 pond aan onder meer geschenken en giften heeft opgegeven. Dat is het grootste bedrag van alle Britse parlementsleden.

Meer uit Buitenland

Nieuwe gevechten gemeld in Malinese stad Kidal

KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.

25 minuten geleden
Zelensky: wereld 40 jaar na Tsjernobyl weer op rand van een ramp

KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."

2 uur geleden
CBS: regering-Trump was doel van verdachte Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.

3 uur geleden
Trump: schietpartij zal me niet 'afschrikken' van Iran-oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.

4 uur geleden
Verdachte van schietpartij media-gala maandag voor de rechter

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.

4 uur geleden
Meerdere doden door bomaanslag in Colombia

CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.

6 uur geleden
Trump plaatst video van verdachte online, man had meerdere wapens

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.

6 uur geleden