Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier accepteert geen kleedgeld meer van donateurs

Britse premier accepteert geen kleedgeld meer van donateurs

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft besloten geen donaties meer te accepteren die bedoeld zijn om kleding van te kopen. Volgens de Britse pers heeft hij die beslissing genomen na kritiek in de media over de betalingen.

Onlangs kwam naar buiten dat de steenrijke Waheed Alli als donateur van Starmers Labour-partij de premier omgerekend zo'n 20.000 euro heeft betaald voor zijn werkpakken en brillen. Ook de vrouw van de premier, Victoria, kreeg van hem donaties voor kleding. Door die niet tijdig op te geven, heeft Starmer mogelijk de gedragscode van het parlement geschonden. Naast Starmer stoppen ook vicepremier Angela Rayner en minister Rachel Reeves van Financiën met het ontvangen van donaties voor hun kledij.

Hoewel Starmer zelf zegt dat hij de regels niet heeft overtreden, ligt hij onder vuur om zijn verkregen donaties. Sky News meldde eerder deze week dat Starmer sinds eind 2019 meer dan 100.000 pond aan onder meer geschenken en giften heeft opgegeven. Dat is het grootste bedrag van alle Britse parlementsleden.

Meer uit Buitenland

Trump: gouverneur Walz en burgemeester zetten aan tot opstand

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.

18 minuten geleden
Trump looft Britse soldaten na rel over 'laffe NAVO-troepen'

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.

2 uur geleden
Gesprekken Oekraïne, Rusland en VS zouden 1 februari verdergaan

WASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.

2 uur geleden
Door federale agenten neergeschoten man in Minneapolis overleden

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.

3 uur geleden
Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

4 uur geleden
Macron wil haast maken met socialmediaverbod voor kinderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.

4 uur geleden
Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

5 uur geleden