Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse popsterren waarschuwen voor toekomst muziekindustrie

Britse popsterren waarschuwen voor toekomst muziekindustrie

LONDEN (ANP/AFP) - Zo'n 1500 Britse popmuziekgroepen en -sterren waaronder The Rolling Stones, Paul McCartney en Ed Sheeran maken zich ernstig zorgen over de toekomst van de livemuziekbranche. De roemruchte Britse scene dreigt ten onder te gaan aan de coronacrisis, vrezen de topartiesten. Ze willen actie zien van de Britse regering.

De ondertekenaars van de gezamenlijke brief - waaronder ook Coldplay, Eric Clapton, Sam Smith, Rod Stewart, Liam Gallagher, Iron Maiden en Dua Lipa - benadrukken richting minister van Cultuur Oliver Dowden dat de Britse popmuziekindustrie per jaar goed is voor zo'n 4,5 miljard pond (5 miljard euro) en 210.000 banen biedt. "Het is een van de grootste sociale, culturele en economische successen van het Verenigd Koninkrijk in het afgelopen decennium", aldus de muzikanten.

"Nu er geen einde in zicht is van afstandsregels, en er geen financiële steun van de overheid is, ziet de toekomst van concerten, festivals en de honderdduizenden mensen die in de branche werken er slecht uit." Volgens de ondertekenaars is overheidssteun van cruciaal belang voor het voorkomen van een golf van faillissementen in de internationaal toonaangevende Britse popscene.

De artiesten willen een duidelijke planning voor het heropenen van poppodia zonder afstandsregels en overheidssteun in de vorm van een betaalde verlofregeling voor werknemers. Voormalig Oasis-frontman Liam Gallagher: "Fantastische optredens zijn er niet zonder fantastische teams achter de schermen. Zij komen allemaal zonder werk te zitten tenzij wij weer kunnen gaan doen waar we van houden."

Meer uit Buitenland

Leger India meldt nieuwe gevechten met rebellen in Kasjmir

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat drie vermeende opstandelingen zijn gedood bij een vuurgevecht in de regio Kasjmir. Dat brak uit nadat informatie was binnengekomen dat rebellen zich bevonden in een bos, staat in een bericht op X.

17 minuten geleden
Servië niet gestraft voor bezoek Moskou, toetreding EU gaat door

BELGRADO (ANP) - Servië wordt niet gestraft voor de aanwezigheid van president Aleksandar Vučić bij de militaire parade in Moskou afgelopen vrijdag, waarop het Kremlin de overwinning op nazi-Duitsland herdacht. Het land mag doorgaan met het toetredingsproces tot de Europese Unie, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa tijdens een persconferentie in Belgrado.

27 minuten geleden
Vrijgelaten gijzelaar Edan Alexander belt met Trump

JERUSALEM (ANP) - De Amerikaans-Israëlische Edan Alexander heeft een dag na zijn vrijlating door Hamas gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat gebeurde toen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff de voormalige gijzelaar opzocht in het ziekenhuis, berichten media als The Jerusalem Post en Times of Israel.

44 minuten geleden
VN bezorgd over uitzettingen door regering Trump

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties zegt bezorgd te zijn over de behandeling van migranten die worden uitgezet door de Amerikaanse autoriteiten. Volker Türk stelt dat het lot van 245 Venezolanen en 30 Salvadoranen die naar El Salvador zijn gestuurd, onduidelijk is.

1 uur geleden
Gérard Depardieu krijgt voorwaardelijke celstraf van 18 maanden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Gérard Depardieu heeft dinsdag in de rechtbank van Parijs een voorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden gekregen. De 76-jarige acteur is in zijn eerste zaak schuldig bevonden aan aanranding.

1 uur geleden
Franse president Macron brengt staatsbezoek aan VK

PARIJS (ANP/AFP) - Emmanuel Macron en zijn vrouw Brigitte brengen begin juli een staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk, melden het Elysée en Buckingham Palace. De Franse president ontmoet onder anderen koning Charles, koningin Camilla en de Britse premier Keir Starmer. Ook wordt een Frans-Britse top georganiseerd.

1 uur geleden
Acteur Gérard Depardieu schuldig aan aanranding in eerste zaak

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse acteur Gérard Depardieu is dinsdag in de rechtbank van Parijs schuldig bevonden aan aanranding. Dat meldt persbureau Reuters. De zaak is de eerste tegen de 76-jarige acteur die in de rechtbank wordt behandeld.

1 uur geleden