Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse pond stijgt in aanloop naar nieuwe begrotingsplannen

Britse pond stijgt in aanloop naar nieuwe begrotingsplannen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse pond is maandagochtend in waarde gestegen door een toegenomen vertrouwen onder investeerders. Dat is volgens kenners het gevolg van uitspraken van de kersverse Britse minister van Financiën Jeremy Hunt, die aangaf dat eerder aangekondigde belastingplannen van premier Liz Truss niet meer zeker zijn.

De waarde van de munt steeg met 0,9 procent tot 1,1273 dollar. Hunt probeerde dit weekend als het vertrouwen van de financiële markten te voeden. Zo gaf hij aan dat de bestedingsplannen van de Britse regering gedekt zijn door inkomsten. Hunt komt komt later maandag met een onderbouwing.

Truss en Hunts voorganger, Kwasi Kwarteng, wilden juist geld lenen om bestedingen en belastingverlagingen te bekostigen. Daardoor ontstond onrust op de financiële markten. Zo schoten de rentes op Britse staatsleningen omhoog en het pond ging hard omlaag ten opzichte van de dollar. De onrust die dat veroorzaakte zorgde er eerder al voor dat Truss en Kwarteng de belastingverlaging voor de rijkste Britten terugdraaiden. Vrijdag kondigde Truss ook aan dat de belasting voor bedrijven toch wordt verhoogd. Ondanks die ingrepen geeft haar regering nog altijd veel meer geld uit dan er binnenkomt.

Meer uit Financieel

Nestlé zakt op Zwitserse beurs na ontslag topman

AMSTERDAM (ANP) - Nestlé behoorde dinsdag tot de dalers op de Zwitserse beurs met een koersverlies van ruim 3 procent. Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern, bekend van merken als Nespresso, Maggi, Perrier en KitKat, heeft topman Laurent Freixe ontslagen vanwege een relatie met een ondergeschikte.

55 minuten geleden
Duitsland pleit voor beperking op uitvoer koperschroot naar China

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet de "enorme stroom" van koper richting China indammen om zo kopersmelterijen binnen het landenblok te ondersteunen. Daarvoor heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche gepleit. Eventuele Europese maatregelen kunnen de handelsrelatie tussen Brussel en Beijing verder onder druk zetten.

1 uur geleden
Goudprijs stijgt naar nieuw recordniveau

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is gestegen naar een nieuw recordniveau. De prijs van het edelmetaal wordt aangejaagd door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank deze maand begint met het verlagen van de rente. Lagere rentetarieven maken goud, en ook zilver, aantrekkelijker voor beleggers.

1 uur geleden
Gazprom tekent voor bouw nieuwe gaspijpleiding naar China

SINT-PETERSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Russische staatsgasbedrijf Gazprom heeft een overeenkomst getekend voor de bouw van een nieuwe gaspijpleiding naar China. Dat zei topman Aleksej Miller tegen het Russische persbureau Interfax.

1 uur geleden
ING en Rabobank stoppen 200 miljoen euro in Nationaal Warmtefonds

HILVERSUM (ANP) - De ING en Rabobank stellen elk 100 miljoen euro beschikbaar aan het Nationaal Warmtefonds. Het fonds verwacht dat de bijdrage 12.500 huishoudens helpt bij het energiezuiniger maken van hun woning. Met een lening kunnen ze bijvoorbeeld een warmtepomp aanschaffen of hun vloeren isoleren.

2 uur geleden
Nederlandse inflatie daalt licht tot 2,8 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in augustus gemiddeld 2,8 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee iets lager dan de 2,9 procent in juli.

3 uur geleden
Nestlé ontslaat topman na relatie met ondergeschikte

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft topman Laurent Freixe ontslagen vanwege een niet-openbaar gemaakte romantische relatie met een directe ondergeschikte. Dat maakte het bedrijf bekend na een intern onderzoek. Philipp Navratil is benoemd tot zijn opvolger.

13 uur geleden