Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse politiechef wil vaker informatie over verdachten delen

Britse politiechef wil vaker informatie over verdachten delen

LONDEN (ANP) - De Britse politie moet na incidenten als de aanrijding in Liverpool vaker naar buiten treden met persoonlijke informatie over verdachten. Dat zei de hoogste politiechef Mark Rowley, die op de radio betoogde dat burgers anders zelf gaan speculeren op basis van informatie op sociale media. "De enige manier om daarmee om te gaan, is meer feiten naar buiten brengen."

In Liverpool raakten deze week tientallen mensen gewond toen een man inreed op een menigte. De politie in Merseyside liet daarna snel weten dat een witte Britse man van 53 was opgepakt. Dat leidde tot discussie over de vraag of het complottheorieën op internet kan voeden als de politie na toekomstige incidenten geen uitspraken meer doet over de etniciteit van een verdachte. Rowley toonde begrip voor die zorgen, maar noemde het problematisch om "de waarheid achter te houden als de halve waarheid al rondgaat".

Britse media schreven eerder al dat de politie geleerd leek te hebben van de dodelijke steekpartij in Southport vorig jaar. Toen circuleerde online onjuiste informatie over de dader en braken rellen uit die waren gericht tegen asielzoekers. Influencers als Andrew Tate claimden destijds dat een "illegale migrant" achter de aanval op kinderen zat. Later bleek dat een in Wales geboren tiener met Rwandese ouders verantwoordelijk was.

Ook over het incident in Liverpool doet op internet onjuiste informatie de ronde. Een man die op sociale media ten onrechte wordt neergezet als de bestuurder van de auto, riep de autoriteiten via de BBC op om ook de naam van de verdachte te onthullen. De 54-jarige Peter Cunningham zei dat hij nu al wordt gebeld door vrienden en familie. "Maar het kan nog veel erger worden. De politie moet echt iets doen."

Meer uit Buitenland

Polen zet gevechtsvliegtuigen in om drone-aanvallen in Oekraïne

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zondag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.

1 uur geleden
Arrestaties bij massale rechtse betoging in Londen

LONDON (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft negen arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. Het Londense korps verwacht dat er meer arrestaties zullen volgen.

1 uur geleden
Veel gewonden bij explosie in café in Madrid

MADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 21 mensen gewond geraakt, van wie zeker drie ernstig. Dat melden de Spaanse hulpdiensten.

2 uur geleden
Partij VOX start in Madrid congres zonder Argentijnse eregast

MADRID (ANP) - De rechtse nationalistische Spaanse partij VOX is in een congrescentrum in het zuidwesten van Madrid begonnen aan een jaarcongres dat dit jaar in het teken staat van 'Het begin van de Reconquista'. De term verwijst naar de herovering van het Iberisch schiereiland in de achtste eeuw op de islamitische overheersers. De meeste publieke evenementen en de komst van buitenlandse gasten worden zondag verwacht. De Argentijnse president Javier Milei heeft op de valreep laten weten niet naar Madrid te komen en zou een boodschap per video sturen.

4 uur geleden
Meer dan honderdduizend demonstranten in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaalrechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht, waarbij het ook tot aanvaringen met de politie kwam. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.

4 uur geleden
Trump tot NAVO-landen: eerst stoppen met olie uit Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft NAVO-landen een brief geschreven waarin hij zegt dat ze eerst moeten stoppen met olie uit Rusland te importeren en zelf met strenge sancties moeten komen, voordat de VS overgaan tot meer sancties tegen Rusland.

6 uur geleden
Kritiek op voorstel voor Albanese 'AI-minister'

TIRANA (ANP/DPA) - De aankondiging van de regering in Albanië om een computerprogramma als 'AI-minister' op te nemen in het nieuwe kabinet leidt tot kritiek van de oppositie in het land. Volgens de leider van de conservatieve Democratische Partij kan het helemaal niet.

7 uur geleden