Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse politie zoekt man met kruisboog die drie vrouwen doodde

Britse politie zoekt man met kruisboog die drie vrouwen doodde

BUSHEY (ANP) - In Engeland is de politie een klopjacht begonnen op een man die drie vrouwen heeft gedood met een kruisboog. De politie heeft een 26-jarige verdachte op het oog, die mogelijk nog gewapend is.

De hulpdiensten troffen dinsdagavond de drie vrouwen aan in een huis in Bushey, een stad net buiten Groot-Londen. De politie spreekt van een "gruwelijk incident" en vermoedt dat de slachtoffers, die kort na aankomst van de hulpdiensten overleden, familie van elkaar zijn. Ze waren 25, 28 en 61 jaar oud.

De verdachte, Kyle Clifford, komt uit Enfield, een andere randgemeente van Groot-Londen. Volgens de politie om een "gerichte aanval". The Daily Mail schrijft dat hij een relatie heeft gehad met een van de vrouwen. Volgens The Telegraph zijn alle drie de slachtoffers gezinsleden van BBC-commentator John Hunt, maar dat is niet bevestigd. Hij zou zelf bij thuiskomst de hulpdiensten hebben ingeschakeld toen hij zijn gewonde familieleden aantrof. Hunt deed dinsdagavond eerst verslag van een paardenracewedstrijd.

'Shockerend'

Er wordt met gespecialiseerde teams gezocht naar de verdachte in de buurt van Bushey en Noord-Londen. De politie waarschuwt dat mensen Clifford niet moeten benaderen als ze hem zien, omdat hij gevaarlijk zou kunnen zijn. Waarschijnlijk heeft hij een kruisboog, maar de politie sluit niet uit dat het om een ander wapen gaat.

De nieuwe minister van Binnenlandse Zaken Yvette Cooper noemt de moorden op X "werkelijk shockerend". "Mijn gedachten gaan uit naar de familie en vrienden van de slachtoffers en naar de gemeenschap." Ze zegt constant op de hoogte gehouden te worden van de klopjacht.

Afgelopen maart arresteerde de Britse politie ook al een man die in Londen twee mensen had aangevallen met een kruisboog. In 2021 probeerde een man met een kruisboog in te breken in Windsor Castle om koningin Elizabeth te vermoorden.

Meer uit Buitenland

Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

14 minuten geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

17 minuten geleden
Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

57 minuten geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

1 uur geleden
Wereldvoedselprogramma waarschuwt voor voedselcrisis in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.

2 uur geleden
Orbán beticht oppositie van samenzwering rond verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.

3 uur geleden
Israël heropent Zikim-grensovergang naar Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.

4 uur geleden