Britse politie zoekt man met kruisboog die drie vrouwen doodde
BUSHEY (ANP) - In Engeland is de politie een klopjacht begonnen op een man die drie vrouwen heeft gedood met een kruisboog. De politie heeft een 26-jarige verdachte op het oog, die mogelijk nog gewapend is.
De hulpdiensten troffen dinsdagavond de drie vrouwen aan in een huis in Bushey, een stad net buiten Groot-Londen. De politie spreekt van een "gruwelijk incident" en vermoedt dat de slachtoffers, die kort na aankomst van de hulpdiensten overleden, familie van elkaar zijn. Ze waren 25, 28 en 61 jaar oud.
De verdachte, Kyle Clifford, komt uit Enfield, een andere randgemeente van Groot-Londen. Volgens de politie om een "gerichte aanval". The Daily Mail schrijft dat hij een relatie heeft gehad met een van de vrouwen. Volgens The Telegraph zijn alle drie de slachtoffers gezinsleden van BBC-commentator John Hunt, maar dat is niet bevestigd. Hij zou zelf bij thuiskomst de hulpdiensten hebben ingeschakeld toen hij zijn gewonde familieleden aantrof. Hunt deed dinsdagavond eerst verslag van een paardenracewedstrijd.
'Shockerend'
Er wordt met gespecialiseerde teams gezocht naar de verdachte in de buurt van Bushey en Noord-Londen. De politie waarschuwt dat mensen Clifford niet moeten benaderen als ze hem zien, omdat hij gevaarlijk zou kunnen zijn. Waarschijnlijk heeft hij een kruisboog, maar de politie sluit niet uit dat het om een ander wapen gaat.
De nieuwe minister van Binnenlandse Zaken Yvette Cooper noemt de moorden op X "werkelijk shockerend". "Mijn gedachten gaan uit naar de familie en vrienden van de slachtoffers en naar de gemeenschap." Ze zegt constant op de hoogte gehouden te worden van de klopjacht.
Afgelopen maart arresteerde de Britse politie ook al een man die in Londen twee mensen had aangevallen met een kruisboog. In 2021 probeerde een man met een kruisboog in te breken in Windsor Castle om koningin Elizabeth te vermoorden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.
18 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.
35 minuten geledenTOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.
1 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.
2 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.
2 uur geleden