Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse politie zoekt man met kruisboog die drie vrouwen doodde

Britse politie zoekt man met kruisboog die drie vrouwen doodde

BUSHEY (ANP) - In Engeland is de politie een klopjacht begonnen op een man die drie vrouwen heeft gedood met een kruisboog. De politie heeft een 26-jarige verdachte op het oog, die mogelijk nog gewapend is.

De hulpdiensten troffen dinsdagavond de drie vrouwen aan in een huis in Bushey, een stad net buiten Groot-Londen. De politie spreekt van een "gruwelijk incident" en vermoedt dat de slachtoffers, die kort na aankomst van de hulpdiensten overleden, familie van elkaar zijn. Ze waren 25, 28 en 61 jaar oud.

De verdachte, Kyle Clifford, komt uit Enfield, een andere randgemeente van Groot-Londen. Volgens de politie om een "gerichte aanval". The Daily Mail schrijft dat hij een relatie heeft gehad met een van de vrouwen. Volgens The Telegraph zijn alle drie de slachtoffers gezinsleden van BBC-commentator John Hunt, maar dat is niet bevestigd. Hij zou zelf bij thuiskomst de hulpdiensten hebben ingeschakeld toen hij zijn gewonde familieleden aantrof. Hunt deed dinsdagavond eerst verslag van een paardenracewedstrijd.

'Shockerend'

Er wordt met gespecialiseerde teams gezocht naar de verdachte in de buurt van Bushey en Noord-Londen. De politie waarschuwt dat mensen Clifford niet moeten benaderen als ze hem zien, omdat hij gevaarlijk zou kunnen zijn. Waarschijnlijk heeft hij een kruisboog, maar de politie sluit niet uit dat het om een ander wapen gaat.

De nieuwe minister van Binnenlandse Zaken Yvette Cooper noemt de moorden op X "werkelijk shockerend". "Mijn gedachten gaan uit naar de familie en vrienden van de slachtoffers en naar de gemeenschap." Ze zegt constant op de hoogte gehouden te worden van de klopjacht.

Afgelopen maart arresteerde de Britse politie ook al een man die in Londen twee mensen had aangevallen met een kruisboog. In 2021 probeerde een man met een kruisboog in te breken in Windsor Castle om koningin Elizabeth te vermoorden.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

1 uur geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

3 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

16 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

16 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

17 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

19 uur geleden