Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse politie waarschuwt pro-Palestijnse demonstranten met flyer

Britse politie waarschuwt pro-Palestijnse demonstranten met flyer

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft flyers uitgedeeld bij een pro-Palestijnse demonstratie in Londen met wat er allemaal wel en niet mocht tijdens de mars. De flyers waarschuwden volgens The Guardian dat het verboden is om racistische dingen te zeggen en om terrorisme toe te juichen.

De politie wilde met de pamfletten "absolute duidelijkheid" geven over wat er gezien wordt als een misdrijf. Er staat bijvoorbeeld dat het illegaal is om Hamas te steunen, omdat die Palestijnse militante beweging in het Verenigd Koninkrijk op de lijst met terroristische organisaties staat. Ook mag het gijzelen of doden van mensen niet worden aangemoedigd.

Volgens de politie houdt de meerderheid zich tijdens pro-Palestijnse bijeenkomsten aan de regels, maar gaat een minderheid "een grens over". Op de flyer staat dat mensen die de instructies volgen kunnen voorkomen dat ze in de cel belanden.

Ophef

Zaterdag zijn tienduizenden mensen samengekomen om te betogen tegen het geweld in de Gazastrook. Er waren 1500 agenten ingezet en zij hebben zeven mensen aangehouden, onder meer voor het verspreiden van nazi-symbolen.

De politie kreeg tijdens vorige grote demonstraties kritiek dat ze niet hard genoeg zou optreden tegen mensen die controversiële of antisemitische leuzen riepen. Het leidde zelfs tot ophef in het kabinet toen binnenlandminister Suella Braverman in een opiniestuk stelde dat de politie partijdig was. Braverman werd ontslagen na die kritiek.

Meer uit Buitenland

Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

1 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

1 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

2 uur geleden
FT: EU overweegt maatregelen tegen VS om dreigementen Groenland

BRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).

3 uur geleden
Noodtoestand afgekondigd in Chili om dodelijke bosbranden

SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.

4 uur geleden
NAVO-baas Rutte spreekt met Trump over Groenland

BRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.

5 uur geleden
Bestand in Syrië tussen leger en Koerdische SDF

CAÏRO (ANP/RTR) - De Syrische regering en de door Washington gesteunde, door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn een staakt-het-vuren overeengekomen. Volgens Syrische staatsmedia geldt het bestand onmiddellijk. De wapenstilstand volgt op dagen van gevechten, waarbij het leger oprukte naar door Koerden bezette gebieden in het noordoosten van Syrië.

6 uur geleden