Britse politie waarschuwt pro-Palestijnse demonstranten met flyer
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft flyers uitgedeeld bij een pro-Palestijnse demonstratie in Londen met wat er allemaal wel en niet mocht tijdens de mars. De flyers waarschuwden volgens The Guardian dat het verboden is om racistische dingen te zeggen en om terrorisme toe te juichen.
De politie wilde met de pamfletten "absolute duidelijkheid" geven over wat er gezien wordt als een misdrijf. Er staat bijvoorbeeld dat het illegaal is om Hamas te steunen, omdat die Palestijnse militante beweging in het Verenigd Koninkrijk op de lijst met terroristische organisaties staat. Ook mag het gijzelen of doden van mensen niet worden aangemoedigd.
Volgens de politie houdt de meerderheid zich tijdens pro-Palestijnse bijeenkomsten aan de regels, maar gaat een minderheid "een grens over". Op de flyer staat dat mensen die de instructies volgen kunnen voorkomen dat ze in de cel belanden.
Ophef
Zaterdag zijn tienduizenden mensen samengekomen om te betogen tegen het geweld in de Gazastrook. Er waren 1500 agenten ingezet en zij hebben zeven mensen aangehouden, onder meer voor het verspreiden van nazi-symbolen.
De politie kreeg tijdens vorige grote demonstraties kritiek dat ze niet hard genoeg zou optreden tegen mensen die controversiële of antisemitische leuzen riepen. Het leidde zelfs tot ophef in het kabinet toen binnenlandminister Suella Braverman in een opiniestuk stelde dat de politie partijdig was. Braverman werd ontslagen na die kritiek.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
57 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
1 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
4 uur geleden