Britse politie waarschuwt pro-Palestijnse demonstranten met flyer
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft flyers uitgedeeld bij een pro-Palestijnse demonstratie in Londen met wat er allemaal wel en niet mocht tijdens de mars. De flyers waarschuwden volgens The Guardian dat het verboden is om racistische dingen te zeggen en om terrorisme toe te juichen.
De politie wilde met de pamfletten "absolute duidelijkheid" geven over wat er gezien wordt als een misdrijf. Er staat bijvoorbeeld dat het illegaal is om Hamas te steunen, omdat die Palestijnse militante beweging in het Verenigd Koninkrijk op de lijst met terroristische organisaties staat. Ook mag het gijzelen of doden van mensen niet worden aangemoedigd.
Volgens de politie houdt de meerderheid zich tijdens pro-Palestijnse bijeenkomsten aan de regels, maar gaat een minderheid "een grens over". Op de flyer staat dat mensen die de instructies volgen kunnen voorkomen dat ze in de cel belanden.
Ophef
Zaterdag zijn tienduizenden mensen samengekomen om te betogen tegen het geweld in de Gazastrook. Er waren 1500 agenten ingezet en zij hebben zeven mensen aangehouden, onder meer voor het verspreiden van nazi-symbolen.
De politie kreeg tijdens vorige grote demonstraties kritiek dat ze niet hard genoeg zou optreden tegen mensen die controversiële of antisemitische leuzen riepen. Het leidde zelfs tot ophef in het kabinet toen binnenlandminister Suella Braverman in een opiniestuk stelde dat de politie partijdig was. Braverman werd ontslagen na die kritiek.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
3 uur geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
9 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
9 uur geleden