Britse politie waarschuwt pro-Palestijnse demonstranten met flyer
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft flyers uitgedeeld bij een pro-Palestijnse demonstratie in Londen met wat er allemaal wel en niet mocht tijdens de mars. De flyers waarschuwden volgens The Guardian dat het verboden is om racistische dingen te zeggen en om terrorisme toe te juichen.
De politie wilde met de pamfletten "absolute duidelijkheid" geven over wat er gezien wordt als een misdrijf. Er staat bijvoorbeeld dat het illegaal is om Hamas te steunen, omdat die Palestijnse militante beweging in het Verenigd Koninkrijk op de lijst met terroristische organisaties staat. Ook mag het gijzelen of doden van mensen niet worden aangemoedigd.
Volgens de politie houdt de meerderheid zich tijdens pro-Palestijnse bijeenkomsten aan de regels, maar gaat een minderheid "een grens over". Op de flyer staat dat mensen die de instructies volgen kunnen voorkomen dat ze in de cel belanden.
Ophef
Zaterdag zijn tienduizenden mensen samengekomen om te betogen tegen het geweld in de Gazastrook. Er waren 1500 agenten ingezet en zij hebben zeven mensen aangehouden, onder meer voor het verspreiden van nazi-symbolen.
De politie kreeg tijdens vorige grote demonstraties kritiek dat ze niet hard genoeg zou optreden tegen mensen die controversiële of antisemitische leuzen riepen. Het leidde zelfs tot ophef in het kabinet toen binnenlandminister Suella Braverman in een opiniestuk stelde dat de politie partijdig was. Braverman werd ontslagen na die kritiek.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
6 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
6 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
7 uur geleden