Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse politie waarschuwt pro-Palestijnse demonstranten met flyer

Britse politie waarschuwt pro-Palestijnse demonstranten met flyer

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft flyers uitgedeeld bij een pro-Palestijnse demonstratie in Londen met wat er allemaal wel en niet mocht tijdens de mars. De flyers waarschuwden volgens The Guardian dat het verboden is om racistische dingen te zeggen en om terrorisme toe te juichen.

De politie wilde met de pamfletten "absolute duidelijkheid" geven over wat er gezien wordt als een misdrijf. Er staat bijvoorbeeld dat het illegaal is om Hamas te steunen, omdat die Palestijnse militante beweging in het Verenigd Koninkrijk op de lijst met terroristische organisaties staat. Ook mag het gijzelen of doden van mensen niet worden aangemoedigd.

Volgens de politie houdt de meerderheid zich tijdens pro-Palestijnse bijeenkomsten aan de regels, maar gaat een minderheid "een grens over". Op de flyer staat dat mensen die de instructies volgen kunnen voorkomen dat ze in de cel belanden.

Ophef

Zaterdag zijn tienduizenden mensen samengekomen om te betogen tegen het geweld in de Gazastrook. Er waren 1500 agenten ingezet en zij hebben zeven mensen aangehouden, onder meer voor het verspreiden van nazi-symbolen.

De politie kreeg tijdens vorige grote demonstraties kritiek dat ze niet hard genoeg zou optreden tegen mensen die controversiële of antisemitische leuzen riepen. Het leidde zelfs tot ophef in het kabinet toen binnenlandminister Suella Braverman in een opiniestuk stelde dat de politie partijdig was. Braverman werd ontslagen na die kritiek.

Meer uit Buitenland

Zelensky: meer dan 200 Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
VS doodden 157 mensen bij aanvallen op vermeende drugsboten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.

2 uur geleden
Sheinbaum blij met erkenning Spaanse koning voor misstanden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".

3 uur geleden
Starmer verzekert Zelensky van Britse steun

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.

3 uur geleden
Drie Libanese militairen omgekomen bij Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.

4 uur geleden
Trump: we hebben hulp van NAVO-landen niet nodig in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.

4 uur geleden
Netanyahu: dood Larijani stap richting omverwerping regime

JERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.

5 uur geleden